Kingpin Phantom
Kingpin Phantom
Kingpin Phantom
% alk. 6.5
Blg 15.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 16

Kolejne ciekawe piwo z kontraktowego browaru Kingpin, który warzy swoje piwa w browarze Zarzecze. Kingpin warzy od roku 2014, tak piszą o sobie piwowarzy tego browaru: Piwo to dla nas rock’n’roll, połączenie solidnego rzemiosła i zdrowej dawki szaleństwa. Wychodzimy poza sztywne ramy stylów, eksperymentujemy z ciekawymi składnikami i procesem warzenia.
Nie kierujemy się schematami i utartymi regułami. Kochamy niezależność i stawiamy na szukanie własnej drogi we wszystkim, co robimy. Nasze piwa tworzymy dla tych, którzy tak jak my, są ciekawi nowych smaków i wykraczania poza wyrysowane linie. Bo Kingpin nie znosi poprawności. Phantom White IPA z liśćmi limonki Kaffir. Bohaterem maskarady Kingpina jest zwiewna zjawa, która pod intrygującą maską Kaffiru skrywa aromaty amerykańskich odmian chmielu i przyjemną goryczkę. Do upiornego libretta dodaliśmy akcenty kolendry i gorzkiej skórki pomarańczy. Phantom nie przybywa nękać i dręczyć, ale by ukazać inny wymiar piwa.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pale Ale, Cara Blond; słód pszeniczny jasny; chmiel: Warrior, Centennial, Willamette, Citra, Cascade; kolendra, gorzka skórka pomarańczy Curacao, liście limonki Kaffir; drożdże US-05.
Piwo górnej fermentacji pasteryzowane, niefiltrowane.
Najlepiej smakuje w temperaturze 10-12°C.
Nalewaj ostrożnie, zostaw osad na dnie butelki.
Premiera piwa odbyła się 22 sierpnia 2015 roku.
Dodał: bies - 2015-10-01 11:40:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,65 / ilość: 63
Goście 8,06 / ilość: 17
średnia 7,74/10 / ilość: 80

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-02-23 19:00:28
Wygląd typowego lagera z dobrą pianą.
Aromat średnio intensywny, cytrusowy.
W smaku oprócz bazy słodowej czuć wszystkie dodatki. Całości dopełnia spora goryczka.
Niezłe wytrawne orzeźwienie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-06-26 16:25:07
Drobno-pęcherzykowa piana w kolorze écru - średnio utrzymująca się. Bardzo ładny, zacny lacing w postaci "falbanek-firanek". Barwa mandarynkowa (żółto-pomarańczowa) - zmętniona z licznymi farfoclami w postaci drożdży. Aromat to klasyka amerykańskich chmieli (słodycz landrynkowo-karmelowa, żywiczność, cytrusy) Skórka gorzkiej pomarańczy jak i liście limonki Kaffir podkręcają delikatnie głębię oraz wyrazistość owocowo-cytrusową. W smaku super! Idealnie zbalansowane! Mianowicie jak "venom1349" napisał: "Ipa z dodatkiem limonki, można by powiedzieć w skrócie :) " - dokładnie. Goryczka wysoka, może ciut zalegająca... Delikatna kontra kwaskowa na finiszu. Solidna "White India Pale Ale" / Tylko dlaczego "White" ..???
Wysycenie: wysokie
Warka do: 30.07.2018r
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
venom1349
starstarstar

2017-11-15 21:29:53
Bardzo dobre i oryginalne piwo , do którego często wracam. Ipa z dodatkiem limonki, można by powiedzieć w skrócie :) Bardzo orzeźwiające. Przyjemnie gorzkie, nie zalega, świetnie wkomponowana w owocowe odczucia.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-12 14:46:10
Ekstrakt 15,5 °, Alkohol 6,5% obj. słody jęczmienne: Pale Ale, Cara Blond; słód pszeniczny jasny; chmiel: Warrior, Centennial, Willamette, Citra, Cascade; kolendra; gorzka skórka pomarańczy Curaçao; liście limonki kaffir; drożdże US-05. Na bogato i bogactwa oczekiwałem.
Kolor ? bardzo jasny bursztyn, mętne. Piana ładna, niezbyt wysoka i zostaje do końca degustacji jako niska warstweka.
Jest przebogato. Aromat urzekł mnie. Z butelki uderzyła limonka, ale nie kwaśna lecz dojrzała, po chwili doszła do głosu ?bateria? owoców tropikalnych i ciutek żywicy, bardzxo słabiutko słody. Po chwili i głębszych ?niuchach? z butelki gorzka skórka pomarańczy. kolendry nie zidentyfikowałem, choć ją znam jako przyprawę.
Ze szkła zapach bardziej ?słodki?, już nie ma tak intensywnej limonki, znów bateria owoców i do tego nuta przyprawowa ? to chyba ta kolendra lekko się wkręca.
Smak ? to feria smaków i zmysły szaleją, co chwila identyfikuje się inne owoce tropikalne plus trochę kolendry i ta goryczka trudno mi ją było określić początkowo ? jakby przyprawowo-żywiczna, potem żywiczno-cytrusowa. Pierwszy raz w życiu mam takie uczucie na języku. Smak bardzo orzeźwiający i przebogaty. Można określić jako kompletny, zbalansowany: słodkość, kwaskowość i goryczka są tu jednocześnie, przenikają się, rywalizują o moje kubki smakowe.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010