zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Kingpin Mandarin
Kingpin Mandarin
Kingpin Mandarin
% alk. 7.3
Blg 16.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 9

American India Pale Ale z dodatkiem herbaty Sencha, z kontraktowego browaru Kingpin, warzącego swoje piwa w browarze Zarzecze. Świeże i aromatyczne West Coast IPA o wyraźnym profilu amerykańskich i nowozelandzkich odmian chmielu. Aromaty cytrusów i owoców tropikalnych współgrają z liściastym aromatem i goryczką wysokiej jakości zielonej herbaty Sencha. Słody jęczmienne: pale ale, Cara Clair; słód żytni; chmiele: Pacific Jade, Centennial, Equinox, Citra, Cascade; zielona liściasta herbata sencha; drożdże Safale US-05.
Dodał: prodwin - 2015-06-07 18:36:09

oceny Oceny

Użytkownicy 7,77 / ilość: 64
Goście 8 / ilość: 15
średnia 7,81/10 / ilość: 79

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-04-26 22:32:57
zapach lekkie cytrusy, herbata, wysycenie średnie, w smaku cytrusy, herbata, zioła, kwaskowe, ściągające, karmel średnio oblepia podniebienie, alkohol niewyczuwalny, gorycz wysoka-, łodygowa, herbaciana, zalegająca, ogólnie ujdzie ale nie jest to typowa zielona herbata która przychodzi na myśl słysząc piwo z herbatą, cena 10,70zł
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2017-11-11 19:12:40
W aromacie wyczuwalne cytrusy. Goryczka według mnie jest bardzo wysoka. Zielona herbata wyczuwalna tylko w tle. Jest to piwo bardzo dobre i treściwe, aczkolwiek do Revolty Earl Gray nie może się równać. Jestem trochę zaskoczony poziomem goryczki, możliwe, że herbata podbudowała ją. Niewątpliwym plusem jest również to, że alkoholu pomimo tylu % praktycznie w ogóle nie czuć. Ode mnie 8 / 10.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-08-01 20:18:11
Zapach cytrusowy, owoce tropi lane, jakieś zielsko, ale wątpię by to akurat zielona herbata była, mocny słodowy.
Kolor bursztynowy, ale piana tutaj to marzenie, tak drobny puszek, dwa centymetry ma wciąż po blisko 10 minutach.
Pełne piwo, nie ma tak nachalnych nut karmelowych i melanoidynowych. Dosyć oleiste (ale był słód żytni w zasypie), bardzo wytrawne jak na tak pełne piwo, bardzo garbnikowe, być może od zielonej herbaty, ta jest też lekko wyczuwalna, ale to może być na granicy autosugestii. Dużo cytrusów, choć głównie cytryna, albedo i skórka cytryny. Ok, ale czy coś urywa i czy sięgnę po nie ponownie? Nic nie urywa, więc po nie nie sięgnę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-09-07 10:19:53
Piana biała, drobnoziarnista, szczątkowy lacing, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu przede wszystkim nuty cytrusowe, egzotyka i słodowa baza, akcenty herbaciane oraz kwiatowe. W smaku solidna porcja herbacianej goryczki łączy się z dobrą kontrą słodową, cytrusy i owoce schodzą na dalszy plan, brak żywicznych klimatów, wysycenie na średnio-niskim poziomie, na finiszu pojawia się karmel. Kapsel od browaru Kingpin, etykieta w ich stylu, w zielonej kolorystyce, z akcentem japońskim. Ciekawe wydanie klasycznej IPY z dodatkiem herbaty sencha, znajdziemy tu dużo goryczki i egzotyki, mniej żywiczności i karmelu, piwo to orzeźwi i zadowoli nawet wybrednego smakosza, jednak zważając na fakt, że nie pije się je wcale łatwo dam 7 z plusikiem. Kolejna dobra robota Kingpina, trzyma poziom.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010