Kingpin Headbanger
Kingpin Headbanger
Kingpin Headbanger
% alk. 8.6
Blg 19.1
5904730290142addbarcode
ulubione: 10

Piwo uwarzone przez Browar Kingpin z Poznania. Jest to browar kontraktowy, który został założony w 2014 roku i warzy swoje piwa w Browarze Zarzecze. Premiera Headbangera odbyła się 29 stycznia 2016 roku. Piwo zostało zadedykowane grupie muzycznej Tester Gier.

Dobre rzemiosło i zdrowa dawka szaleństwa to cechy, które łączą pasję do piwa Browaru Kingpin i bezkompromisowe gitarowe łojenie Testera Gier. Z takiego połączenia mogła powstać jedynie mocna i wyrazista Imperialna IPA o solidnej słodowej podbudowie i konkretnym uderzeniu aromatów i goryczki amerykańskiego chmielu. Piwo z dodatkiem Testera Gier smakuje właśnie tak!

Piwo jasne, górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody jęczmienne (Pale Ale, Cara Clair), słód pszeniczny jasny, słód żytni, cukier, chmiel (Chinook, Mosaic, Green Bullet, Willamette, Amarillo, Calypso, Cascade), drożdże US-05
Zalecana temperatura serwowania: 10-12°C
Dostępne w butelkach o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-02 10:08:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,76 / ilość: 51
Goście 7,28 / ilość: 18
średnia 7,64/10 / ilość: 69

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-05-22 20:57:06
U mnie kartonu brak. Piwo jest grube, ekstremalnie pełne, dosłownie destylowane. Jestem fanem ekstraktu :) Mam co chciałem :) Wszystkiego łącznie z chmieleniem po sufit. Profil raczej wytrawny, kontra słodem potężna ale i tak na pierwszym miejscu gorycz, długa zalegająca. Dobre to to :) Nie jest to najlepsza IPA ale jest ... najbardziej dowalona jaką piłem a próbowałem wszystko co się dało. Jeśli coś przypomina to potrójnego dr brew :)
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-12-29 22:01:55
Hmm... Zacznę od najlepszego: piana - super gęsta, długotrwała, na pół palucha. Płyn klarowny, złoty, niestety bez osadu. Smak - solidny chmiel amerykański, fajna IPA. Wg mnie piwo trochę zbyt byt gęste, przez to dość ciężkie. Poprzednicy zauważyli, że nie czuć alkoholu - to zaleta. A teraz najgorsze: zapach mokrego kartonu, jakbym "Żubra" powąchał - innych aromatów nie wyczułem. Niby jest ok, ale nie do końca. Byłoby 10 pkt, ale odejmuję 2 za zapach i 1 za konsystencję. Dodaję 1 za Testera Gier :)
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-12 14:52:01
Kolor: jasna pomarańcza, piana biała drobna, wysoka i dość trwała. Aromat: dominacja cytrusów i w tle owoce słodkie. Smak: początkowo słodki (silna podstawa słodowa), słodkie owoce, cytrusy, a po chwili narasta goryczka, ale nie zalega i nie jest łodygowata. Bardzo dobra, choć na średnim poziomie, typu owocowo-kwiatowego. Alkohol niewyczuwalny.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-08-20 00:31:48
Zapach : jest żywiczność , cytrusowość i delikatnie nuta alkoholowa osładzająca zapach nuta karmelu

Smak : Sporo ciała , delikatnie wychodzi alkohol ale to nie przeszkadza , trochę grzeje w jelitach , dobra kontra słodowa i osładzający karmel bo z początku występuje dużo żywicy a nastepnie cytrusy.

Porządnej klasy IIPA , choć w moim przypadku wolałbym bez karmelu bo męczy on po jakimś czasie , choć myślę że ciekawy to bym pomysł żeby osłodzić ją trochę. Przyjemnie się pije , goryczka jest porządna choć nie zalegająca , porządna IIPA jak wspominałem wcześniej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010