Kazimierz Aledźwiedź
Kazimierz Aledźwiedź
Kazimierz Aledźwiedź
% alk. 7.2
IBU 80
5906660570028addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Kazimierz.
Browar Kazimierz przedstawia Państwu piwo w stylu Black IPA, charakteryzujące się brunatną barwą, złożonym smakiem, lekką palonością oraz czekoladową nutą, a nad wszystkim dominuje solidna goryczka pochodząca z amerykańskich odmian chmielu.
Ale moc, ale smak, ale (nie)dźwiedź!
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane, naturalnie nasycone CO2.
Skład: woda; słody jęczmienne (Pale Ale, Monachijski, Monachijski karmelowy, prażony, Carared, Weyermann); pszeniczny, pszeniczny czekoladowy; chmiele: Zeus, Amarillo, Simcoe; drożdże US-05.
Polecana temperatura serwowania to 9-11°C.
Dodał: Barcelonismo - 2017-11-01 14:19:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,82 / ilość: 11
Goście 8,5 / ilość: 4
średnia 8/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-06-10 22:20:26
Aromat intensywnie chmielowy, z nutą kawy zbożowej i ciemnymi, ale nie palonymi słodami. Czuć słodkie owoce tropikalne, kawę zbożową, nuty herbaciane, biszkoptowe, karmelowe, prażone. Przyjemny aromat. Na wielki plus to że nie ma tutaj czekolady, kawy, paloności.

Brązowe, klarowne, z obfitą, gęstą i kremową pianą w kolorze ecru. Zbudowana z drobnych bąbelków, która opada powoli.

Gładkie, niezbyt pełne, pół-wytrawne w kierunku pół-słodkim. Słodycz raczej pochodzenia odchmielowego. Piwo wyraźnie owocowe, w typie owoców tropikalnych. Wysoka goryczka, przyjemna, grejpfrutowa. Kawowo prażony finish i aftertaste. Średnio nasycone Co2.

Przyjemne, wyraziste i mocno chmielone Black IPA, o pół-słodkim smaku, w którym chmiel zagrał bardzo ładnie w postaci nut owoców tropikalnych, jak również w postaci intensywnej, grejpfrutowej goryczki. Całość uzupełniają posmaki kawy zbożowej, prażonych ale nie palonych słodów, karmelu. Bardzo dobre piwo, choć paradoksalnie chyba odrobinę za jasne jak na styl, przez co nieco budzi skojarzenia z American Brown Ale'm.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2019-04-14 09:13:45
Na początek warto wspomnieć , ze zmieniony został alkohol z wspomnianych 7,2 % na 6 %. A co do piwa : w smaku mamy tu bardzo dużo delikatnej czekolady , paloności oraz cytrusów. Kawa gdzieś w tle próbuje sie przebić , na moje szczęście bezskutecznie. Goryczka bardzo wyraźnie zaznaczona i długo otrzymująca się na języku. Dodatkowo piwo jest bardzo gładkie , co zwiększa przyjemność z degustacji. W aromacie dużo sosny i trochę owocowych klimatów , trafia kompletnie w moje gusta.

Browar Kazimierz spisał sie na medal , nie przypominam sobie w ostatnim czasie piwa w tym stylu , które zrobiłoby na mnie takie wrażenie.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-04-13 17:20:05
Zapach : palono , słodko , delikatnie czekoladowo i kawowo a to wszystko przełamane cytrusami i poczuciem gorzkosci

Smak : bardzo świeze i gładkie , zbalansowanie gorzkie . Ciekawe połączenie kawy i palonoscia z cytrusami w sposób delikatny i łatwo się przyswajajacy
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
tleix
starstarstarstarstar

2017-10-11 08:42:15
Mam szczęście ostatnio do piw dobrze pieniących się (także nasyconych CO2) Wynika z tego pewna niedogodność, bo wymusza powolne nalewanie piwa, wręcz stopniowe i opóźnia właściwą degustację. Pozostaje delektować się zapachem i widokiem wolno opadającej (styro)pianki ;) Aromat czysty, niezakłócony obecnością palonych słodów, przywodzi na myśl zapach lasu sosnowego, w tle owoce cytrusowe za to w smaku ww. czuć wyraźnie oba smaki - szczególnie wyraźnie pamiętam smak pomarańczy (święta BN, PRL, dzieciństwo - te klimaty ;) Najlepsze piwo od miesiąca.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010