Kauno Burmistro Sodrusis Juodasis Alus
Kauno Burmistro Sodrusis Juodasis Alus
Kauno Burmistro Sodrusis Juodasis Alus
% alk. 7.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Ciemne mocne z browaru w Kownie. Barwa ciemnego bursztynu, z odcieniami wiśniowymi i miedzianymi. Klarowna. Piana znika bardzo szybko. W smaku cień owocowej nuty, znikoma goryczka i karmelowe odcienie.
Dodał: thebizbizon - 2013-08-27 09:44:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,38 / ilość: 8
Goście 8,13 / ilość: 15
średnia 7,87/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-08-16 23:35:43
Piana nie do końca biała, bardziej beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, z początku gęsta i puszysta, nienajgorszy lacing. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty karmelowe i ziołowe, minimalnie alkoholowe akcenty. W smaku delikatne, słodowe z deserowym posmakiem karmelu, alkohol tym razem już bardziej wyczuwalny, goryczka prawie że żadna, słaba kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Degustowane z nalewaka więc niestety nie ocenię kapsla ani etykiety. Czytając komentarze spodziewałem się naprawdę czegoś niezłego, a tutaj mocniejsze, karmelowe, deserowe piwo, po ociepleniu z wyraźnym alkoholowym akcentem, owszem pije się je stosunkowo przyjemnie, ale brak chociażby bardziej wyczuwalnych palonych nut kwalifikuje to piwo na maksymalnie średnim pułapie ocenowym to znaczy 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2014-01-09 19:18:02
Smakowało. Mi też kojarzyć się będzie głównie z subtelnymi owocowymi akcentami.Zapach bardzo świeży,przyjemny, słodko- owocowy , słodowy. Barwa bursztynowa, klarowna. Piana obfita, drobno pęcherzykowa, gęsta i zwarta, szybko opadająca. W smaku, bardzo złożone i harmonijne, rozgrzewające, łatwo pijalne, słodkawe z akcentami słodowymi, rumowymi, owocowymi; mocne,czuć alkoholowe nutki ale nie męczące lecz wkomponowane w inne akcenty smakowe. Wysycenie CO2 średnie.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
nomaderro
starstarstarstarstar

2013-09-30 21:54:33
Kolor wiśniowy. Piana obfita, panuje wysoką czapą ponad szklanką, opada jednak szybko, pozostawiając osad. Pachnie delikatnym słodem. W smaku czuć głównie słód, podszyty nieco goryczką i palonką. Trochę karmelu, wszystko wyważone i delikatne. Bardzo przyjemne w smaku. Niby piwo mam moc, ale w smaku tego wcale nie czuć - ewentualnie nieco później. Ale jest to browar delikatny, o wręcz wysublimowanym smaku i do tego w bardzo fajnej butelce. Nie dość, że lubię ciemne piwa, to ten egzemplarz jest naprawdę dobry i zbalansowany i świetnie wchodzi. Mogę polecić spokojnie!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010