Jesteś w

Czy wiesz, że...

Jak donosi opublikowany przez pismo "Nutrition" raport, piwo pite regularnie w niewielkich ilościach wzmacnia kobiece kości i wspomaga walkę z osteoporozą.

Najnowsze komentarze

Tyskie Paloneawatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar
Tyskie Palone
Warka do 06.01.20
Słodziaszek taki. Trochę meczący i zamulający. Wypić można, ale tylko jedno.
2019-08-22 21:02:51
Hopito Ice Ice Teaawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Hopito Ice Ice Tea
Piana biała, słabej jakości, gruboziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu wyraźne nuty limonkowe, karmelowe oraz żywiczne klimaty,herbaciany aromat, owocowość w tle, podbudowa. W smaku nadal rządzi limonka jakby z aromatem miętowym, sporo karmelu, goryczka zalegająca o profilu cytrusowym, znaczna, przyjemnie orzeźwiająca kontra kwaskowa, mango wyczuwalne na granicy autosugestii, jako finisz, ciekawy herbaciany posmak, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Hopito, etykieta w żółtej kolorystyce, świetnie wykonana graficznie, dużo się tutaj dzieje, w miarę dobrze, choć nie wyczerpująco opisana. Warka 09.06.2020. Fajne, świeże i orzeźwiające piwo, herbaciane klimaty udanie łączą się z kwaskową limonką. Jedyne czego zabrakło to może trochę tego mango... A tak, bez zarzutu, jeden z lepszych wypustów od Hopito. Ice Tea w piwnym wydaniu, na mocne 7 z dużym plusem.
2019-08-22 20:51:40
Tyskie Pilzneawatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar
Tyskie Pilzne
Warka do 12.01.20
Nie jest źle. Niczym nie odstrasza, czuć tam nawet jakieś trawiaste nuty chmielu. W smaku dość pełne. No i pojawia się jakaś goryczka. Można wypić.
2019-08-22 19:51:32
BeerLab Piaseczyńskie Ciemny Lagerawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
BeerLab Piaseczyńskie Ciemny Lager
Mocne mętne, ciemno bordowe. Gołym okiem nieprzezroczyste. Piana spora, jasno brązowa. Nieźle lepi szkło.
Pachnie kawą, wiśniami i ciemnym piwem.
Średnio wysycone a jednocześnie gładkie. Nie za słodkie. Kwaskowe.
W smaku głównie kawa. Kwaskowosć. Paloność. Goryczka niewielka. Trochę ciemnego pieczywa. Odrobina gorzkiej czekolady.
W sumie pijalne.
2019-08-22 19:49:31
Astika Fine Quality Lagerawatar
szab12
starstarstarstarstar
Astika Fine Quality Lager
Kolor bursztyn, piana spora. W zapachu dms, kukurydza. W smaku słodowy, cukier, masło, żelazo. Przeciętnie, ciężkie w odbiorze. Prezent z Bułgarii.
2019-08-22 19:33:17
Tyskie Pszenneawatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar
Tyskie Pszenne
Warka do 08.01.20
Nie jest źle. Całkiem solidna piana. W aromacie może i nie ma żadnych atrakcji, ale też nic nie odrzuca. Pije się to lekko, czuć pszeniczną pełnie. Może rewelacji nie ma, ale wypić można.
2019-08-22 19:14:27
Artezan Żarty Na Bokawatar
Chrisrks
starstarstarstarstar
Artezan Żarty Na Bok
Piwo mocno zmętnione,barwy brudnego piachu. Piana biała średnio i drobno pęcherzykowa. Opada powolutku zostawiając koronkę na szkle.Aromat potężnie owocowy.Wytrawny,sprawdzony nos wyczuje tu białe owoce,tropikalne klimaty,moc cytrusów i na deser naftę z Mosaica. Cudny,świeży aromat jest tu wielkim plusem.Smak nie ustępuje aromatowi.Lekkim minusem jest dosyć wysokie wysycenie,co trochę wpływa na ocenę.Goryczka wyraźna,lekko trawiasta,nie zalega długo. Artezan uwarzył świetną,chmielową ,soczystą i orzeźwiającą Hazy IPA.
2019-08-22 18:29:15
Na Jurze Jurajskie Bursztynoweawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Na Jurze Jurajskie Bursztynowe
Rude, miedziane. W tonacji ciemniejszej. Piana żółtawa. Szybko znika.
Pachnie jak ciemniak. Plus nuta czeronych owoców i karmel.
Dobrze nasycone. Wytrawne.
W smaku słodowe. I tu czerowne owoce nieśmiało dają o sobie znać. Trochę akcentów przypiekanego chleba.
I zauważalna ziołowa goryczka.
Porządne ale.
2019-08-22 17:04:17
Nymburk Postřižinské Hrabalův Ležákawatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
Nymburk Postřižinské Hrabalův Ležák
Wysoka, obfita czapa piany w kolorze écru. Utrzymująca się. Lacing przykładny w przepięknej formie składającej się z dużej ilości majestatycznych kleksów. Barwa złota - lekko zmętniona (w tle mikro-drobinki drożdży). W aromacie bardzo wyraźna, świeża, rześka, przyjemna woń chmielowo-słodowa. W smaku bardzo dobrze i konkretnie ułożone. Goryczka nam się pięknie narasta z biegiem konsumpcji. Jest bardzo smaczna i przyjemna, która nadaje charakteru "Nymburk Postřižinské Hrabalův Ležák" i to główny wyznacznik warki. Dobra pozycja z czeskiej "półki".
Wysycenie: średnie
Warka do: 08.09.2019
2019-08-22 14:06:59
Somersby Pear 0.0%awatar
Lukasz
starstarstarstarstar
Somersby Pear 0.0%
Ciężko ocenić to w kategorii piwa. Przyjemny owocowy smak, lekko gazowane. Bardzo bardzo słodkie. Za słodkie.
2019-08-22 13:46:40
Poličské Hradební Svetlé Výčepní 10°awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar
Poličské Hradební Svetlé Výčepní 10°
Piana drobno-pęcherzykowa w odcieniu écru. Lekko dziurawiąca się. Utrzymująca się dłużej. Lacing dość słabo zaznaczony w postaci obręczy. Barwa złota - w pół zmętniona (w tle liczne mikro-drobinki drożdży). W aromacie czysto-klasycznie po czesku - bardzo poprawnie. W smaku jak pierwszy "Gość" napisał: "Piwo jasne, ma 10% ekstraktu i 4,1% alkoholu, ale tak pełnego w smaku piwa trudno szukać wśród naszych "12tek". Kolor złoty, wiele piw o wyższym ekstrakcie jest bledszych od tej "desitki". i myślę, że to odzwierciedla całość. Jak dla mnie Czesi jeśli chodzi o Pilsnera bo to do nich należy i trzeba im to przyznać są niezastąpieni! Ogromny ukłon za tą "dziesiątkę".
Wysycenie: wysokie
Warka do: 09.08.2019
2019-08-22 13:02:27
Żywiec Belgijskie Aleawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Żywiec Belgijskie Ale
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa jaśniejsza bursztynowa, klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu przede wszystkim nuty skórki pomarańczowej, karmelowe klimaty, coś jakby przyprawowe i goździkowe akcenty, podbudowa słodowa. W smaku bardzo wodniste, mało treściwe, nuta skórki gorzkiej pomarańczy wyczuwalna przez chwilę na podniebieniu, pseudo przyprawowy posmak w tle, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, ciasteczka i biszkopty na drugim planie, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Żywiec, etykieta naprawdę elegancko wykonana graficznie, to chyba największy plus tego piwa, choć jest dość ubogo opisana. Warka 22.04.2020. Gdzie ta Belgia? Na pewno nie w skórce pomarańczowej. Smak zbliżony do żywca białego. Niby coś tam próbuje udawać przyprawowość czy ciasteczkowość, ale to zdecydowanie nie to. Rozwodniony wyrób, który próbuje naśladować belgijski styl. Nie jest dobrze... 4 z minusem to wszystko co mogę dać.
2019-08-21 23:38:19
Miłosław Warzy Śmiało Klonowy Milk Stoutawatar
Dziemiu
starstarstarstarstar
Miłosław Warzy Śmiało Klonowy Milk Stout
Czuć portera, ale dla mnie mistrzostwo!
2019-08-21 22:27:07
Żywiec Belgijskie Aleawatar
krzysiek.w17
starstarstarstarstar
Żywiec Belgijskie Ale
Barwa i pianka ok, ale jeśli chodzi o aromat i smak jest pusto i nijako. Nie umywa się do prawdziwych belgijskich ale.
2019-08-21 22:11:53
Staropolski PRL Piwo Jasne Niefiltrowaneawatar
wojtaswb2
starstarstarstarstar
Staropolski PRL Piwo Jasne Niefiltrowane
Piękna piana, ładna barwa, lekko opalizujące, wspaniały aromat. W smaku pustawe, słodowe, lekko kwaskowe i minimalnie goryczkowe.
2019-08-21 21:07:19
BroKreacja Pig Differenceawatar
Ekterion
starstar
BroKreacja Pig Difference
Pifko smakuje jakby bylo lezakowane w beczce po lyskaczu, wiec pytanie czy uszy swini smakuja lyski czy to lyski smakuje jak wedzone swinskie uszka...
2019-08-21 21:02:37
Staropolski Bio Piwo Pacific awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Staropolski Bio Piwo Pacific
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu nuty owocowe, subtelne cytrusowe klimaty, sporo zbożowych akcentów, lekka ziołowość, podbudowa słodowa. W smaku dominuje ziołowość oraz zbożowość, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, pojawiają się niewyraźne drożdżowe posmaki, daleko w tle powiew owocowości, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Staropolskiego, etykieta klasycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 16.04.2020. Generalnie piwo Pacific Bio od piwa Jasnego Bio różni się okazalszą nutą owocową i pomniejszonym wpływem drożdży i akcentów drzewnych. Jak na browar Staropolski nie jest źle, tak, że mogę zaproponować 6.
2019-08-21 20:50:31
Asahi Super Dryawatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar
Asahi Super Dry
Wodniste, lekko kwaskowate w smaku podobne do budwiazera , bez rewelacji ale całkiem przyjemne do wieczornego sączenia :)
2019-08-21 20:27:28
Brew By Numbers 85 Triple IPAawatar
David_Haye
starstarstarstarstar
Brew By Numbers 85 Triple IPA
No w aromacie jest owocowo. Głównie ananas. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Ciemno żółte, jest mętne. W szkle aromaty bardziej wyraźne i piwo jest mega ananasowe. Owoce tropikalne dominują. Owocowość tego piwa to po prostu bajka. Ananas miesza się z melonem i tworzy wybuchową mieszankę. Piwo jest raczej słabo nasycone. Jest słodkie, ale jest mocna kontra w postaci goryczki. Goryczka dość krótka, ale konkretna, o profilu grejpfrutowym. Alkohol jest bardzo fajnie ukryty. Piwo jest mega soczyste i konkretne w odbiorze.
2019-08-21 20:26:57
Leżajsk Chmielowe Pilsawatar
Gandalfino
starstarstarstarstar
Leżajsk Chmielowe Pils
Klarowne złoto i porządna piana.
No trochę chmielem czuć. Ale głównie słód.
Smakuje bardzo słodowo. Chmielu jeszcze mniej niż w aromacie.
2019-08-21 19:41:42
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
 
1
 ... 
1352
1353
1354
1355
1356
 ... 
1426
 
Anchor Brekle
Anchor Brekle
Anchor Brekle
% alk. 6.0
USA USA
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
Brekle's Brown inspirowane jest dawnymi recepturami na brązowe piwa typu ale. Piwo to ma miedzano-brązowy kolor i głęboki smak z nutami cytrusa - dzięki tej kombinacji smak jest złożony, lecz jednocześnie lekki. Jest to klasyczne, słodowe piwo uwarzone z jednego gatunku chmielu, w procesie chmielenia na zimno.

comments Komentarze: 3    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: krzysiek.w17 - 2012-12-24 10:31:00
Artezan Ded Moroz
Artezan Ded Moroz
Artezan Ded Moroz
% alk. 10.0
Blg 23.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
Dziadek Mróz to pierwszy polski Russian Imperial Stout. Uwarzono go w pierwszym polskim browarze rzemieślniczym Artezan w Natolinie pod Warszawą z inicjatywy łódzkiej Piwoteki. Jest to piwo bardzo treściwe, ciemne, mocne nawiązujące swoim charakterem do szerzej znanych w naszym kraju porterów bałtyckich. W aromacie można rozpoznać delikatne nuty palonego słodu, gorzkiej czekolady, suszonych śliwek, likieru wiśniowego. Smak to głównie mocno palona kawa z domieszką gorzkiej czekolady. Każdy łyk zachęca do tego, aby siąść wygodnie w fotelu i zrelaksować się. Doskonałe piwo na zimowe wieczory.

comments Komentarze: 5    oceny Średnia ocena: 8,56/10
Dodał: ryszard_o - 2012-12-24 10:23:00
Cornelius Hazy Cytrus (dawniej Cytryna)
Cornelius Hazy Cytrus (dawniej Cytryna)
Cornelius Hazy Cytrus (dawniej Cytryna)
% alk. 3.0
IBU 15
5905689310066addbarcode
ulubione: 8
Piwo pszeniczne. Tradycyjnie warzone, nieklarowne - więc mgliste. Orzeźwiające, dzięki zawartości naturalnego soku z cytrusów. Pełne owocowego smaku i aromatu. Twój cytrusowy chillout z Corneliusa.
Piwo pszeniczne 51% z lemoniadą o smaku cytrusowym 49%. Pasteryzowane. Naturalnie mętne. Nieklarowne.
Składniki: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, cukier, sok cytrynowy: naturalne aromaty, chmiel, stabilizator: guma arabska, estry glicerolu i żywicy roślinnej: przeciwutleniacz: kwas askorbinowy , drożdże.
Piwo niefiltrowane (posiada naturalny osad drożdżowy)

comments Komentarze: 19    oceny Średnia ocena: 6,15/10
Dodał: ryszard_o - 2012-12-24 10:05:00
San Miguel Eco
San Miguel Eco
San Miguel Eco
% alk. 4.2
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
Jest to pierwsza hiszpańska marka piwa organicznego. Użyto do jego przygotowania słodu i chmielu z upraw ekologicznych. Piwo o bardzo jasnym kolorze. Piana drobno ziarnista, krótkotrwała, opadając pozostawia ślad na szklance. Zapach bardzo słabo wyczuwalny, na początku można doszukać się goryczki. W smaku jest bardzo orzeźwiające, z wyraźną goryczką. Bardzo dobrze wyważone.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 4/10
Dodał: pawlosek12 - 2012-12-24 09:54:00
Svijanský Kníže 13°
Svijanský Kníže 13°
Svijanský Kníže 13°
% alk. 5.3
Blg 13.0
8594030010051addbarcode
ulubione: 6
Svijanský Kníže to jasne niepasteryzowane czeskie piwo warzone przez Pivovar Svijany. Piwo o ciemno złotym prawie bursztynowym kolorze, drobnoziarnistej jasnej pianie i intensywnym słodowo chmielowym zapachu z elementami owocowymi. Piwo jest znakomicie zbilansowane, mocno treściwe o solidnej słodowej bazie wykończone silną goryczką, która przechodzi w mocny chmielowy aromat pozostający jeszcze długo w ustach.

comments Komentarze: 18    oceny Średnia ocena: 7,84/10
Dodał: pawlosek12 - 2012-12-24 09:48:00
Bitburger Radler
Bitburger Radler
Bitburger Radler
% alk. 2.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
Mix piwa Premium Pils Bitburger i soku z cytryny w proporcjach 50/50. Dość gorzki smak piwa Bitburger Pils i lemoniada dają niezrównany, pikantny, odświeżający smak.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 7,86/10
Dodał: pawlosek12 - 2012-12-24 09:37:00
Svijanský Rytíř Bitter 12°
Svijanský Rytíř Bitter 12°
Svijanský Rytíř Bitter 12°
% alk. 5.0
Blg 12.0
8594030010075addbarcode
ulubione: 13
Svijanský Rytíř to czeskie niepasteryzowane piwo warzone przez browar Svijany. Piwa z browaru Svijany słyną ze swojej goryczy ale Rytir jest najbardziej z nich nachmielony. Smak jest zdominowany przez chmiel, przez to piwo jest bardzo goryczkowe, ale mimo to znakomicie zbilansowane. Svijany Rytir jest przeznaczony dla osób które lubią mocną i długotrwałą goryczkę w piwie. Piwo prezentuje ciemno złoty kolor ozdobiony wysoką i trwałą pianą.W zapachu intensywne aromaty chmielowe z delikatnymi nutami słodowymi.

comments Komentarze: 21    oceny Średnia ocena: 7,97/10
Dodał: pawlosek12 - 2012-12-21 17:17:00
BOSS Kąpielowe
BOSS Kąpielowe
BOSS Kąpielowe
% alk. 5.8
brak koduaddbarcode
ulubione: 1
BOSS Browar Witnica S.A. jako pierwszy BROWAR w Polsce wprowadził na rynek nowy naturalny dodatek kąpielowy – piwo kąpielowe. Wysokowartościowe naturalne składniki piwa jak: drożdże piwne, słód, chmiel i dwutlenek węgla zawierają substancje o bardzo sprzyjającym działaniu dla organizmu.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 5,83/10
Dodał: ryszard_o - 2012-12-21 17:00:00
Lubuskie Śliwkowe
Lubuskie Śliwkowe
Lubuskie Śliwkowe
% alk. 4.2
brak koduaddbarcode
ulubione: 3
Jego niepowtarzalny smak oraz intensywny zapach jest wynikiem połączenia pysznego ciemnego piwa z naturalnym sokiem śliwkowym. Gęsta piana i ciemna barwa potęgują niesamowite doznania. Wyrafinowany smak zaspokoją pragnienie każdego smakosza piwa.

comments Komentarze: 4    oceny Średnia ocena: 6,91/10
Dodał: ryszard_o - 2012-12-21 16:48:00
Anchor Porter
Anchor Porter
Anchor Porter
% alk. 5.6
USA USA
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
Amerykański porter z browaru Anchor to piwo o czarnym kolorze, grubej, kremowej pianie, intensywnych smakach czekoladowych, toffi i kawy, oraz wyważonym smaku. Jest to piwo w stylu American Porter - mocno nachmielone, o oszczędnym jak na Portera poziomie alkoholu. Powstaje z mieszanki słodów palonych, karmelowych, czekoladowych i czarnych, na drożdżach górnej fermentacji.

comments Komentarze: 3    oceny Średnia ocena: 8,31/10
Dodał: krzysiek.w17 - 2012-12-20 08:59:00
 
1
 ... 
1352
1353
1354
1355
1356
 ... 
1426
 
wykonanie choruzy.pl © 2010