zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Jesteś w

Czy wiesz, że...

Najstarszym pubem z własnym browarem jest U Flekft w Pradze. Już w piętnastym stuleciu warzono tu piwo - najstarsze bowiem wzmianki pochodzą z 1499 roku.

Najnowsze komentarze

Harnaś Wysokochmielowy awatar
Gość
Harnaś Wysokochmielowy
keri pizga takiego harnolda co 20 minut i nie ma pizdy nigdy bo ma taki leb a to piwo to gowno
2019-06-25 01:15:00
Harnaś Wysokochmielowy awatar
Gość
Harnaś Wysokochmielowy
szkoda ze juz nie sprzedajom lubie piwka z gur dobry aromat i smak ireczek
2019-06-25 01:14:41
Harnaś Wysokochmielowy awatar
Gość
Harnaś Wysokochmielowy
keri
2019-06-25 01:14:18
Kingpin Space Lord awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Kingpin Space Lord
Wygląd: kolor miedziany, mętne, niewielka piana i lacing
Zapach: karmel :( owoce tropikalne, jabłko, melon i truskawka oraz inne swojskie jagody
Smak: no nie, nie tędy droga. Czy uda się odkarmelizować polski kraft czy też ten się wreszcie powiesi na sznurze z karmelu? Karmelowe w opór, w dodatku koźlakowo wręcz melanoidynowe. Ono jest tak w opór karmelowe albo to chmielenie na zimno, podwójne, nie wyszło, czuć multiwitaminę, mandarynkę, truskawkę, ale tak po prostu, jak w byle AIPA, nie DDH. Piwo dla karmelkowców, nie dla mnie, na plus jedynie, że alko ukryte. Jest tak w opór słodkie, niemal bezgoryczkowe, że najsłosze miodowe lagery się chowają. Piwo deserowe.
2019-06-25 00:26:29
Oud Beersel & Pinta Les Cassis Fous - Szalone Porzeczkiawatar
prisoner
starstarstarstarstar
Oud Beersel & Pinta Les Cassis Fous - Szalone Porzeczki
Aromat owocowy, dziki, nieco stajni i przyjemne aromaty beczkowe, w smaku kwaśne - o to chodzi ! Ale to taka porzeczkowa kwaśność, jest też trochę wytrawności. Duże wysycenie, goryczka wyczuwalna, lekko zalegająca o profilu gorzkiego grejpfruta
2019-06-25 00:23:46
Estrella Damm (4.6%)awatar
Gość
Estrella Damm (4.6%)
nawet nawet
2019-06-25 00:16:53
Nepomucen & Cztery Ściany & Zakładowy Trzy Po Trzyawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Nepomucen & Cztery Ściany & Zakładowy Trzy Po Trzy
Wygląd: barwa złocista, mlecznie nieprzejrzyste, śliczna piana i lacing
Zapach: Pachnie bardzo intensywnie chmielem, cytrusy kwaśne, geranium, żywice, cebula, nafta, winogrono, zielony pieprz, papaja, ta cebula to nawet z czosnkiem ;)
Smak: Początkowo myślałem, że gdzie kucharek 6, a konkretnie to 3 to wiadomo jak będzie, inna sprawa, że akurat Zakładowemu i Nepomucenowi DDH to tak średnio wyszły, zresztą mało komu wyszły, większość wyrobów polskiego krafciku z nazwą DDH lub TDH była gównem, typowym, karmelowym gównem o niezbyt ponad przeciętnej intensywności nachmielenia, nijak się mając do AleBrowaru czy dawnego RockMilla (który obecnie jest żeżuncją), a tu mamy naprawdę juicy piwo, gładkie, aksamitne, z ostrym sznytem zbożowym i nachmielone w opór i owocowe w opór, jego soczkowatość kontruje mocna cebula, ale to jest do zrozumienia przy Mosaic i Simcoe, jedyne, do czego można się przyczepić, to jednak wyraźna alkoholowość, której to piwo nie ukrywa, ale jest i tak super.
2019-06-24 23:39:46
Specjal Jasny Pełnyawatar
Gość
Specjal Jasny Pełny
Piję sporo piwa i jadac nad morze postanowiłem spróbować tego legendarnego trunku i powiem szczerze ,że mocno sie zawiodłem choc pod kapslem wygralem 2gie piwo to bedac na zakupach w Lidlu jako piwo na plaze wybralem Greckiego sikacza mythosa.
2019-06-24 23:24:33
Kustosz Bezalkoholowe awatar
Gość
Kustosz Bezalkoholowe
Mmm kustosz muj ulubiony, nwm po co kupowac alkoholowy skoro bezalkoholowy smakuje tak samo
2019-06-24 23:15:01
Kustosz Jasneawatar
Gość
Kustosz Jasne
DOBREEEE KUSTOSZOWE
2019-06-24 23:12:48
Staropolski Złoty Ul Ałtajskiawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Staropolski Złoty Ul Ałtajski
Wygląd: Kolor brunatny, mętne, ładna piana, beżowa, ładny lacing.
Zapach: miodowy, w typie gryczanym, do tego nuty karmelowe i mocno kawowe (kawa zbożowa), wyraźne nuty chmielowe, co w piwach miodowych jest rzadkie, a szkoda
Smak: Szanuje, że, jak na piwo miodowe, nie jest słodkim ulepem, a jednocześnie wyraźnie czuć miód, karmelowe, jakaś owocowość w typie śliwki, kawa już nieznaczna, za to herbacianość i związana z nią taniczność, może od chmielu, delikatnie czuć też chmiel, siano i kwiaty. Jak na piwo miodowe to jest całkiem dobre, inna sprawa, że na ocenę może wpływać gówno z Solipiwka, które przed chwilą piłem. Tu jest nawet goryczka, co w miodowych się nie zdarza. Ja by tego piwa nie oceniać, to tylko ta konkretna warka. Staropolski jest nieprzewidywalny, potrafi uwarzyć świetną warkę tego samego piwa jednego dnia, a następnego już taką, że jej miejsce jest w zlewie.
2019-06-24 22:45:19
Solipiwko Disco Ursusawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Solipiwko Disco Ursus
Nadciąga najgorętsza premiera sezonu - brzmi w tym wypadku jak żart ;)
2019-06-24 22:24:29
Heineken 0.0awatar
Gość
Heineken 0.0
Nie znam lepszego piwa bezalkoholowego. Polecam.
2019-06-24 22:24:24
Solipiwko Disco Ursusawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Solipiwko Disco Ursus
Wygląd: kolor niemal miedziany, duża w tym zasługa zmętnienia, piana na alibi, dwa milimetry
Zapach: karmelowy, melanoidynowy, swojsko chmielowy - zapach dosyć iluzoryczny tzn. mało intensywny. Mało też rosankowy, ale powiedzmy, że nie tylko Kormoran ma prawo do definiowania tego zapomnianego stylu.
Smak: Wysycenie na pograniczu żadnego, co by trochę tłumaczyło pianę, w sumie to wysycenie jest zerowe. Ja rozumiem, że rosanke jest piwem lekkim, ale to smakuje jak woda, co jest o tyle dziwne, że 12 ekstraktu odfermentowano do 4% alko, woda z lekkim posmakiem karmelu i nut koźlakowych, wyraźny chmiel, swojski zielisty. Po pierwsze nie tak sobie wyobrażałem wariację na temat rosanke, więc pewnie jakichś najwyższych not by nie dostało, ale mój egzemplarz pozbawiony jest wysycenia, więc smakuje jak wodnisty szkolny kompot i trafia do zlewu, ocena musi być zatem adekwatna do jego niepijalności.
2019-06-24 22:23:29
Za Miastem Na Wypasieawatar
Shinodin
starstarstarstarstar
Za Miastem Na Wypasie
Piana biała, drobno i gruboziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, nieznacznie zmętnione. W zapachu nuty żywiczne, karmelowe klimaty, trochę ciasteczek i iglastych akcentów, subtelna ziołowość oraz zbożowość, podbudowa słodowa. W smaku żywica na pierwszym planie, goryczka całkiem zalegającą o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, sporo karmelu, mało owocowych woni, finisz zbożowy, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Za Miastem, etykieta w białej kolorystyce, minimalistycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 26.01.2020. Smaczna i wysoce pijalna sesyjna IPA, dużo żywicy i karmelu. Piłem akurat będąc spragniony, więc może ten fakt nieco poprawił ocenę piwa, którą w ogólnym rozrachunku notuję na 7 z małym minusem.
2019-06-24 21:52:42
Perlenbacher Premium Pilsawatar
Gość
Perlenbacher Premium Pils
Piłem różne za studenckich czasów ale to jest poniżej wszystkiego. Lepiej już kupić harnasia.
2019-06-24 21:09:15
Fortuna Rabarbarawatar
Gość
Fortuna Rabarbar
Szczerze to trochę smakuje jak ruski szampan
2019-06-24 21:05:05
Wrężel Imperial Stout Slyrs Whisky Barrel Agedawatar
Student
starstarstarstarstar
Wrężel Imperial Stout Slyrs Whisky Barrel Aged
Piwo bardzo gęste przywodzące na myśl olej. W aromacie bakalie, paloność, lekki alkohol, rodzynki, wiśnia. W smaku, palone, śłodkie, a potem bardzo intensywny smak przywodzący na myśl kompot z suszu (osobiście nie lubię), a na zakończenie ponownie paloność. Beczka... o ile w Peated Rusian Imperial Stout Bowmore z browaru Wrężel bardzo intensywna tak tutaj nieco na uboczu. Nadal wyczuwalna, ale jedynie w tle. Piwo dobre, a może i bardzo dobre o ile ktoś lubi takie klimaty
2019-06-24 21:03:10
Pinta Imperator Bałtycki Rum & Bourbon BA With Vanillaawatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
Pinta Imperator Bałtycki Rum & Bourbon BA With Vanilla
Dla mnie piwo boskie. Postawiłem sobie butelkę i medytuje przy niej codziennie od momentu spróbowania. Moc smaku RISów w postaci Portera. Charakterystyczny aromat porterów, potem wanilia a na końcu goryczka taka jak w droższych RISach. Gdzieś w tle bourbon. Zapach zdecydowanie trochę winny, waniliowy Butelka o schludnej matowej etykiecie. Cenowo bije na głowę konkurencję w relacji stosunek ceny do jakości. Dla mnie nowy ideał.
2019-06-24 21:02:18
Kamenitza 1881awatar
Gość
Kamenitza 1881
Jestem w Bułgarii od kilku dni, pije to piwo każdego wieczoru 1litr za 1,45 lwa jest pyszne !!!! O smaku grejpfrut też mi smakuje!!!
2019-06-24 20:55:25
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017
 
1
 ... 
1078
1079
1080
1081
1082
 ... 
1386
 
Lubrow Kolender z Miętolina
Lubrow Kolender z Miętolina
Lubrow Kolender z Miętolina
% alk. 4.2
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
Browar Lubrow jadąc z Gdańska na Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa zatrzymał się w miejscowości Miętolin, aby zabrać z niej ze sobą Kolendra. A tak na serio. . . Trzymasz właśnie w dłoni nietypowe, orzeźwiające i lekkie pszeniczne piwo, uwarzone wspólnie z Marusią w Browarze Lubrow. Na zdrowie !
Piwo jasne, pszeniczne, niepasteryzowane i niefiltrowane.
Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny (pilzneński, karmelowy, zakwaszający), płatki owsiane, kolendra, skórka pomarańczy Curacao, mięta, drożdże S-33.

comments Komentarze: 4    oceny Średnia ocena: 6,44/10
Dodał: Gogo - 2015-07-09 11:36:42
Dębnowskie
Dębnowskie
Dębnowskie
% alk. 6.1
brak koduaddbarcode
Warzone przez Browar Witnica. Każdego roku w Dębnie - mieście położonym 100 km na południe od Szczecina i 100 km na wschód od Berlina - odbywa się wielka, międzynarodowa impreza biegowa - MARATON DĘBNO. Pierwszy bieg maratoński w Dębnie odbył się 22 lipca 1966 roku, na 100-lecie Państwa Polskiego. 12 kwietnia 2015 roku odbędzie się czterdziesta druga edycja tej imprezy. Jest to najstarszy maraton w Polsce i jeden z najstarszych w Europie, a Dębno nosi miano STOLICY POLSKIEGO MARATONU.
Tyle z kontretykiety. Na etykiecie głównej widnieje herb miasta oraz reprodukcja znanego wszystkim dębnianom muralu, przedstawiającego biegnących maratończyków. Mural ten wita wszystkich wjeżdżających do miast od strony Gorzowa i Myśliborza.
Piwo jasne, pasteryzowane.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: Slainte - 2015-07-09 11:25:32
Łąkomin Biały Zając
Łąkomin Biały Zając
Łąkomin Biały Zając
% alk. 5.4
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
Piwo wytwarzane w Browarze Rzemieślniczym Pałacyku Łąkomin - położonego w środku lasu, około 20 km od Gorzowa Wlkp. , na trasie w stronę Dębna. Aromatu za bardzo nie ma. Jest tam jakieś echo intrygującej słodyczy, ale jest tak słabe, tak subtelne, że nie potrafię jej nazwać. Smak znowu - jak w przypadku dotychczas smakowanych wyrobów z Pałacyku Łąkomin - pełny, wyrazisty. Przede wszystkim słodycz zbożowa, ale też jakieś owoce - biała morwa i czarny bez. Delikatna goryczka grzecznie uzupełnia ten bukiet. Jest bardzo przyjemnie.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 7/10
Dodał: Slainte - 2015-07-09 11:16:32
Piotrek z Bagien Brown IPA
Piotrek z Bagien Brown IPA
Piotrek z Bagien Brown IPA
% alk. 6.0
Blg 14.0
IBU 40
brak koduaddbarcode
ulubione: 2
Kolejne piwo z serii Piotrek z Bagien, uwarzone przez browar Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego. Brown India Pale Ale to połączenie angielskiej klasyki z nowofalowymi odmianami chmielu, pochodzącymi z Australii i Stanów Zjednoczonych. Efekt tego mariażu jest niezwykle ciekawy. Najważniejsze cechy Brown Ale - słodowa podbudowa i nuty karmelowe do spółki z cytrusowym aromatem chmielu i egzotycznymi przyprawami nadają temu piwu niespotykanego charakteru. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Mętność i osad są naturalnymi cechami produktu. Składniki: woda; słody - pale ale, pilzneński, monachijski, karmelowy, carafa special III; chmiele: Mosaic, Cascade, Citra, Galaxy Simcoe, Centennial; liść laurowy, imbir, korzeń lukrecji, aframon madagaskarski, werbena, skórka pomarańczy; drożdże Danstar Nottingham. Piwo to zadebiutowało 17 czerwca 2015 roku.

comments Komentarze: 3    oceny Średnia ocena: 7,71/10
Dodał: stacher93 - 2015-07-08 00:06:31
Emelisse White Label Barley Wine Cognac Barrel Aged
Emelisse White Label Barley Wine Cognac Barrel Aged
Emelisse White Label Barley Wine Cognac Barrel Aged
% alk. 15.0
Blg 32.0
IBU 50
brak koduaddbarcode
Ciekawy Barley Wine z holenderskiego Brouwerij Emelisse, który swoją siedzibę ma w mieście Kamperland. Piwo to leżakowało półtora roku w beczce po koniaku i szczerze mówiąc przypomina bardziej słodki likier niż piwo. Browar ten ma całą serię piw White Label, są to zazwyczaj bardzo mocne piwa, takie właśnie jak Barley Wine czy Russian Imperial Stout. Skład na etykiecie bez konkretów: woda, słody jęczmienne, chmiel, drożdże, cukier. Polecana temperatura serwowania to 12°C. Barwa piwa w skali EBC wynosi 35 stopni. Piwo niefiltrowane oraz niepasteryzowane. Dostępne w butelce o pojemności 0,33l.

comments Komentarze: 1    oceny Średnia ocena: 9/10
Dodał: stacher93 - 2015-07-04 22:23:21
Gontyniec Noteckie Miodowe
Gontyniec Noteckie Miodowe
Gontyniec Noteckie Miodowe
% alk. 5.6
Blg 11.0
brak koduaddbarcode
Piwo z Browaru Gontyniec z miejscowości Kamionka niedaleko Chodzieży. Przygotowane we współpracy z mistrzem pszczelarskim Ireneuszem Gołaskim z pasieki Republika Miodu® w Puszczy Noteckiej. To unikalne połączenie piwa jasnego ze wspaniałym, pełnowartościowym miodem z terenów czystych ekologicznie. Prawdziwe piwo miodowe.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 6,5/10
Dodał: Shinodin - 2015-07-04 22:10:47
Konrad Pilot
Konrad Pilot
Konrad Pilot
% alk. 0.5
Blg 4.0
brak koduaddbarcode
Piwo bezalkoholowe uwarzone w tradycyjnych otwartych kadziach przez Browar Konrad Vratislavice. Browar ten powstał w 1872 roku i ma swoją siedzibę w Czechach, w miejscowości Liberec.

Konrad Pilot to piwo jasne i pasteryzowane, w którego skład wchodzi: woda, słód jęczmienny, chmiel. Do uwarzenia Pilota użyto znanego i cenionego w Czechach chmielu żateckiego oraz wody pitnej z własnych źródeł.Jest produkowane poprzez proces krótkiej fermentacji, która zostaje przerwana, aby zapobiec wytworzeniu się alkoholu.

Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 0,5l oraz bezzwrotnych o pojemności 0,33l.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 4,33/10
Dodał: piwosz92 - 2015-07-04 22:04:54
Szach Mat
Szach Mat
Szach Mat
% alk. 6.2
Blg 14.0
IBU 45
brak koduaddbarcode
Orzeźwiające, lekkie piwo chmielone na zimno, ukazujące aromaty cytrusowe. Treściwe i pełne w smaku, bogaty posmak żyta ze słodkością słodową, z nutą karmelu i czekolady oraz drożdżami, które nadają mu ten charakter. Pierwsze piwo, którego zasyp żytni stanowi ponad 50% z zasypu całkowitego.

comments Komentarze: 2    oceny Średnia ocena: 6,5/10
Dodał: Brodzisław - 2015-07-03 09:31:23
Chmielarium Squeezer
Chmielarium Squeezer
Chmielarium Squeezer
% alk. 5.4
Blg 13.2
IBU 42
brak koduaddbarcode
Kolejna propozycja od browaru Chmielarium to piwo w stylu American Pale Ale. Do uwarzenia zostały użyte słody: Pilzneński, Pale Ale, Monachijski, Carapil; chmiele: Simcoe i Citra; drożdże: Safale US-05.

comments Komentarze: 3    oceny Średnia ocena: 6,43/10
Dodał: Gogo - 2015-07-03 09:19:54
Black Storms
Black Storms
Black Storms
% alk. 8.0
IBU 75
brak koduaddbarcode
To black IPA o doskonale zaznaczonych akcentach kawy i palonych słodów. Wykończenie stanowi charakterystyczna dla stylu obfita goryczka, która w przypadku tego piwa ma charakter żywiczno cytrusowy.

comments Komentarze: 0    oceny Średnia ocena: 8/10
Dodał: Barcelonismo - 2015-07-03 09:17:28
 
1
 ... 
1078
1079
1080
1081
1082
 ... 
1386
 
wykonanie choruzy.pl © 2010