Kasztelan Sezonowe Złociste
Kasztelan Sezonowe Złociste
Kasztelan Sezonowe Złociste
% alk. 5.5
Blg 11.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Trzecie piwo z serii Sezonowych piw Browaru Sierpc - Kasztelan, wszystkie te piwa dostępne były w sieci dyskontów Biedronka. Po Chmielowym wypuszczonym na wiosnę 2014, Rześkim z lata 2014, przyszedł czas na piwo jesieni 2014, czyli Sezonowe Złociste. Udane zbiory to wyjątkowo radosna okazja. By uczcić ten moment w roku, warzymy piwo Sezonowe Złociste - niepasteryzowane, orzeźwiające o wyjątkowej barwie. Złotej, jak nadchodząca polska jesień. Dostępne tylko w sezonie. Niebawem w sklepach sieci Biedronka, pojawi się zimowa propozycja z Browaru Sierpc, Sezonowe Grzane. Złociste - piwo jasne pasteryzowane, mikrofiltrowane. Jedyna informacja na temat składu to fakt, iż zawiera słód jęczmienny. Dostępne jedynie w półlitrowych butelkach bezzwrotnych. Barwa jasno-złota, idealnie klarowna. Piana biała, około centymetrowa po przelaniu do szklanki. W szybkim tempie podziurawiła się od środka, zostały nieznaczne, śladowe wysepki oraz skromny pierścień. Piana pozostawiała nierówne, wątłe i nietrwałe ślady na ściankach. Aromat wyraźny, słodowy z nieprzyjemną metaliczną wonią. Wyłapać można było też odrobinę nut chlebowych, aromat tego piwa miał nieco kwaskowy profil. W smaku dominuje słód, następnie ujawnia się ponowna metaliczność. Wyczuć da się również kukurydzę. Piwo jest słodkie i z każdym łykiem staje cię co raz mniej pijalne, męczące. Nasycenie średnie, odpowiednie.
Dodał: bartaspl1 - 2014-11-12 08:24:13

oceny Oceny

Użytkownicy 5,3 / ilość: 47
Goście 6,1 / ilość: 20
średnia5,54 / ilość: 67

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Arturo
starstarstarstarstar

2015-09-29 23:59:49
Piwa sezonowe z Biedry według mnie smakują podobne. Słodowość, kwaskowatość, minimalna goryczka, nic szczególnego. Nie są złe ale to chyba nie za wiele, szczególnie że są reklamowane jako piwa regionalne..z tym jednak chyba niewiele mają wspólnego.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2015-01-23 18:24:25
W pierwszym momencie, tuż po przelaniu do szkła, pojawia się bardzo ładna jak na koncerniak biała, zbita, obfita, drobnopęcherzykowa piana, która dość długo się utrzymuje, by w końcu opaść do ładnego kożuszka, nieźle oblepia ścianki kufla. Barwa złota, piwo klarowne. Aromat taki sobie, wyczuwalny przede wszystkim słód. W smaku na początku również przede wszystkim wyczuwalny słód, w tle leciutka goryczka i lekka kwaskowatość. Pod koniec jednak piwo staje się wodniste i nijakie, pijalność niska. Na plus poza pianą słabo wyczuwalny alkohol. Wysycenie odpowiednie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 3, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2015-01-11 07:28:55
Największą zaletą tegoż piwa jest jego wygląd - przyjemny dla oczu kolor jasnego bursztynu oraz obfita i trwała piana (jednak o zbyt dużych pęcherzykach). Zapach i smak dość przewidywalny - słód i nieco goryczy zmieszanej z lekką kwasowością. Jak na dyskont jest dobre, a jak na piwo niby regionalne co najwyżej średnie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
mattrocker
starstarstarstarstar

2015-01-10 10:30:10
Piłem każde z serii wypuszczanych przez Carlsberga w Biedronce. Najlepiej mi podszedł rześki ale i tak mocno słabe te piwa. Co do złocistego. Sam słód i to za każdym łykiem coraz bardziej męczący.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.