Kasztelan Sezonowe Jare
Kasztelan Sezonowe Jare
Kasztelan Sezonowe Jare
% alk. 5.1
Blg 11.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 4
cena: 2,99 zł

Produkt Browaru Kasztelan z miasta Sierpc znajdującego się w Województwie Mazowieckim. W 2002 roku browar został przyłączony do grupy Carlsberg Polska. Seria piw Sezonowych, warzonych w Sierpcu to piwa pojawiające się w edycji limitowanej. Dostępne są w sprzedaży mniej więcej przez 2-3 miesiące. Wszystkie piwa Sezonowe warzone są dla grupy Jeronimo Martins Polska, czyli dla właściciela marketów Biedronka. Tylko tam można te piwa zakupić, występują zawsze w bezzwrotnych butelkach o pojemności 0.5l. Sezonowe Jare to piwo uwarzone z okazji nadchodzącej, kolejnej pięknej wiosny. Piwo niefiltrowane, warzone z jasnej odmiany słodu, Powstało dla uczczenia pierwszego Dnia Wiosny, w staropolskiej tradycji nazywanego Jarym Świętem. Przed wypiciem należy delikatnie wstrząsnąć i zamieszać aby naturalny osad uniósł się z dna. Dzięki temu smak piwa będzie pełniejszy. Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Zawiera słód jęczmienny, oraz kultury drożdżowe, powodujące naturalne zmętnienie piwa i osad na dnie butelki. W sklepach pojawiło się na przełomie marca i kwietnia 2015. Wraz z Sezonowym Jarym w Biedronkach można zakupić Sezonowe Wiosenne, również wypuszczone na okres wiosny 2015.
Dodał: kacdeath - 2015-05-26 09:13:09

oceny Oceny

Użytkownicy 5,5 / ilość: 24
Goście 6,85 / ilość: 13
średnia5,97 / ilość: 37

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
marcin21592
starstarstarstarstar

2016-04-16 18:37:51
Wygląd: Barwa jasnego złota, delikatne zmętnienie wynikające z niefiltrowania piwa. Piana od początku niezbyt imponująca, grubopęcherzykowa, nietrwała, opada w przeciągu kilku minut. Na razie koncernowo.

Aromat: Można wyczuć głównie słody i estrowy aromat dojrzałego, czerwonego jabłka i to w zasadzie tyle. Absolutnie nic co mogłoby zaskoczyć, ot zwykły zapach typowego, koncernowego lagera.

Smak: Powtórka z aromatu - słodowość, lekka kwaskowość, wyczuwalne estry, goryczka w zasadzie żadna. Koncern po raz trzeci.

Piwo nie zaskakuje absolutnie niczym - wygląda, pachnie i smakuje jak Lech, Tyskie, Tatra czy inny \"sikacz\". Należy jednak mu oddać, że mimo braku niespodzianek w pozytywnym sensie, nie ma tu również niespodzianek negatywnych, które co rusz zdarzają się w piwach koncernowych. Moja ocena: 6/10.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-07-21 12:55:14
Mętne, niefiltrowane (ale pasteryzowane). Nie cierpię Kasztelana jak psa, więc bałem się, że będę stronniczy i szukał będę fałszywych smaków już od otwarcia butelki. Okazuje się, że piwko całkiem przyzwoite, szczególnie jak na ten browar, tego producenta. Fanem nie zostanę, ale bez jakiegoś wielkiego obrzydzenia chętnie jeszcze kiedyś wypiję. Trochę brakuje mu pełni smaku, jest jakieś takie wodniste, mało wyraziste. No i ten charakterystyczny chemiczny akcent, sugerujący niekoniecznie naturalny proces fermentacji, wreszcie zaciąg alkoholowy mimo niewielkiej mocy (5,1%).
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-05-07 17:26:55
Piana słabej jakości, gruboziarnista, delikatnie tylko przylegająca do ścianki kufla, szybko opada, brak śladu lacingu, barwa jasna słomkowa, nie do końca przejrzyste, w zapachu ja osobiście wyczuwam tylko słód i może delikatnie... drożdże? Smak mocno kwaskowy, ale przyjemnie kwaskowy, wysycenie na średnim poziomie, goryczka bardzo słaba. Subtelne, lekkie piwo na wiosnę, faktycznie najlepsze ze wszystkich dotychczasowych sezonowych od Kasztelana, ale też bez jakiegoś hurra zachwytu, etykieta i kapsel w klimacie, ale orzeźwiające, kwaskowate piwko na 6 nie więcej. Niemniej jednak, bardzo pijalne, potwierdzam.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2015-05-01 23:55:19
Mętne, niefiltrowane piwo sezonowe z browaru Sierpc. Ładnie wygląda, bez zapachu i bez smaku. Mocno gazowana ciecz. Nie warto.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.