Kaszëbskô Koruna Kartësczi Mnich
Kaszëbskô Koruna Kartësczi Mnich
Kaszëbskô Koruna Kartësczi Mnich
% alk. 5.0
Blg 12.5
5905279661011addbarcode
ulubione: 1

Kartuski Mnich to piwo produkowane przez minibrowar Kaszëbskô Koruna znajdujący się na terenie kaszubskiego Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. To piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, wytrawne z wyraźnym, intensywnym aromatem chmielowym z silną goryczka typową dla lagera pilzneńskiego. Delikatny ale zauważalny posmak i bukiet zapachowy świeżych owoców.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-11-28 11:33:00

oceny Oceny

Użytkownicy 4,5 / ilość: 14
Goście 8 / ilość: 1
średnia4,73 / ilość: 15

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
inf-blazej
starstar

2019-07-10 01:10:49
Nietypowo zacznę od opisu wyglądu, odczucia sensoryczne w dalszej części.

Piwo dostałem w prezencie wraz z pięcioma innymi butelkami z tego browaru. Rozszyfrowanie zawartości zestawu zajęło mi trochę czasu. Końcowo ustaliłem że w zestawie znajduje się 2x lager , koźlak, pils , miodowy lager oraz lager owocowy. Tu uwagę muszę zwrócić że te dwa lagery mimo zbliżonego terminu przydatności różniły się butelkami. Jedna z nich malowana podobna do tej na fotografii. Druga utrzymana w ciemnej kolorystyce. I w tej na odwrocie butelki mamy zonk. Możemy na niej wyczytać: WIEŻYCA PIWO JASNE PEŁNE LAGER TRÓJSŁODOWY. Niżej widnieje napis: PIWO GÓRNEJ FERMENTACJI WARZONE PRZY UŻYCIU SŁODU JĘCZMIENNEGO, KARMELOWEGO I PSZENICZNEGO, DROŻDZY PIWOWOWARSKICH I CHMIELU. No i tu zaszedłem w rozkminę co autor miał na myśli. Na butelce malowanej skład podano na przodzie butelki. Wyczytać można iż piwo jest niefiltrowane i uwarzono je przy użyciu wody, słodu jęczmiennego drożdży oraz chmielu. Nic tu o słodzie pszenicznym. Na odwrocie butelki podano kilkanaście dat (rzekomo) ważnych dla Kaszubów. Podane wydarzenia zostały wybrane na siłę i są bardzo słabo powiązane z kaszubami; np. 1970 - Wydarzenie grudniowe; 1980 - powstanie Solidarności z udziałem Kaszubów. Zwieńczeniem ważnych wydarzeń jest: 2011 - PIWOWARSTWO WRACA NA KASZUBY. Kończąc temat wyglądu pochwalę kapsel - jest ciekawy.

No to pora na degustację. Pierwsza butelka z terminem przydatności 29.09.19r. Barwa jasnozłota przejrzysta. Piana praktycznie zerowa, zanikająca po kilku sekundach. W aromacie słód, trochę karmelu i to tyle. W smaku lekka niezalegająca goryczka o posmaku ziołowym, w porównaniu do koncernowych lagerów całkiem wysoka.Po kilku dniach postanowiłem spróbować drugiej butelki, z terminem do 17.10.19. Po otwarciu butelki uniósł lekki karmelowy posmak. Po przelaniu piwa do szkła i wzięciu pierwszego wdechu poczułem warzywa... .Kukurydziany DMS przykrywający aromat słodu i nawet wcześniej wyczuwalnego karmelu. Mimo nieciekawego aromatu postanowiłem wziąć łyka. W smaku wyczuwalna wcześniej opisana goryczka i nic więcej. Zdecydowałem się jeszcze chwilkę poczekać, myśląc że pojawią się jeszcze jakieś aromaty. Jedyna zmiana to jeszcze bardziej dokuczający DMS tworzący nieprzyjemny posmak. Resztę butelki wylałem.

Do wyglądu zaliczam również butelkę, stąd tak niska ocena.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 2 )
2 ( smak: 2, zapach: 1, wygląd: 2 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-06-29 20:42:08
Złe paskudne nie warte swojej ceny. Podobnie jak całe miejsce odwiedzin łącznie z browarem. Nie polecam
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-07-31 10:25:40
Kolor jasny, złocisty, lekko zamglony. Piana jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni.
Aromat słodowy i lekko estrowy, nad którym unosił się delikatnie aromat chmielowy. Wszystko na niskim poziomie. W smaku podobnie. Słodowo, lekko owocowo i biszkoptowo. Minimalna goryczka. Piwo jak na ekstrakt jest wodniste. Wysycenie pomiędzy wysokim a średnim.
Nic szczególnego piwo dla Janushy.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
szucik
starstarstarstarstar

2016-05-07 00:45:58
kupione w butelce 0,5l. Takie piwa powinny być banowane. Lager o smaku soku z kapusty? omg!
oceny Oceny użytkownika:
1 ( smak: 1, zapach: 1, wygląd: 2 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.