Kapral Brown
Kapral Brown
Kapral Brown
% alk. 6.5
Blg 16.5
IBU 72
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Kapral Brown to piwo w stylu India Export Porter uwarzone przez łódzki browar kontraktowy Piwoteka, w browarze Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego. Piwo miało swój debiut 15 października 2015 podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa. Głównym piwowarem nadzorującym warzenie w Piwotece i tworzącym receptury jest Marcin Chmielarz. Piwoteka warzy w różnych browarach, najczęściej w Księżym Młynie oraz Jan Olbracht Rzemieślniczy z Piotrkowa Trybunalskiego. Uwarzono też piwa w browarze Tarczyn, Pivovaria Radom oraz Trzy korony z Puław. Oprócz browaru kontraktowego istnieje też sklep (także internetowy) Piwoteka z dużym asortymentem piw z całego świata oraz dobrze znany Multitap Piwoteka Narodowa, mieszczący się w Łodzi przy ulicy 6 Sierpnia 1/3. Krótka, tradycyjna historyjka, umieszczona w konturach żołnierza na etykiecie: India Export Porter. Kapral Brown gdy wracał ze służby w Indiach zagnało go do Łodzi w każdym szynku i zajeździe domagał się ciemnego piwa! Porter w wersji eksportowej, który swego czasu był podstawowym trunkiem stacjonujących w Indiach angielskich Żołdaków. Chmielony jak IPA, palony jak Porter. Poczuj Ducha Kompanii Wschodnioindyjskiej! Piwo pasteryzowane, niefiltrowane. Skład: woda, słody: Pale Ale, Brown, Amber, Black; chmiele: Target, Columbus, Chinook; drożdże: S-04. Polecane potrawy: Grillowane, czerwone mięso, Sery Stilton i Farmhouse Cheddar. Polecana temperatura podawania to przedział 12-14°C. Rekomendowane szkło do tego piwa no Nonic.
Dodał: Kaente - 2015-10-23 09:11:02

oceny Oceny

Użytkownicy 7,82 / ilość: 22
Goście 8,75 / ilość: 4
średnia7,96 / ilość: 26

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2017-07-20 21:24:23
Zapach ładny, żywiczny, cytrusowy, korzenny, ziołowy ? przede wszystkim chmielowy, ale sporo nut palonych, kawowych (mocno palona arabica i kawa zbożowa), nawet jakieś nuty spalonej izolacji, a nawet śliwki i maggi jak w porterze bałtyckim, cudny.
Kolor brunatny, ale piwo jest mętne, piana niezbyt ładna, grubo pęcherzykowa, jakiś minimalny lacing jest.
Piwo pełne, choć nie jak niektóre FESy potrawią być, ale piwo jest niemal wyklejające. Nazwa jest idealnie dobrana, Black IPA/AIPA to piwo ciemne na alibi, ale przede wszystkim goryczkowe i chmielowe, a tu to piwo jest przede wszystkim Porterem/Stoutem potężnie kawowym (głównie kawa naturalna), gorzko czekoladowym, potężnie palonym, wręcz popiołowym, taka nuta maggi w tle, ja ją lubię, trochę śliwki, goryczka spora 72 IBU, ale w takim piwie tak jej się nie odczuwa, goryczka rzeczywiście popiołowa w odbiorze, minimalnie zalegająca, mimo wszystko to piwo jest też potężnie chmielowe, żywiczne, cytrusowe, trochę drzewne. Jest genialnie ułożone, więc nic tu nie wychodzi przed szereg. Dla mnie bardziej Stout niż Black IPA i bardzo dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 6 )
awatar
hania123
starstarstar
2017-02-14 13:46:11
To nie Porter, bardziej Black IPA. Czekolada i kawa-wytrawnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar
2016-12-04 10:44:08
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, szczątkowy lacing. Barwa jaśniejsza brązowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, delikatnie zmętnione. W zapachu nuty cytrusowe, żywiczne, kawowe i czekoladowe akcenty, palone klimaty. W smaku cytrusowa i żywiczna zalegająca goryczka, czekolada i kawa dają dobrą kontrę słodową, kontra kwaskowa również na miejscu, ciekawe połączenia, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w stylu Piwoteki, w miarę dobrze opisana, w brązowej kolorystyce. Warka 02.03.2017. Aromatyczny India Export Porter, dobrze zbalansowany, egzotyka połączona z palonością, udany wyrób Piwoteki, wpasował się w moje gusta smakowe, orzeźwia i ma walory degustacyjne, zasłużone 7 z plusikiem ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
turbomaszkiet
starstarstarstarstar
2016-09-25 16:21:35
gorzka czekolada + ziołowo/iglakowa przyjemna goryczka + wytrawny finisz
= bardzo przyzwoity export porter, konkretnie nachmielone piwo, co sprawia wrażenie rasowej black ipa
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.