Kaltenecker White Shadow 15°
Kaltenecker White Shadow 15°
Kaltenecker White Shadow 15°
% alk. 6.5
Blg 15.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez słowacki Pivovar Kaltenecker z miasta Rožňava. Według producenta jest to jasne, pszeniczne piwo typu White India Pale Ale. Piwo to wygrało w konkursie Grand Champion Slovakia 2013. Zostało uwarzone przez węgierskiego piwowara domowego Antala Nemetha, i w nagrodę za zdobycie pierwszego miejsca w tym konkursie, zostało uwarzone przez browar Kaltenecker.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Monachijski, Pszeniczny; Caraamber; chmiele: Aurora, Mandarina, Bavaria.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dostępne w butelkach o pojemności 330 i 500 ml.

Barwa ciemniejszego złota, lekko zmętniona. Piana śnieżnobiała, z średnimi i drobnymi pęcherzami. Po nalaniu niewysoka, tworzy się około centymetrowa warstewka, która zostaje na dłużej. Pozostawia poprawne, raczej równe ślady na szkle. Aromat dosyć dziwny, likierowy i mocno słodowy, świeży ze słodyczą owoców tropikalnych. W smaku na początku słód z solidną, nieco karmelową słodyczą. Bliżej finiszu ujawnia się umiarkowana, aczkolwiek dosyć długo trzymająca się goryczka. Pojawia się też subtelny posmak alkoholowy. W piwie tym praktycznie nie da się wyczuć czegokolwiek związanego z piwem pszenicznym. Wysycenie średnie, w stronę wysokiego.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-22 08:43:15

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 2
Goście 9 / ilość: 1
średnia8 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-10-17 17:27:49
Super piwko bez chemii, dawno czegoś takiego nie piłem,w Polsce ciężko znaleźć
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-09-28 16:05:31
Dziwne piwo o rzadko spotykanym gatunku.Zaciekawił mnie ten browar, w swojej bogatej ofercie mają wiele piw o bardzo interesujących gatunkach, krótko mówiąc warzą nowofalowo.Piana niska, aczkolwiek nawet długo trzymała się jako nieprzerwana warstewka.Aromat fajny, mocno likierowy, alkoholowy-słodowy.Do tego mocna słodycz z owoców tropikalnych.W smaku troszkę słabiej, solidna słodowo-karmelowa słodycz, w tle owoce tropikalne i całkiem przyjemna, nieprzesadzona goryczka.Pszenicy praktycznie brak.Niezłe piwo, aczkolwiek nie zachwyciło mnie.Dużym plusem jest ładna etykieta, niestety na nietypowym papierze, który podczas próby ściągnięcia rozleciał się na kawałki.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.