Köstritzer Schwarzbier
Köstritzer Schwarzbier
Köstritzer Schwarzbier
% alk. 4.8
Blg 11.4
4014964111555addbarcode
ulubione: 2

Niemieckie piwo warzone przez browar Köstritzer w Turyngii, a dokładniej w Bad Köstritz. Jak podaje producent, piwo charakteryzuje się subtelnym smakiem słodu i niską goryczką chmielową. Piwo zasługuje na miano legendarnego, warzone jest od roku 1543. Jak podają źródła, Köstritzera pijał sam Johann Wolfgang von Goethe.
Dodał: Gjordano - 2013-10-28 11:55:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,21 / ilość: 61
Goście 7,65 / ilość: 40
średnia6,78 / ilość: 101

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar

2023-06-02 23:16:12
W aromacie ciemne słody i może kapka karmelu. Na drugim planie majaczy też czerwone jabłko, które wraz z ogrzewaniem swoją owocowością całkowicie przykrywa chmiel. Czarne, ładna piana w kolorze ecru - szybko opada, ale pozostawia lacing.

Piwo smakuje jak Schwarzbier z dodatkiem soku jabłkowego (warka do 16.11.23; przywiezione z Niemiec). Za mało tutaj nut palonych (trzeba ich z lupą szukać) - za dużo owoców pochodzących ewidentnie z estrów, bo na pewno nie z chmielu. Goryczka iluzoryczna, słodyczka na średnio-niskim poziomie.

Przeciętny Schwarzbier sromotnie przegrywający z takimi pozycjami jak z Komtur z Gościszewa czy Czarna Dziura z Cieszyna. Ogółem - bardzo średnie piwo.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-06-24 04:46:59
Wygląd: ciemno brunatne, z rubinowymi refleksami, klarowne, ładna piana, drobna, beżowa, ładny lacing
Zapach: nuta palonego jęczmienia, ale i obierek warzyw, chyba dms, siano, kwiaty pewnie od chmielu
Smak: ponieważ w Niemczech nazwy dunkel lager i schwarzbier są często wymienne to to jest schwarzbier, gdzie ciemne nuty uzyskano palonym jęczmieniem, a nie słodem monachijskim, taki ciemny pils po prostu, piwo mocno wysycone, smukłe, wyraźnie palone, z zazanaczoną goryczką, z wyraźnych chmielem, moze nie ma tu dms tylko tak się chmiel manifestował w zapachu. Bardzo jednak gładkie jak na schwarzbiera, te są zwykle wodniste i często mineralne. W Niemczech to piwo uchodzi za kultowe i za najstarszy schwrzbier, dlatego browar został kupiony przez Bitburgera, trzeciego gracza na niemieckim rynku. Szczerze to piłem lepsze schwarzbiery, a z tego browaru to bardziej smakowały mi keller i pale ale.
awatar
Gość
awatar
Gość

2020-04-20 01:56:40
Bardzo dobry produkt, polecam smakoszom ciemnego piwa. Obecnie mieszkam w Kanadzie ale pamietam ten browar z Niemiec kiedy mieszkalem na Bawarii. Smacznego
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-08-05 19:41:45
Z butelki aromat nie rzuca na kolana. Jest słodowość. Piana średnio obfita, średnio i drobno pęcherzykowa. Kolor ciemnybrąz, zdecydowanie klarowne. W aromacie niestety głównie dms. Kukurydza z puszki dość intensywna. W smaku całkiem całkiem. Jest idealnie stylowo. Smukłe, wytrawne, średnie wysycenie. Dobrze się pije. Goryczka średnia. Paloność jest niska, spodziewałem się bardziej wyrazistej. Skojarzenie z kwasem chlebowym. Poza tym dms jest dobrze. Na plus.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.