König Ludwig Weissbier
König Ludwig Weissbier
König Ludwig Weissbier
% alk. 5.5
Blg 12.5
4003304140003addbarcode
ulubione: 9

Warzone przez niemiecki browar König Ludwig GmbH & Co. KG Schlossbrauerei Kaltenberg, jest to browar mieszczący się w bawarskim mieście Fürstenfeldbruck. Piwo prawdopodobnie warzone jest teraz w należącym do grupy Warsteiner Schlossbrauerei Kaltenberg, z miasteczka Kaltenberg, które również leży w Bawarii. Obecnym właścicielem browaru jest książę Luitpold Domu Wittelsbach, jest on prawnukiem ostatniego króla Bawarii Ludwika III. Pierwsze wzmianki o warzeniu piwa w królewskiej, bawarskiej rodzinie sięgają roku 1260. 32 lata później, Rudolf I Wittelsbach zbudował Schloss Kaltenberg. Browar, który istnieje do dziś został otwarty w 1870 roku. W 2004 roku, produkcja wzrosła do 340.000 hektolitrów rocznie, z czego tylko 100 tysięcy hektolitrów piwa wyprodukowano w Schloss Kaltenberg. Znaczna część produkcji odbywa się na zasadzie licencji w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Chorwacji, Rosji, Bułgarii, Białorusi i Indiach pod marką Kaltenberg. Specjalnie wybrane drożdże nadają temu pszeniczniakowi charakterystyczny smak i orzeźwiający, bananowy aromat. Specjalistyczny proces warzenia w którym główną rolę odgrywa tradycyjna fermentacja dają drobne, lecz intensywne nasycenie oraz naturalne zmętnienie. König Ludwig Weissbier został uhonorowany nagrodą World Beer dla najlepszego piwa pszenicznego na świecie w 2008 roku. Jury międzynarodowego czasopisma Piwa Świata uznało nasze piwo jako pierwowzór bawarskiego piwa pszenicznego.

Skład bez konkretów: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny ekstrakt chmielowy, drożdże.
Dodał: Grzechuczny - 2015-09-20 12:14:36

oceny Oceny

Użytkownicy 7,47 / ilość: 47
Goście 7,6 / ilość: 20
średnia7,51 / ilość: 67

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-05-14 16:24:02
Wysokogatunkowy niemiecki Weizen o charakterze goździkowo-bananowym. Pełny, nasycony, treściwy. Może i standardowy, ale zestawiony z eksperymentami na stylu pszenicznym wydaje się zaskakująco dobrym piwem. Daj nam Boże takich Weizenów w Polsce, na razie \"naszym\" wypada się tylko uczyć.
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2021-02-21 16:46:49
To zaskoczenie miesiąca. Niby tego można się było spodziewać, ale dopiero degustacja przyniosła pewność. Klasyczny bawarski weissbier.Nieco przytłumiony w zapachu,nie urwał niczego.Reszta pięknie wygląda i smakuje.Szczególnie picie Ludwika sprawia przyjemność. Epicko smaczny z dodatkowym ciasteczkowym sznytem.Goryczka lekka,fajnie chmielowa.Daj Boże takiego króla każdemu!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
KondzioSlayer
starstarstarstarstar

2020-11-27 23:58:35
Piwo typowo po niemiecku. Ani jakieś wybitne, ani jakieś szczególnie ch..owe. Nie ma się nad czym zachwycać, ale też nie ma się do czego przy.ebać. Biorąc pod uwagę, że to piwo z ojczyzny psseniczniaków, to oczekiwania są wysokie. Tyłka nie urywa, ale pije się przyjemnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2020-10-13 20:05:33
Warka 24.08.21 r. Piana solidna, ładnie rozbudowana do postaci trwalej czapy, średnio i drobnopęcherzykowa. Piwo koloru moreli, z silną opalizacją, raczej nisko wysycone. W zapachu słodowość, zboże, lekki goździk, banan. W smaku słodowa podstawa a w tle delikatne nuty estrowe banana i fenolowość w postaci goździka - wszystko stonowane i zbilansowane. Lekkie, ułożone piwo dość harmonijne. Ani zbyt kwaśne ani zbyt wytrawne, lekko nawet mydlane w smaku. Dość dobry niemiecki pszeniczniak.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.