Köstritzer Kellerbier
Köstritzer Kellerbier
Köstritzer Kellerbier
% alk. 5.4
4014964014887addbarcode
ulubione: 1

Köstritzer Kellerbier to jeden z wyrobów browaru Köstritzer z Turyngii. Niefiltrowane, co wyraźnie widać natychmiast po przelaniu do szklanki. Pachnie przyjemnie prażonym słodem, może trochę karmelem, z akcentami wiśni, a może raczej powideł wiśniowych. Są też powidła śliwkowe. Smak pełny, choć rześki. Akcenty prażone w dalszym ciągu. Najwięcej prażonych orzechów laskowych, ale też słód, zboże, renklody. Chmiel nie przeszkadza w rozkoszowaniu się smakiem. Jest sobie i się nie wtrąca zbytnio. Na koniec, już w finiszu, pojawia się goryczka, ale jest to coś jakby niedojrzałe śliwki, w dalszym ciągu przyjemne. Wspomnienie z dzieciństwa, kiedy u babci się wcinało śliwki prosto z drzewa.

Dodał: Slainte - 2015-07-28 00:00:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 16
Goście 7 / ilość: 7
średnia 7/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-10-20 22:37:50
Barwa bursztynowa jak dla mnie , niefiltrowane , zmętnione choć nie tak jak w weizenie tylko tak w połowie. Piana biała , trwała , chętnie się tworzy i zostawia ładny lacing. W aromacie słodowo , nuty chlebowe , trochę karmelu i słodkawo , typowo dla Kellerbiera mają bardzo specyficzny aromat. Kto wypije takie piwo ten wie o czym mówię. W smaku przyjemnie się pije , goryczka niska ale wyczuwalna , szybko znika z pokala. Słodowa podbudowa na dobrym poziomie , nie jest wodniste ani nie ma za dużo gazu. Ogólnie dobre piwo , ładnie się prezentuje i uważam Kellery za króla lagerów. Polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2018-09-05 17:58:45
Kolejne świetne piwo zza Odry. Niefiltrowane, o pięknej prawie bursztynowej barwie. Biszkoptowy w smaku, słodowy, ale nie słodki lager z pojawiającą się na finiszu goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-01-17 18:25:35
Przyjemnie biszkoptowy lager, goryczka niska, zapach przyjemny słodowy. W smaku piwo jest karmelowe, biszkoptowe i słodowe ale inaczej niż w boku czy marcowym. bo to piwo jest wyjątkowo miękkie i ułożone. Z każdym kolejnym łykiem piwo staję się bardziej wodniste, to jest w sumie jedyna wada.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-11-14 07:05:52
Piana minimalna, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz szybko opadająca i tworząca jedynie skromny wianuszek otaczający ścianki szkła. Barwa głęboka pomarańczowa, nie do końca przejrzyste i klarowne, dość zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, suszone owoce, trochę prażonego słodu, jest ciekawie i owocowo. W smaku słodziutkie, karmelowe, suszona śliwka i inne owoce przez chwilę utrzymują się na podniebieniu, goryczka iluzoryczna tak samo jak kontra kwaskowa, po jakimś czasie pojawia się landrynkowy posmak, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel świetny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta klasyczna, elegancka w niemieckim stylu graficznym. Warka 19.04.2017. Nienajgorsze piwniczne piwo, choć jak dla mnie delikatnie za słodkie, przez co słabo orzeźwia, owszem jest karmel i suszone owoce, ale brakuje jakiegokolwiek przełamania tej słodyczy. Na domiar złego wraz z ociepleniem wchodzi landrynkowy posmak, który psuje nieco odbiór. Początek obiecujący, końcówka gorsza, 6 więc powinno być sprawiedliwą oceną dla tego kellerka.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010