Köstritzer Kellerbier
Köstritzer Kellerbier
Köstritzer Kellerbier
% alk. 5.4
4014964014887addbarcode
ulubione: 1

Köstritzer Kellerbier to jeden z wyrobów browaru Köstritzer z Turyngii. Niefiltrowane, co wyraźnie widać natychmiast po przelaniu do szklanki. Pachnie przyjemnie prażonym słodem, może trochę karmelem, z akcentami wiśni, a może raczej powideł wiśniowych. Są też powidła śliwkowe. Smak pełny, choć rześki. Akcenty prażone w dalszym ciągu. Najwięcej prażonych orzechów laskowych, ale też słód, zboże, renklody. Chmiel nie przeszkadza w rozkoszowaniu się smakiem. Jest sobie i się nie wtrąca zbytnio. Na koniec, już w finiszu, pojawia się goryczka, ale jest to coś jakby niedojrzałe śliwki, w dalszym ciągu przyjemne. Wspomnienie z dzieciństwa, kiedy u babci się wcinało śliwki prosto z drzewa.

Dodał: Slainte - 2015-07-28 00:00:04

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 16
Goście 7,13 / ilość: 8
średnia7,04 / ilość: 24

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2021-03-15 20:15:36
Jak dla mnie filtrowane, wręcz krystaliczne, ciemno-złote, Zapach: śliwka rzeczywiście jest lekko wyczuwalna, poza tym chleb. W smaku słodkawe, ale delikatnie, nie nachalnie. Dosyć treściwe. Powiedziałbym, że nie żaden kellerbier lecz bohemian pilsner. Właśnie przez tą krystaliczność. Goryczka delikatna, na finiszu. Generalnie bardzo dobry leżak.
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-10-20 22:37:50
Barwa bursztynowa jak dla mnie , niefiltrowane , zmętnione choć nie tak jak w weizenie tylko tak w połowie. Piana biała , trwała , chętnie się tworzy i zostawia ładny lacing. W aromacie słodowo , nuty chlebowe , trochę karmelu i słodkawo , typowo dla Kellerbiera mają bardzo specyficzny aromat. Kto wypije takie piwo ten wie o czym mówię. W smaku przyjemnie się pije , goryczka niska ale wyczuwalna , szybko znika z pokala. Słodowa podbudowa na dobrym poziomie , nie jest wodniste ani nie ma za dużo gazu. Ogólnie dobre piwo , ładnie się prezentuje i uważam Kellery za króla lagerów. Polecam :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2018-09-05 17:58:45
Kolejne świetne piwo zza Odry. Niefiltrowane, o pięknej prawie bursztynowej barwie. Biszkoptowy w smaku, słodowy, ale nie słodki lager z pojawiającą się na finiszu goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-01-17 18:25:35
Przyjemnie biszkoptowy lager, goryczka niska, zapach przyjemny słodowy. W smaku piwo jest karmelowe, biszkoptowe i słodowe ale inaczej niż w boku czy marcowym. bo to piwo jest wyjątkowo miękkie i ułożone. Z każdym kolejnym łykiem piwo staję się bardziej wodniste, to jest w sumie jedyna wada.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.