Jurand Jasne Pełne 2021
Jurand Jasne Pełne 2021
Jurand Jasne Pełne 2021
% alk. 5.6
Blg 11.5
5905933489180addbarcode

Klasyczne polskie piwo, jasne pełne warzone naturalnie i fermentowane w otwartych kadziach, wyraźnie goryczkowe.
Dodał: Lukasz - 2021-05-08 20:34:30

oceny Oceny

Użytkownicy 4,2 / ilość: 5
Goście 1,5 / ilość: 2
średnia3,43 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2021-09-25 14:07:59
Dużym plusem wygląd - rasowy - czyli kolor ciemnego złota (taki klasycznie piwny), trwała i ładna piana (lacing), średnie wysycenie i przejrzystość pilsowa. Reszta już nie zachwyca. Piwo wydaje się puste, mimo że odczuwa się nuty maślane (diacetyl). Jest też nieco chmielu w smaku. Aromat - tutaj na plus nuty chlebowe i przyjemne zioła, na minus nuty landrynkowe. Po wypiciu połow chciałem dać 6/10, ale potem już było słabiej, więc za smak 5/10, za całość 5+.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-08-25 11:47:35
lura, lura, popłuczyny, dno, z Czarnkowa produkowane dla Browaru Szczytno.
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-06-07 21:23:18
Piwo bardzo niskich lotów, na pewno nie jest to piwo rzemieślnicze.
Wygląd butelki zachęca do kupna i na tym koniec. Roztwór piwa ma klarowną złoto-bursztynową barwę, ciężko powiedzieć, że piwo ma pianę. Ta znika zaraz po przelaniu z butelki do szklanki, podobnie jest z gazem, który ulatnia się z szybciej niż hel z balonu. Zapach przypomina bardziej zapach mokrej tektury lub zbutwiałego zboża, choć to może być indywidualne odczucie. Smak bardzo płytki, jeśli w ogólne można nazwać to smakiem, bardzo słabe goryczkowe nuty czuć po wzięciu łyku, ale po przełknięciu piwo nie zostawia żadnego posmaku. To tak jakby piwo nagle zamieniało się w wodę. Dobrze uwarzone piwo powinno zostawiać posmak jeszcze chwile po wypiciu a tu nic. W wielkim skrócie piwo to jest z nazwy, bo sam produkt końcowy przeczy tej tezie, osoby które dopuściły to do sprzedaży powinny jeszcze raz pochylić się nad całym procesem warzenia, a nie puszczać eksperymentalny bubel na rynek.
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2021-05-02 20:26:42
Złoty kolor, klarowne. Piana bardzo luźna i bardzo nietrwała. Znika momentalnie do zera. Zapach nieprzyjemny, pachnie jak ekstremalnie odfermentowane mocne marketowe piwo. Oprócz słodowości są wyczuwalne - DMS oraz metaliczność. Smak - jest puste w smaku, wodniste. Czuć głównie słodowość, wbrew zapewnieniu na etykiecie goryczka niska, tępa. W smaku nie jest tak źle jak w przypadku zapachu i wyglądu, ale biorąc pod uwagę cenę 4.5 zł - tragiczny stosunek ceny do jakości. Dodatkową wadą jest niskie wysycenie co dodatkowo obniża i tak marną pijalność, szczególnie jak na gatunek. Nie wiem kto mógł zatwierdzić taki wyrób do sprzedaży...
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 2 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.