Jurajskie Pszeniczne Jasne
Jurajskie Pszeniczne Jasne
Jurajskie Pszeniczne Jasne
% alk. 5.3
5905331026130addbarcode

Jurajskie Pszeniczne Jasne/ styl Weizenbier.

Jasne pszeniczne piwo, w którym na słodowej podstawie dominują banany i goździki. To kombinacja niezwykle orzeźwiających, dobrze zbalansowanych cech: cierpkości, kwasowości i delikatnej goryczki/ - opis producenta.

Składniki: woda źródlana, słody: pszeniczny, pilzneński, Carmela Pale, chmiel Lubelski, drożdże WB-06.
Niefiltrowane, pasteryzowane.
Dodał: nietzsche - 2019-05-03 09:02:29

oceny Oceny

Użytkownicy 4,5 / ilość: 2
Goście 5,25 / ilość: 4
średnia 5/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-06-15 18:34:18
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejszego mocno zmętnionego soku jabłkowego, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu wyraźne nuty pszeniczne w kolejności goździki, banany, drożdże, pachnie naprawdę zachęcająco. W smaku jest podobnie, bardzo mocne goździkowe podłoże, bananowy profil, w tle drożdze przez co odbiór idzie w stronę słodkiego, słabsza kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru na Jurze, etykieta ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 25.01.2020. Pełne i treściwe piwo pszeniczne, dlatego też dziwię się komentarzowi poniżej. Nie jest ani trochę wodniste. Jedyny mankament to słaby efekt orzeźwienia przez dość słodki bananowo-goździkowy profil, brakuje kontry kwaskowej lub goryczkowej, która nadałaby większej świeżości. Generalnie udany pszeniczniak, treściwy i pełny, ciut za słodki, dlatego też nie mogę zaproponować więcej niż 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-06-05 22:17:27
Bardzo poprawny Hefeweizen, polecam.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-05-03 01:01:41
Wygląd: pamiętam, że ich ciemne pszeniczne nie było ciemne, to jasne zaś nie jest jasne, kolor raczej głęboki bursztyn, inna sprawa, że przypomina szlam, jest tak zmętnione, piana ok., choć bez szału, szybko się redukuje
Zapach: banana zero, może jest jakiś wyimaginowany goździk, bo daje bandażami, stary szusz chmielowy i karmel
Smak: Ma fakturę wręcz mączną, tak bardzo jest mętne, ale nie ma tu pełni np. Polskiej Pszenicy z Redenu, która wyglądała podobnie, poza tym niewiele cech weizena, banana zero, goździk na granicy autosugestii, jedyne estry, które tu dominują to czerwonego jabłka, jest karmel, który mógłby być fajnym dopełnieniem i jest np. w winterweizenach, ale to piwo nie przypomina weizena, jest nieułożone, puste, mdłe, słabe. Pite po bawarskim weizenie i nie spodziewałem się takie porażki.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010