Jurajskie Porter Bałtycki
Jurajskie Porter Bałtycki
Jurajskie Porter Bałtycki
% alk. 7.5
Blg 22.0
5905331025416addbarcode
ulubione: 8

Produkt Browaru na Jurze z Zawiercia, z ulicy Paderewskiego 114. Jest to piwo pasteryzowane, niefiltrowane w stylu Porter Bałtycki. Zadebiutowało na początku lutego 2015 roku. Dostępne w butelkach o pojemności 0,33l, co w przypadku Browaru na Jurze jest ewenementem. Hasło na etykiecie głosi: Jurajski Porter Bałtycki to poezja smaku... interpretacja należy do Ciebie.

Skład: woda źródlana; słody: Pilzneński, Monachijski, Carapils, Wiedeński, Diastyczny, Czekoladowy Pszeniczny, Caraaroma, Carafa; chmiel: Lubelski, Marynka; drożdże: S-189.
Polecana temperatura spożywania porteru to przedział 12-16°C.
Dodał: rogullo - 2015-04-07 09:43:53

oceny Oceny

Użytkownicy 7,67 / ilość: 52
Goście 8,32 / ilość: 19
średnia 7,85/10 / ilość: 71

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2019-10-23 17:20:23
A jednak się da! Dał radę Browar na Jurze uwarzyć przeciętny Porter Bałtycki. Od początku coś z tym piwem jest nie tak.Przekombinowana mieszanka słodów daje kwaskowy,lekko szpitalny aromat. Niby w aromacie palony,lekko kawowy gdzieś w tle czekolada,ale to wszystko nie gra ze sobą. Smak nie wnosi nic nowego,nie poprawia ogólnego odczucia. Na plus,piwo dosyć pełne i dość dobrze wygląda w szkle.Szkoda całości,bo dawno nie zetknąłem się z tak niekonsekwentnie uwarzonym Porterem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Bavking
starstarstarstarstar

2018-09-28 21:25:09
Proponuje pić mocno ogrzane- co ciekawe paradoksalnie im bardziej schłodzone tym bardziej czuje się alkohol. Wygląd - fantastyczny- smoliście czarne, całkiem gęste jak na portera, piękna beżowa piana. Aromaty- niezbyt intensywna czekolada, kawa. W smaku niestety baardzo męczoce. Wyczuwa się sporo wad produkcyjnych, no i ten nie znośny dominujący spirytusowy posmak. Zdecydowanie nie polecam tego portera.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-09-10 23:04:49
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, lecz momentalnie dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, czekoladowe oraz kawowe akcenty, subtelna paloność, po ogrzaniu wyczuwalna nieznaczna alkoholowa woń, suszone owoce. W smaku słodkie, karmelowe z dozą wytrawności, ale generalnie deserowe, niezła kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, piwo lekko rozgrzewa przełyk, po ogrzaniu alkohol niestety ujawnia się już znacznie bardziej, suszone owoce jako aftertaste, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru na Jurze, etykieta w marynarskiej kolorystyce, solidnie wykonana graficznie, jednak dość ubogo opisana. Warka 07.09.2018. Poleżakowałem około roku i w sumie chyba niepotrzebnie, piwo raczej nie do ułożenia czasem. Słodkie, deserowe, dość przyjemne w odbiorze degustacji, choć pod koniec biorąc pod uwagę karmelową słodycz nieco męczące. Zabrakło większej głębi smaku, dla niewybrednych będzie to dobry porter bałtycki, dla mnie jedynie solidny bez fajerwerków, nie do końca ułożony. Szkoda mi dawać mniej niż 7 dlatego też dodam do tej oceny jedynie ogromnego minusa. Treściwość względem deserowości do poprawy.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-01-02 22:01:19
Wygląd: Kolor brunatny, niezbyt obfita piana, drobna, beżowa
Zapach: Pachnie mocno owocowo i nie jest to tylko wiśnia czy śliwka, a jakiś przegląd nadzienia pierników, łącznie z truskawką, do tego trochę kawy zbożowej, w ciemno stawiałbym, że to jakiś wadliwy dunkel lager, nie porter
Smak: Wodniste, puste, alkoholowe (3 m-ce po terminie), jak to ma 22 blg to ja jestem mister universum, trochę owoców jak w zapachu i kawy zbożoweji obierek warzywnych. Nie jest najgorszym polskim porterem tylko dlatego, że tę palmę dzierży i dzierżyć będzie po wieki Krajan Porter
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010