Jurajskie Amerykańska Pszenica
Jurajskie Amerykańska Pszenica
Jurajskie Amerykańska Pszenica
% alk. 4.0
IBU 15
brak koduaddbarcode
ulubione: 14

Wheat Ale z dodatkiem czerwonego pieprzu, warzony z użyciem 4 odmian amerykańskiego chmielu: Saaz, Styrian Golding, Citra, Amarillo.

Barwa jasno pomarańczowa, w pełni mętne, na dole widoczny drożdżowy osad. Piana po nalaniu niezbyt wysoka, ale za to długo pozostająca na powierzchni, pod koniec w postaci cieniutkiej obwódki, biała i drobno pęcherzykowa. Aromat przy pierwszym kontakcie może przypominać, że mamy do czynienia z mocno chmielowym piwem, jednakże nie jest tak do końca… Piwo pachnie bardzo orzeźwiająco, głównie za sprawą akcentów cytrusowych i owocowych, lekko pszenicznie, w tle nutki pieprzne i drożdżowe. Smakowo piwo jest bardzo orzeźwiające, świetny balans chmielowy, cytrusowy z akcentami słodu pszenicznego. W tle nieco akcentów drożdżowych i owoców tropikalnych. Goryczka nieznaczna, współgra z akcentami słodowymi, a pod koniec dopiero pojawiają się akcenty czerwonego pieprzu, nadające niewielkiej, znośnej pikanterii.
Dodał: doktor_piwo - 2014-08-12 09:49:58

oceny Oceny

Użytkownicy 7,64 / ilość: 72
Goście 8,44 / ilość: 27
średnia 7,86/10 / ilość: 99

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lesiobe
starstarstarstarstar

2019-02-20 17:21:05
Bardzo dobry pszeniczniak . Właściwie niczego mu nie brakuje poza wysyceniem . Kupiłem za 5 ,00 w Auchan i uważam ,że ta cena jest akurat .
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 6 )
awatar
matiwi
starstarstarstarstar

2018-06-28 21:34:05
1. Piana: biała, niska na ok. 5 mm. Szybko opada i nie pozostaje na ściankach szkła.
2. Zapach: delikatny pszeniczny i to tyle.
3. Smak: orzeźwiający z delikatną goryczką. Piwo jest aksamitne w smaku a pod koniec wyczuwam lekka nutę pieprzu.

Podsumowując spodziewałem się czegoś lepszego za tą cenę. Mało aromatów typowo pszenicznych bananowych, goździków. Trochę wodniste i pozbawione aromatów chmielowych. Może po prostu trafiłem na taką warke (03.10.2018) r.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2017-12-31 15:23:52
Pszenica doskonała, klasyka gatunku. Goryczkowatość, wadą jest lekko wysoka cena, ale warto mimo wszystko
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
tomucho77
starstarstarstarstar

2017-06-26 17:41:12
Cena 8,99 zł / Delikatesy Centrum W-wa. Piwo nieprzejrzyste i mętne (duża ilość osadu na dnie); kolor: słomkowy lub jak kto woli jasny bursztyn; piana: biała w szkle uniosła się do poziomu jednego palca i opadła momentalnie; lacing - średni; aromat: GENIALNY ! - wyraźnie wyczuwalny aromat słodkich owoców tropikalnych - amerykańskie chmiele w natarciu; smak: bardzo podobny lecz mniej intensywny, pieprz nie wyczuwalny w smaku dopiero w kałdunie daje znać o sobie, mało słodkie wręcz wytrawne; goryczka: ziołowa, średnia; alkohol - nie wyczuwalny; wysycenie - za małe; opakowanie: kapsel czarno-złoty z logo Browaru Na Jurze (litera J), etykieta plastikowa, prosta, stylizowana, ciekawa dobrze opisana i prosta standardowa butelka. Reasumując niesamowicie orzeźwiające piwko o genialnym aromacie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010