Jopen Jacobus RPA
Jopen Jacobus RPA
Jopen Jacobus RPA
% alk. 5.3
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez holenderski browar Jopen, z miasta Haarlem. Jest to Żytnie Pale Ale, uwarzone ze słodu pale ale, żytniego i z owsa. Przyprawione amerykańskimi chmielami Cascade i Simcoe. Barwa miedziana, pod światło wpada w bursztyn, zmętniona. Widoczna duża ilość pływających w nim drobin drożdżowych. Piana wysoka na około dwa centymetry, jasno-kremowa. Tworzą ją drobne i średnie pęcherze, jest zwarta i gęsta. Po dłuższym czasie opada do równej i szczelnej kołderki, oraz pierścienia. Zostawia równomierne ślady na szkle. Zapach dość intensywny, dominuje w nim żyto w mocno słodowym wydaniu. Pojawiają się też akcenty czekoladowo-kawowe. W smaku na początku delikatnie kwaskowe, po chwili ujawnia się intensywny posmak słodu żytniego. Następnie ukazuje się wyraźna, nieco cierpka chmielowa goryczka w lekko owocowym wydaniu, która długo utrzymuje się na języku. Możliwe do wyłapania są też akcenty orzechowe i chlebowo-karmelowe. Smak jest dobrze ułożony i jak przystało na piwo żytnie, sprawia wrażenie gęstego. Wysycenie średnie, pasujące do piwa.
Dodał: Stacher93 - 2014-05-14 10:56:26

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 2
Goście 7 / ilość: 2
średnia7,5 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-05-15 00:23:48
Długo się zbierałem na te piwko, cena dość wysoka, może dlatego.No i gatunek nie jakiś super, co prawda lubię piwa żytnie, ale jakoś strasznie mnie do nich nie ciągnie.Jacobus RPA okazał się bardzo fajnym piwem.W dużej mierze przypominało bardzo lubiane przeze mnie Żytorillo z Pinty, było tylko mniej gęste, oleiste, no i nie miało tak silnej goryczki.W sumie to pierwsze moje piwo żytnie, które tak na prawdę zobrazowało mi jak to wygląda, bez agresji goryczkowej jaka była w Żytorillo.W sumie to spostrzeżenia przedstawiłem w opisie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.