Jopen Extra Stout
Jopen Extra Stout
Jopen Extra Stout
% alk. 5.5
brak koduaddbarcode

Produkt browaru Jopen, z siedzibą w holenderskim mieście Haarlem. Jest to Dry Stout, uwarzony w roku 2004, jako piwo jubileuszowe, na 10 lecie istnienia browaru. Wypadło ono na tyle dobrze, iż weszło do stałej oferty. Piwo to jest laureatem wielu nagród, między innymi: Zdobywca złotej nagrody na European Beer Stars 2013, Srebrny medal na festiwalu Beerstar 2010 oraz złota nagroda na World Beer Awards 2013. Barwa czarna, lekko wpadająca w brąz. Piana brunatna, czapowata i dość wysoka przy nalewaniu. Tworzą ją drobne pęcherzyki, redukuje się dość szybko do cienkiej warstwy z grubszą obwódką i w tej postaci trzyma się do końca degustacji, lekko zdobi szkło. W aromacie najbardziej wyczuwalny karmel, oraz ciemna czekolada z odrobiną kawy. Nie brakuje również nut palonych. W smaku natomiast dominuje paloność, która chwilami przechodzi nawet w posmak wędzonki. Wyczuć też można lekką czekoladę i kawę z mlekiem. Zwieńczeniem smaku, na finiszu jest dosyć silna kawowa goryczka. Ogólnie piwo posiada strukturę delikatnie gęstą i gładką. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-06-27 09:27:17

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia6,67 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-06-28 20:19:30
Drugie moje piwo z tego browaru, wcześniej miałem okazję pić Jacobusa Rye Pale Ale.Ogólnie kocham stouty i jest to chyba mój ulubiony gatunek piwa.Uważam, że to piwo jest przykładem takie klasycznego, nie przesadzonego przedstawiciela tego gatunku.Czarny kolor z brunatną pianą, w aromacie paloność, lekka czekolada i kawa.W smaku głównie nuty palone, doprawione czekoladą, kawą i karmelem.Goryczka całkiem spora, smak dobrze zrównoważony.Nie jest to może cudo, ale swój poziom trzyma i warto je spróbować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.