Ježek Světlý Ležák 11°
Ježek Světlý Ležák 11°
Ježek Světlý Ležák 11°
% alk. 4.8
Blg 11.0
0000085918214addbarcode
ulubione: 5

Produkt Pivovara Jihlava, z czeskiej Jihlavy. Jest to flagowy produkt w/w browaru. Barwa ciemnozłota, klarowna. Piana biała, wysoka przy nalewaniu, z średnimi pęcherzykami. Po kilku chwilach opada do warstwy zostawiającej wyraźne ślady na szkle. Zapach głównie słodowy, możliwe do wyłapania nuty chlebowe oraz chmielowe. W smaku początkowo słodowe, po chwili pojawia się przyjemna, lekka, chmielowa goryczka wraz z nutami chlebowymi i metalicznymi. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-03-09 13:12:35

oceny Oceny

Użytkownicy 5,71 / ilość: 34
Goście 7,3 / ilość: 23
średnia6,35 / ilość: 57

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2021-09-01 05:18:43
Piwo przywiezione z Czech - kupione przez kumpla w promocji, więc data na styku (piłem kilka dni po terminie). Kapsel golas, przyjemna etykieta i butelka NRW - to też się rzuciło w oczy przed otwarciem.

Wygląd - kolor złoty, klarowne, średnie wysycenie, ładna piana (klarowna, dość wysoka i trwała). Aromat - słód na pierwszym planie, potem nieco nut miodowych (utlenienie, co można było przewidzieć), nieco ziół i trochę diacetylu. Dmak - całkiem wyraźna goryczka (chwilami sroga nawet - klasycznie ziołowa, zgodna z europejską starą szkołą), do tego przyjemna kontra słodowa, trochę nut maślanych i w tle miód - zaskakująco smaczne, zważywszy na termin.

Reasumując - trochę się obawiałem, że piwo może być mocno utlenione, ale tutaj czas obszedł się z nim łagodnie; z przyjemnością więc sięgnę po kolejną przeterminowaną butelkę i jeszcze kiedyś skuszę się na kolejne zamówienie (oby świeższa partia).
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-08-03 23:47:09
Wygląd: Barwa jasny bursztyn, klarowne, śliczna piana i lacing
Zapach: bez zmian, dalej jest to zapach nieczeski, tylko raczej niemiecki, zielisty, sianowy,ale niestety wyczuwalny tylko przez chwilę po otwarciu, naprawdę przez chwile po nalaniu pachnie jak Jever
Smak: Tym razem raczej nie jest zbyt pełne, choć pełniejsze od ALbrechta 11,za to fajnie gładkie, przedziwna śmietankowość, kwaskowość, która wydaje mi się, że idzie w parze z lekką metalicznością, ale żelaza nie wyczułem. W finiszu przedziwna melanoidynowość, taki spieczony żytni chleb, może z obdrobiną masła. Nie jest zbyt świeże, bo termin ma do 22 września 2021. Zupełnie inne piwo, niż to, które piłem ponad 2 lata temu, tym razem chmielu niewiele, goryczka średnia, duża tylko jak na polskie standardy, nie czeskie, jest przedziwnie jogurtowe, maślankowe, kwaskowe. Na konkursie zostałoby uwalone, jako wadliwe w opór, ale za to jest charakterne
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2020-12-09 23:21:16
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, ładnie klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu nuty słodowe, niestety lekki dms w postaci jabłczanych klimatów, zbożowość, generalnie nie pachnie rewelacyjnie. W smaku zdecydowanie słodowy profil, dms w postaci jabłka utrzymuje się na podniebieniu, goryczka praktycznie żadna, słaba kontra kwaskowa, zbożowość minimalna, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta w srebrnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie. Warka 16.12.2020. Dziwna tą jedenastka... jakby piwo było utlenione, może stąd ta słodycz... Generalnie lekko wadliwy wyrób, nie mający w sobie wiele czeskiego ducha. Może ja trafiłem na złą warkę... Zdecydowanie nie jestem zadowolony z jakości, ode mnie 4 ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-08-03 23:48:37
Mam jakiegoś pecha, za każdym razem trafiam na kapsel golas
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
napioor
starstarstarstarstar

2020-02-06 23:39:16
Strasznie dziwnie smakuje, jak Żywiec bezalkoholowy. Się zdziwiłem, jak przeczytałem, że jednak ma alkohol.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 2 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.