Jasne Pełne Spod Giewontu
Jasne Pełne Spod Giewontu
Jasne Pełne Spod Giewontu
% alk. 5.2
Blg 12.0
brak koduaddbarcode

Piwo jasne, niefiltrowane i pasteryzowane, warzone tradycyjnymi metodami. Na kontrze brak informacji o browarze warzącym piwo, widnieje jedynie taka informacja: Uwarzone i rozlane dla Delikatesy Elanga-Choroba i Knapczyk Spółka Jawna Ul. Krupówki 83, 34-500 Zakopane. Kształt etykiet, czcionka oraz treść informacji naprowadza nas na Browary Regionalne Wąsosz, które uwarzyły to piwo dostępne w Zakopanem. Piwo o wyrazistym smaku, tradycyjnie warzone, po którego wypiciu niejednemu góralowi we łbie zaszumiało. Wykonane w trosce o wysokie walory smakowe. Piwo dostępne w półlitrowej bezzwrotnej butelce, zamkniętej złotym, gołym kapslem, tradycyjnie dla Browaru Wąsosz. Barwa złota, lekko opalizująca. Piana w kolorze białym, wysoka na niecały centymetr. Po przelaniu do szkła formuje się nierówna warstwa, zbudowana z różnej wielkości pęcherzy, szybko zredukowała się do wątłego, gruboziarnistego pierścienia. Ślady, które pozostałości piany zostawiały na szkle, były bardzo skromne, nietrwałe i nierównomierne. Aromat delikatny, głównie słodowy z subtelną, miodową słodyczą. W smaku ponownie pierwsze skrzypce gra słód, wraz z nim pojawia się przyjemna, nieprzesadzona słodycz, która szybko zostaje zastąpiona subtelną goryczką chmielową. Nasycenie średnio-niskie.
Dodał: Stacher93 - 2015-05-06 08:15:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 3
Goście 6 / ilość: 2
średnia6 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2017-03-16 10:34:24
piwo ze heej
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-11-29 22:30:22
Piwo przywiózł mi brat z Zakopanego.Sms'em wysłał mi nazwę, nie znałem i szczerze mówiąc byłem przekonany, że to jakiś produkt Witnicy.Gdy zobaczyłem butelkę, od razu wiedziałem, że uwarzył to Wąsosz.Prawda jest taka, że Wąsosza 12 piłem po raz czwarty.Raz jako Kmicic Jasne Pełne, potem Wąsosz 12, następnie Pomorzanin i teraz Spod Giewontu.Dość kuriozalna sytuacja, ale w pewnym sensie ją rozumiem, tym bardziej, że piwo jest dobre i przyjemnie się je pije.Etykieta mogłaby być bardziej ciekawa, bo ta jest za skromna, słabo rzuca się w oczy.Dokładne spostrzeżenia z degustacji zamieściłem w opisie.Ponoć Jasne Pełne Spod Giewontu to nie jedyny Wąsosz z góralską nazwą.Na pewno mają jeszcze Miodowo-Malinowe.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.