Jan Olbracht Rzemieślniczy Szyszak Piwo Ciemne
Jan Olbracht Rzemieślniczy Szyszak Piwo Ciemne
Jan Olbracht Rzemieślniczy Szyszak Piwo Ciemne
% alk. 5.6
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Uwarzone w Rzemieślniczym Browarze Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego. Piwo typu Dunkel, o średniowiecznym, bawarskim rodowodzie - charakteryzuje się bogatym i złożonym smakiem oraz umiarkowaną goryczką. Zwane płynnym chlebem ze względu na zapach i posmak dobrze wypieczonego bochenka, które zawdzięcza słodowi monachijskiemu.

Składniki: słody pilzneński, monachijski, karmelowy, granulat chmielowy, drożdże.
Piwo pasteryzowane i niefiltrowane, pojawiło się w sklepach wraz z Szyszakiem Jasnym.
Dodał: Shinodin - 2015-06-07 09:30:37

oceny Oceny

Użytkownicy 7,2 / ilość: 10
Goście 7,8 / ilość: 5
średnia 7,4/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2016-02-15 18:09:33
W tych polskich produktach ciemne ciecze przybierają bardziej postać typu \"chemia\", niż piwo, gdyż wartości wody są skomplikowanie, niewłaściwie przetwarzane 0 akcentu smaku, to alkohol i zagęszczona woda!
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-07-13 18:01:24
Barwa: Ciemno-miedziana, wpadająca w brąz, lekko zamglona.

Piana: W kremowym kolorze, uformowana z pęcherzy o różnej wielkości. Wysokość piany to początkowo około dwa centymetry. Szybko obniża się, na środku powstają nieśmiało pierwsze przetarcia. Z czasem zostaje nierówny półksiężyc lepiący się do ścianek oraz odchodzące od niego mikro-wysepki. Na szkle zostają finezyjne, wąskie pasy, które są cienkie, ale za to trzymają się długo.

Aromat: Wyrazisty, chlebowo-karmelowy i mocno słodki. Skojarzenia z przypieczoną skórką chleba oraz spodem ciasta. Pojawiają się też lekkie miodowo-gryczane akcenty. Aromat jest przyjemny, przy mocniejszym wwąchaniu się słodycz zaczyna trochę przeszkadzać.

Smak: Ponownie chlebowo-karmelowy. Chwilowo pojawia się kwaskowość, którą natychmiast zastępuje pełna i zdecydowana miodowa słodycz. W tle pojawiają się palone słody. Goryczka nie jest zbyt dobrze zaznaczona, przełamuje na moment mocną słodycz, lecz po chwili jest stłamszona tą słodyczą. Smak jest wyrazisty, poszczególne akcenty dobrze ze sobą współgrają.

Nasycenie: Dość niskie, prawidłowe.

Komentarz: Pozytywne zaskoczenie, kupiłem za 3,3 zł bo była obniżka z powodu krótkiej daty. Za tą cenę to bardzo solidne, wyraziste piwo. Nie jest to co prawda coś co mógłbym pijać codziennie, z powodu silnej słodyczy, aczkolwiek raz na czas mam ochotę na takie nieco zalepiające, treściwe piwo. Jest dokładnie takie jak w opisie, płynny chleb jak nic. Warte polecenia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-05-15 21:44:26
Cena: 4,30 , Piana biała puszysta , lekko zostawia ślad na szkle , kolor : czerwień wpadająca w miedz , w zapachu cieżko mi coś wyczuć ale jest to z pewnością dunkel , w smaku : palone słody , lekka bardzo odpowiadająca mi kwaskowatość , odrobina wyczuwalna kawusia .
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 5, wygląd: 7 )
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar
2016-05-10 19:31:29
Warka : 04 / 06 / 16

Barwa : pod światło czerwień z refleksami miedzianymi

Piana: krem , nie zbyt obfita szybko się zredukowała , pozostawiła kilku milimetrowy pierścionek oraz lekką trwałą szatę

Aromat : z butelki : czekolada , paloność oraz kawa ; ze szkła : bardziej rzuca mi się tu palny karmel , czekolada oraz delikatna kawa lekko zbożowa , tło stanowi miodowa nuta podobna do jasnego szyszaka tylko w ciemniejszym wydaniu

Smak : zbożowo-chlebowa nuta pierwsza daje się poznać , następnie delikatne przejście w czekoladowo-kawowy posmak który zostaje na języku , nieco dłużej i pojawia się jako goryczka

Przyjemne , w dobrej cenie i jakości Dunkiel
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 5, wygląd: 7 )
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-04-09 23:25:17
Piwo degustowane niestety bez przelewania z butelki do kufla, w zapachu bardzo przyjemna śliwka, czekolada, palony karmel, oraz faktycznie świeżo wypieczony bochenek chleba, zachęca do wypicia. W smaku z początku słodkie, jakby miodowe, słodycz ta przechodzi następnie w umiarkowaną goryczkę, połączoną z kwaskowością. Bardzo lubię piwa typu dunkel, ten dunkel jest bardzo wyrazisty, wszystkie nuty pojawiające się w zapachu ujawniają się też w smaku, wysycenie na średnim poziomie. Niesamowicie aromatyczny browar od Jana Olbrachta, jeden z ciekawszych dunkelów jakie piłem, konkretny i treściwy, etykieta może co prawda nie powala na kolana, ale kapsel już ładny z logiem browaru. Niech stracę ale dam 8... za długo pozostający na podniebieniu wędzony aromat.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010