Jan Olbracht Rzemieślniczy Śmietanka
Jan Olbracht Rzemieślniczy Śmietanka
Jan Olbracht Rzemieślniczy Śmietanka
% alk. 5.6
Blg 12.5
5904730284035addbarcode
ulubione: 29

Uwarzono w browarze rzemieślniczym Jan Olbracht, w Piotrkowie Trybunalskim. Niedawno otwarty browar w Piotrkowie Trybunalskim, jest własnością tej samej osoby co browar restauracyjny Jan Olbracht z Torunia. Jest to niefiltrowane i pasteryzowane, jasne piwo pszeniczne. Posiada charakterystyczny aromat bananów i goździków. Naturalnie mętne, mocno wysycone dwutlenkiem węgla. Idealnie nadaje się jako dodatek do dań z ryb lub serów.

Skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, chmiel i drożdże piwowarskie. Barwa złota, zmętniona dosyć wyraźnie. Piana biała, z drobnymi, ale też grubymi pęcherzami. Po nalaniu skromna, wysoka na centymetr. Bardzo szybko się dziurawi, po chwili zostaje jedynie wianuszek, zostawiający znikome ślady na szkle. Aromat intensywny, zdominowany przez charakterystyczną dla wyrobów tego browaru nutę słodową. W oddali akcenty kwiatowe i tradycyjne - pszeniczne. W smaku kwaskowe i delikatne. Słód z delikatnie piekącym posmakiem drożdżowo-pszenicznym i lekkimi akcentami chlebowymi. Na finiszu ujawnia się przyjemna słodycz, którą przełamuje minimalna goryczka. Wysycenie średnie, w stronę wysokiego, prawidłowe.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-04 09:55:55

oceny Oceny

Użytkownicy 7,21 / ilość: 161
Goście 8,01 / ilość: 75
średnia 7,47/10 / ilość: 236

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Amciakpiwosz
starstarstarstarstar

2020-12-04 14:44:32
ja już pszenicznych nie lubie aż tak, ale mimo to nie jest złe. Jak dla mnie jakby słodkie. Jednak muszę zaznaczyć, że pije to z kija
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Januszek
starstarstarstarstar

2020-11-05 20:47:50
28.07.2021. Banan, goździk. Po przelaniu mocniej banan. Piękna piana, metne, jasne, bardzo ładne. W smaku z jednej strony gładkie (jak smietanka), z drugiej trochę wodniste, z trzeciej raczej goździki niż banany. Jest chyba charakterystyczna nuta slodu pilznenskiego (coś jak dms).
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2020-09-06 21:07:25
Warka 28.07.21 r. Piana dość szybko zanikająca niemal całkowicie. Piwo barwy przypominającej mętny sok pomarańczowy. Na dnie butelki gęsty biały osad. W zapachu żywe nuty bananowo-goździkowe oraz gdzieś w tle zboże. W smaku na plan pierwszy wybija goździk, nieco dalej banan i wszytsko to podlane słodyczą. Piwo z akcentami estrowo-fenolowymi typowymi dla pszeniczniaków i dość słodkie, takie śmietankowe jak w tytule. Bardzo gładkie w smaku, aksamitne, wytrawność, kwaskowość w zasadzie okraszona taką słodyczą i delikatnością. Ciekawa propozycja, z tym że dla mnie piwo bardziej deserowe niż typowe pszeniczne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Januszek
starstarstarstarstar
2020-11-05 20:48:55
Dobrze powiedziane. Smietanka i większy deser niż typowa pszenica.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Elænis
starstarstarstarstar

2020-09-06 18:19:50
- Szyjka: rześkie goździki, drożdże i banan
- Barwa: jasny miód lipowy; kompletnie nieprzejrzyste
- Piana: drobno- i średnio-pęcherzykowa, niespecjalnie obfita, raczej nietrwała
- Aromat: jak w szyjce, bardzo świeży, aż potrafi w nosie poszczypać
- Nasycenie: średnio-niskie; zdecydowanie za niskie, jak na pszeniczniaka
- Smak: jak na etykiecie - jest aksamitnie, śmietankowo, zatem bardziej dla miłośników piw pszenicznych pełnych aniżeli wytrawnych (ale nie jest to słodki ulep, jak np. Primátor); dobry balans między goździkami, bananem a drożdżami

Ocena: 7+/10 - do solidnej 'ósemki' brakuje orzeźwienia w smaku, plus piana taka co najwyżej kadłubkowa; z drugiej strony aromat i smak są wręcz podręcznikowe.

W sumie kwestia gustu, miłośnicy pełniejszych piw pszenicznych będą bardziej niż kontent, spokojnie mogą dodać punkt do oceny, zaś ci preferujący rejony piw wytrawnych chyba lepiej niech sięgną po Bułane z Końskiej Grzywy.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010