Jan Olbracht Rzemieślniczy Piwo Grodziskie
Jan Olbracht Rzemieślniczy Piwo Grodziskie
Jan Olbracht Rzemieślniczy Piwo Grodziskie
% alk. 3.5
Blg 10.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy.
Grodziskie - jedyny polski styl piwa, który swoją tradycją sięga średniowiecza. Wyróżnia do aromat chleba pszenicznego i dębowa wędzonka.
W ramach konkursu Viking Brewmaster Challenge 2018 stworzyliśmy wariację bazowego stylu: dodaliśmy sok z polskich jabłek, który dodał piwu rześkości i owocowości oraz herbatę lapsang znaną ze swojej żywicznej wędzoności. Nasz interpretacja doczekała się uznania jurorów i publiczności, zdobywając pierwsze miejsce w obu kategoriach.
Browar Jan Olbrach Rzemieślniczy i organizator Viking Malt oraz partnerzy: Browamator, Fermentum Mobile i Polish Hops pragną przeznaczyć cały dochód ze sprzedaży piwa na rehabilitację naszego piwowara - Michała, który uległ ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, sok jabłkowy NFC, Viking Słód Pszeniczny Wędzony, Viking Słód Pszeniczny, słód jęczmienny: Viking Pilzneński Zero, drożdże piwowarskie FM51, granulat chmielowy Izabella Polish Hops, suska sechlońska, herbata lepsang.
Dodał: Barcelonismo - 2019-08-15 16:40:06

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 4
Goście 0 / ilość: 0
średnia6 / ilość: 4

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2020-02-08 13:14:07
Drobno-pęcherzykowa, puszysta czapa piany, nie do końca białej barwy. Utrzymująca się. Lacing bardzo obficie zaznaczony w postaci grubych, gęstych zacieków-maźnięć. Barwa słomkowo-żółta - zmętniona. W aromacie czuć szynkową wędzoność, jak i subtelny powiewy soku jabłkowego (zwłaszcza po zamieszaniu). W głębi czuć delikatny akcent herbaty. W smaku wędzonka szynkowa. Następnie lekki, kwaskowaty sok jabłkowy. Dodatek herbaty wyczuwalny na szarym końcu (trzeba wytężyć bardziej kubeczki). Podsumowując: Ciekawa interpretacja stylu: \"Grodziskie\". Tym razem z dodatkiem herbaty i soku jabłkowego. \"Wędzonki\" to nie mój gatunek, lecz cenię za kreatywność oraz zbilansowanie. Traktuję jako miłą ciekawosktkę stylu piwnego z dodatkami.
Wysycenie: średnie
Warka do: 10.02.2020
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-10-06 17:21:42
Barwa jasno - miodowa, mętne. Piana biała, gęsta i trwała. Zapach: z butelki - świeżo uwędzony oscypek, ze szkła staje się bardziej ogniskowy. W smaku delikatnie kwaskowe (zapewne od jabłek i śliwek), z lekkimi ogniskowymi akcentami i nutami tabaki. Bardzo orzeźwiające, pełne i smaczne. Warka 10022020. Kupione w sklepie z kraftami za 7,70 zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.