Jan Olbracht Rzemieślniczy Opactwo Króla
Jan Olbracht Rzemieślniczy Opactwo Króla
Jan Olbracht Rzemieślniczy Opactwo Króla
% alk. 7.0
Blg 16.5
IBU 30
5904730284608addbarcode
ulubione: 10

Ciemne belgijskie piwo górnej fermentacji z delikatną, acz wyraźną goryczką. Zastosowanie amerykańskich chmieli nadaje korzenno-goździkowy oraz cytrusowy charakter. Dominuje wrażenie słodyczy, osiągniętej dzięki „okrągłemu” odczuciu w ustach, białym owocom oraz pomarańczy.

Składniki: woda; słody: Pilzneński, Pale Ale, Biscuit, Wiedeński; płatki owsiane; chmiele: Marynka, Simcoe, Centennial, Citra, Calypso, Mosaic, Galaxy, Equinox; dodatki: gałka muszkatołowa; drożdże: Wyeast Belgian Ardennes 3522.

Barwa miedziana, średnio zmętniona. Pod światłem rubinowa. Piana w ciemniejszym odcieniu bieli, po nalaniu tworzy się skromna warstewka, złożona z drobnych pęcherzyków, szybko się dziurawi. Dłużej trzyma się jako nieduża obręcz ze śladowymi wysepkami na środku. Pozostawia ładne, równomierne i grube firanki na szkle. Zapach zdominowała nuta słodowa o mocno słodkim wyrazie, w oddali czuć lekko cytrusowo-żywiczne akcenty chmielowe. W smaku potężna słodka, baza słodowa. Następnie umiarkowana goryczka wraz z delikatnym posmakiem alkoholowym. Wysycenie średnie.

Piwo dawniej znane pod nazwą Opactwo Olbrachta.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-25 09:20:52

oceny Oceny

Użytkownicy 7,3 / ilość: 92
Goście 7,26 / ilość: 19
średnia7,3 / ilość: 111

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Piwny_Janusz
starstar

2022-07-05 21:01:12
Bynajmniej gorzkie. Nie krzywi gęby, za co plus.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-06-21 02:56:00
Wygląd: gdy piłem je z 7 lat temu było piwem klarownym i ciemno bursztynowym, wręcz miedzianym, a teraz idąc za modą stało się hazy i jasno bursztynowe, piana niewielka, ale drobna, ok, lacing
Zapach: mało tu Belgii, ale i 7 lat temu jej było niewiele, dlatego podrasowano je gałką muszkatołową, która miała być zamiennikiem fenoli drożdżowych, chmielowo pachnie ok
Smak: belgijska IPA to mocno nachmielony tripel, więc pod tym względem piwo jest niestylowe, mało tu też Belgii, ale szcze powiedziawszy to same drożdże to nie wszystko i mało któremu polskiemu browarowi dobrze wyszło piwo w stylu belgijskim, no może poza saisonem, ale dubble, triple to zwykle były porażki. Tu jest podobnie. NIe pamiętam jak oceniałem je w 2015, ale napewno nie źle, wtedy wystarczyła IPA w nazwie i aromat cytrusowy, obecnie to piwo trochę przynudza. Belgii w nim zero, jest gładkie, ułożone, słodowe, z nutą zbożową i karmelową, nawet toffi, ciut maślaną, dużo czerwonych i białych owoców, trochę cytrusów i tropików. Poziom trochę ponad średni.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Volvus
starstarstarstar

2021-02-21 22:49:15
Jest moc aromatu! No potezna dawka. Chmielowy aromat cytrusów, żywicy i gałki muszkatołowej... W smaku alkohol, slodowo i goryczkowo. Kolor miedziany opalizujący. Piana jasna średnio i drobno pęcherzykowa. Lacing ładny. Warka do 21.01.2022
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2021-02-12 20:32:49
Biszkopt, brzoskwinia, Drożdze belgijskie. Całkiem dobre za 6,49 zł w Lidlu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.