Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2019 American Wit
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2019 American Wit
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2019 American Wit
% alk. 5.0
5902627011122addbarcode
ulubione: 1

TADAM!
Ostatnie piwo tegorocznej Kuźni Piwowarów 2019 wg receptury Jakuba Jałoszyńskiego już jest gotowe !

W kilku słowach - cytrusowość amerykańskiego chmielu z przyprawami belgijskiego witbiera oraz nutą kolendry i pomarańczy!

To taka wakacyjna podróż smakowa! - opis producenta z FB.
Dodał: nietzsche - 2019-09-02 13:08:07

oceny Oceny

Użytkownicy 7,83 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,83/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-02-14 22:55:56
Bardzo ładny aromat. Mega cytrusy. Bardzo charakterystyczny aromat kolendry i skórki pomarańczowej. Jest też belgijski charakter, lekkie brzoskwinie. Piana dość niska, średniopęcherzykowa. Piwo jest jasnożółte, takie rozświetlone, z widocznym zamgleniem. Jak na Witbiera to może lekko za ciemne. Po przelaniu do szkła aromat bardzo przyprawowy. Wysycenie średnio wysokie, fajne musowanie. Bardzo dobry witbier. Fajne ciało, piwo nie jest w ogóle wodniste. Lekka owocowość cytrusowa. Bardzo intensywna bergamotka, przez co piwo jest takie bardzo \"earl greyowe\". Oczywiście kolendra. Solidna przyprawowość. Jest lekka cierpkość i kwaśność, co dodaje orzeźwienia temu piwu. Witbier bardzo stylowy i bardzo belgijski. Lekko też wyczuwam ten kardamon, który sprawia. że piwo jest bardzo aromatyczne. Rzadko pijam piwo w tym stylu, bo uważam to za \"nudną Belgię\", ale to mi naprawdę smakuje. Jak widać czasami warto wypić klasyka ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2020-02-09 18:44:26
Piana dziurawiąca się od samego początku, nie do końca białej barwy. Opadająca do kożucha. Lacing w postaci kolistych kleksów. Barwa słomkowa - lekko zmętniona. W aromacie eksplozja owocowa: tropikalno-cytrusowa. Następnie czuć nuty imbirowe pochodzące od aframonu madagaskarskiego oraz kardamonu. W smaku tropikalno-cytrusowe powiewy wraz z dodatkami. Całość sprawia, wręcz dodatek Earl Grey'a (przypadłość). Podsumowując: Bardzo miła i wybitna interpretacja stylu: \"American Wit\". Poprawna i niezwykle zblilansowana. Całość sprawia smukłej, rześkiej, owocowej bomby, niezwykle pijalnej interpretacji stylu z górnej półki. Brawo Jakub Jałoszański!
Wysycenie: średnie
Warka do: 12.03.2020
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
stresS
starstarstarstarstar

2019-11-19 19:17:55
Kolejne kapitalne piwko z Kuźni Piwowarów. Jestem dumny, że takie kapitalne piwka tworzy się u mnie w mieście. Nieziemski zapach owocowy, wygląd również taki jak lubię, jasny żółty niczym pszeniczniak. Piana co prawdą mogłaby być lepsza, niewielka, ale długo się utrzymuje. Smak, poezja - doskonale czuć nuty owocowe i herbaciane, a wszystko zwieńczone subtelną goryczką, która zostaje w posmaku, ale nie jest to bezczelna i ohydna gorycz, a delikatne zaznaczenie smaku. Coś niesamowitego, co piję na mieście jakieś piwo, to okazuje się dla mnie sztosem!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-10-09 22:35:59
Bardzo dobrze nachmielone, sporo cytrusów w aromacie do tego pomarańcz, morele ale i charakter belgijski zachowany. Sporo nut herbacianych, pewnie bergamotka. W smaku pełne, pijalne. Goryczka iluzoryczna, finisz przyprawowo pomarańczowy.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010