Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2017 West Coast IPA
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2017 West Coast IPA
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2017 West Coast IPA
% alk. 7.0
Blg 16.5
brak koduaddbarcode

Uwarzone w Browarze Jan Olbracht Rzemieślniczy.
W 2017 r. uczestnicy Kuźni Piwowarów rywalizowali w 6 konkursowych kategoriach: West Coast IPA, Tea Pale Ale, Session IPA, Herbal Ale, Belgian Blond, Tropical Stout. Podczas finału jury wybrało triumfatorów kategorii, którzy uwarzą swoje piwa w naszym browarze i będą zmagać się o tegoroczne Grand Prix.
West Coast IPA to odmiana amerykańskiego India Pale Ale pochodząca, jak nazwa wskazuje, z zachodniego wybrzeża USA. Piwo autorstwa Michała Wójcika znakomicie wpisuje się w charakterystykę stylu - jest solidnie nachmielone, wytrawne i subtelnie słodowe. Nasze gratulacje dla zwycięzcy kategorii west Coast IPA. Przewodniczący Jury, Tomasz Kopyra.
Piwo pasteryzowane i niefiltrowane.
Składniki: woda, słód jęczmienny pilzeński, słód pszeniczny, granulaty chmielowe: Chinook, Tomahawk, Cascade, Citra, Mosaic, drożdże piwowarskie US-05.
Dodał: Barcelonismo - 2017-06-19 14:08:31

oceny Oceny

Użytkownicy 6,9 / ilość: 10
Goście 8 / ilość: 1
średnia 7/10 / ilość: 11

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-06-20 20:36:42
West Coast IPA na dobra sprawe jest na polskim rynku od ponad 2 lat. Zwyciezkie piwo w tym stylu w konkursie piw domowych i co? Aromat w żadnym wypadku niczym nie wyróżniający się. Wiem ze ciężko przenieść recepture z domu na browar, ale jest taka przeciętność że aż nie ma o czym pisać.

Aromat słaby, niezbyt intensywny ale chmielowy. Są słodkie owoce tropikalne - głównie mango, brzoskwinia. W tle żywica. W szkle jeszcze bardziej słodko, ciasteczkowo, na dodatek alkoholowo. Aromat jak na West Coast IPA zbyt słodki, mulący, pełny. Bliżej mu do double IPA.

Piwo o miedzianej barwie i ładnej klarowności. Piana średnioobfita, w kolorze ecru. Drobno i średniopęcherzykowa, opada powoli i zdobi szkło.

W smaku pierwsze co czuć to słodycz oraz rozgrzewający w przełyku alkohol. Znów słodko, słodowo, nawet lekko karmelowo. Chmiel przyjemnie wyczuwalny. Czuć przyjemne żywiczno iglaste posmaki oraz bardzo fajne owocowe nuty Mosaica pojawiające się na finishu po chmielowej goryczce. Poza tym trochę nafty. Goryczka sama w sobie średnio-wysoka, żywiczno trawiasta. Niezbyt orzeźwiające a i pijalność niska jak na styl. Nasycenie dwutlenkiem węgla średnie.

Za słodkie, alkoholowe, pełne, mało aromatyczne. Zdecydowanie bardziej klasyczna AIPA aniżeli West Coast. I to mocno przecietna
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2017-05-30 22:56:53
Nie aż takie West, bo słodycz wyraźna, acz raczej przyjemna. Aromat chmielowy, średnio intensywny. Goryczka wysoka, trochę zalegająca, zdecydowana. Dla mnie miły powrót do klasyki po tych wszystkich (zaznaczam - często świetnych) Vermontach.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-05-27 02:18:31
Kolor złoty, zmętniony, zdarzają się jakieś farfocle, ale to nie przeszkadza, piana buduje się ładna, nie opada tak szybko, drobno pęcherzykowa biała, pozostaje w formie kożuszka, osiada się na szkle.

Trochę mało stylowe w zapachu, tropiki się tu znajdą, jakieś cytrusy, ale głównie jakiś karmel, pomarańcza, słodko, za mało orzeźwiająco, nawet takie masełko da się wyczuć.

w smaku stety niestety, jest dość słodko. Chmielowo cytrusowe smaki są przykrywane są przykrywane nutami tropikalno-żywicznymi. Ciało jest średnie, goryczka dosyć ostra zalegająca. Wysycenie niskie. Liczyłem na coś innego. Piwo jest raczej wytrawne, ale wychodzi za dużo słodkości, karmelu, masełka, jest parę niedociągnięć. Znając gusta Kopyra to aż się dziwię że się pod tym podpisał. Niemniej piwo pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010