Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2017 Session IPA
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2017 Session IPA
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2017 Session IPA
% alk. 4.6
Blg 10.5
brak koduaddbarcode

Uwarzone w Browarze Jan Olbracht Rzemieślniczy.
W 2017 r. uczestnicy Kuźni Piwowarów rywalizowali w 6 konkursowych kategoriach: West Coast IPA, Tea Pale Ale, Session IPA, Herbal Ale, Belgian Blond, Tropical Stout. Podczas finału jury wybrało triumfatorów kategorii, którzy uwarzą swoje piwa w naszym browarze i będą zmagać się o tegoroczne Grand Prix.
Zwycięskie piwo w kategorii Session IPA charakteryzuje się cytrusowo-egzotycznym aromatem i wyraźną goryczką od nowofalowych odmian amerykańskich chmieli. Obniżony ekstrakt i niższa zawartość alkoholu niż w klasycznym IPA sprawia, że finałowe piwo uwarzone na podstawie receptury Grzegorza Adamczyka idealnie komponuje się z czasem wakacji. Przewodniczący jury, Tomasz Kopyra.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: Barcelonismo - 2017-07-24 13:19:35

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,8/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-08-16 00:30:28
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, z odcieniami beżu, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się, pozostawia jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty żywiczne i karmelowe, dalej w tle, cytrusy i kwiaty, trochę pszenicznych klimatów. W smaku lekkie i nieco wodniste, żywica, cytrusy, ale przede wszystkim sporo zbożowości, konkretna goryczka, nieznacznie zalegająca, dobra kontra słodowa, słabsza kwaskowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Jan Olbracht, nowa etykieta z serii Kuźnia Piwowarów elegancko wykonana graficznie, dobrze opisana. Warka 03.01.2018. Ciekawa, lekka, sesyjna wersja India Pale Ale. Bardziej pszeniczna, nie tak mocno żywiczna i karmelowa, cytrusy stanowią przyjemny drugi plan. Pijalność na bardzo wysokim poziomie, a to głównie powinno cechować ten styl. Konkretna 7 z mojej strony i liczę na to, że uda mi się znaleźć inne wyroby z tej serii Kuźni Piwowarów.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
bezi2612
starstarstarstarstar

2017-08-05 22:10:43
Nie dziwię się że to piwo wygrało w tej kategorii bowiem posiada świetny aromat cytrusowy jak i smak ze świetnie wplecioną goryczką... Niesamowicie orzeźwia i jest niesamowicie pijalne. Polecam.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010