Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2016 Milk Stout
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2016 Milk Stout
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2016 Milk Stout
% alk. 5.2
Blg 15.0
IBU 30
brak koduaddbarcode

Wielu z Was czekało na to piwo.
Dziś możemy oficjalnie ogłosić, że Milk Stout Michała Białozora jest gotowy do rozlewu!
Kokos, espresso, wanilia i laktoza. Do tego prażone płatki owsiane i jęczmienne. Zapewniamy, że jest gładko, przyjemnie i deserowo.
Michał Białozór - Zwycięzca w kategorii Milk Stout w konkursie Kuźnia Piwowarów 2016.
Dodał: ark00 - 2016-10-27 16:39:27

oceny Oceny

Użytkownicy 8,14 / ilość: 14
Goście 9 / ilość: 4
średnia 8,33/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2016-12-13 00:57:32
Kolor ciemny brunatny, nieprzejrzyste, ładna beżowa piana, szybko się dziurawi, ale jakiś lacing obrączkowy jest.
Zapach: Kawa z mlekiem, mleczna czekolada, opiekany, palony, popiołowość, karmel, trochę suszonej śliwki ? natomiast nie jest intensywny, nie zabija. Jest trochę pieprzny, podejrzewam, że od chmielu.
W smaku treściwe, pełne, delikatnie wyklejające, wysycenie na szczęście jest niskie, mleczne, kokosowe (jest kokos w składzie, o czym nie wiedziałem), mleczność powiedziałbym taka laktozowo-diacetylowa, ale mi nie przeszkadza, czasem diacetyl fajnie zaokrągla ciemne piwa. Jest kawa zarówno zbożowa, jak i naturalna, ale dominuje ta pierwsza, z tą mlecznością i kokosem tworzy coś a?la cappuccino. Jest mleczna czekolada. Bardzo gładkie, oprócz lekkiej kleistości jest aksamitne i puszyste jak na jakichś płatkach. Goryczki prawie nie czuję, więc to 30 IBU to ściema lekka. Fajne nuty palone, trochę popiołowe, jakieś suszone owoce jak z mieszanki na kompot wigilijny, delikatna świeża owocowość, odrobina kwasku, ale ogólnie piwo słodkawe. Fajna pieprzność, myślałem, że od chmielu, ale raczej Marynka by jej nie dała. Bardzo dobre, dupy mi nie urwało, piłem ostatnio kilka dużo lepszych Milk Stoutów, np. z Piwowarowni czy Piwoteki, ale jest bardzo dobre, ten kokos wnosi tu coś fajnego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Ravnarr
starstarstarstarstar

2016-11-13 21:50:48
Ostrzyłem sobie zęby na to piwo jak głupi i oto jest!
Aromat z butelki: Łaaa!!! Wspaniała, bogata, mleczna czekolada albo krem czekoladowo - pralinkowy. Pod spodem dyskretna kawa.
Piana obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa, długo się utrzymuje i pokrywa taflę piwa cienkim kożuszkiem. Bardzo ładny lacing.
Aromat ze szkła - tak samo jak z butelki, pysznie, czekoladowo, apetycznie. Trochę lepiej czuć kawę, teraz całość wali tortem czekoladowo - kawowym.
Piwo gładkie, wręcz jedwabiste, o niskim wysyceniu. Nuty czekoladowo kawowe przełamane są obiecanym w opisie kokosem. Nie jest on nachalny, to po prostu kolejna warstwa tortu. Wanilia jednak gdzieś uciekła, zepchnięta przez nuty czekoladowe. Nieco szkoda, albo to ja mam zbyt mało wyczulony smak ;)
Podsumowując, to genialne, słodkie piwo deserowe, najlepszy Milk Stout, jakiego do tej pory piłem.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Mathew19951
starstarstar

2016-11-09 10:12:32
Wygląda super ale... espresso...? No i po co ;_; nie można było pójść tą drogą jak z piernikiem? A więc bez kawy, której nie znoszę...: /
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010