Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2016 Milk Stout
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2016 Milk Stout
Jan Olbracht Rzemieślniczy Kuźnia Piwowarów 2016 Milk Stout
% alk. 5.2
Blg 15.0
IBU 30
brak koduaddbarcode

Wielu z Was czekało na to piwo.
Dziś możemy oficjalnie ogłosić, że Milk Stout Michała Białozora jest gotowy do rozlewu!
Kokos, espresso, wanilia i laktoza. Do tego prażone płatki owsiane i jęczmienne. Zapewniamy, że jest gładko, przyjemnie i deserowo.
Michał Białozór - Zwycięzca w kategorii Milk Stout w konkursie Kuźnia Piwowarów 2016.
Dodał: ark00 - 2016-10-27 16:39:27

oceny Oceny

Użytkownicy 8,14 / ilość: 14
Goście 9 / ilość: 4
średnia 8,33/10 / ilość: 18

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2016-12-13 00:57:32
Kolor ciemny brunatny, nieprzejrzyste, ładna beżowa piana, szybko się dziurawi, ale jakiś lacing obrączkowy jest.
Zapach: Kawa z mlekiem, mleczna czekolada, opiekany, palony, popiołowość, karmel, trochę suszonej śliwki ? natomiast nie jest intensywny, nie zabija. Jest trochę pieprzny, podejrzewam, że od chmielu.
W smaku treściwe, pełne, delikatnie wyklejające, wysycenie na szczęście jest niskie, mleczne, kokosowe (jest kokos w składzie, o czym nie wiedziałem), mleczność powiedziałbym taka laktozowo-diacetylowa, ale mi nie przeszkadza, czasem diacetyl fajnie zaokrągla ciemne piwa. Jest kawa zarówno zbożowa, jak i naturalna, ale dominuje ta pierwsza, z tą mlecznością i kokosem tworzy coś a?la cappuccino. Jest mleczna czekolada. Bardzo gładkie, oprócz lekkiej kleistości jest aksamitne i puszyste jak na jakichś płatkach. Goryczki prawie nie czuję, więc to 30 IBU to ściema lekka. Fajne nuty palone, trochę popiołowe, jakieś suszone owoce jak z mieszanki na kompot wigilijny, delikatna świeża owocowość, odrobina kwasku, ale ogólnie piwo słodkawe. Fajna pieprzność, myślałem, że od chmielu, ale raczej Marynka by jej nie dała. Bardzo dobre, d**y mi nie urwało, piłem ostatnio kilka dużo lepszych Milk Stoutów, np. z Piwowarowni czy Piwoteki, ale jest bardzo dobre, ten kokos wnosi tu coś fajnego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Ravnarr
starstarstarstarstar

2016-11-13 21:50:48
Ostrzyłem sobie zęby na to piwo jak głupi i oto jest!
Aromat z butelki: Łaaa!!! Wspaniała, bogata, mleczna czekolada albo krem czekoladowo - pralinkowy. Pod spodem dyskretna kawa.
Piana obfita, beżowa, drobnopęcherzykowa, długo się utrzymuje i pokrywa taflę piwa cienkim kożuszkiem. Bardzo ładny lacing.
Aromat ze szkła - tak samo jak z butelki, pysznie, czekoladowo, apetycznie. Trochę lepiej czuć kawę, teraz całość wali tortem czekoladowo - kawowym.
Piwo gładkie, wręcz jedwabiste, o niskim wysyceniu. Nuty czekoladowo kawowe przełamane są obiecanym w opisie kokosem. Nie jest on nachalny, to po prostu kolejna warstwa tortu. Wanilia jednak gdzieś uciekła, zepchnięta przez nuty czekoladowe. Nieco szkoda, albo to ja mam zbyt mało wyczulony smak ;)
Podsumowując, to genialne, słodkie piwo deserowe, najlepszy Milk Stout, jakiego do tej pory piłem.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Mathew19951
starstarstar

2016-11-09 10:12:32
Wygląda super ale... espresso...? No i po co ;_; nie można było pójść tą drogą jak z piernikiem? A więc bez kawy, której nie znoszę...:/
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010