Jan Olbracht Rzemieślniczy Królewskie Tajemnice
Jan Olbracht Rzemieślniczy Królewskie Tajemnice
Jan Olbracht Rzemieślniczy Królewskie Tajemnice
% alk. 5.6
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 6

Niefiltrowany i pasteryzowany Stout, warzony przez Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego. Piwo górnej fermentacji wywodzące się z Wielkiej Brytanii. Ciemna barwa wynika z użycia czekoladowego i prażonego słodu. Wyprodukowane według receptury piwowarów domowych. Niedawno na etykietach wszystkich piw z piotrkowskiego Olbrachta pojawiły się humorystyczne rysunki znanego rysownika Andrzeja Mleczki.

Skład: woda; słody: Pilzneński, Pszeniczny, Monachijski, Carafa, Karmelowy Ciemny; chmiele: Admiral, Styrian Goldings; drożdże: S-04.

Barwa czarna, zmętniona. Pod światłem widać liczne brązowe przebłyski. Piana w kolorze brunatnym, wysoka na centymetr tuż po nalaniu, średnio i drobno pęcherzykowa. Szybko się dziurawi, zostają ślady na środku wraz z cienką obwódką, zostawiającą umiarkowanie trwałe i grube firanki na ściankach. Aromat delikatny. Przyjemna chmielowa nuta, którą wzbogaca kawa, ciemna czekolada i akcenty palone. W smaku treściwe i bogate. Połączenie przyjemnej słodyczy z kawowo-czekoladową goryczką. Nie brakuje też posmaku palonego i lekkiej kwaskowości. Przy końcu ujawnia się przyjemna, subtelna, kawowa goryczka. Czuć solidne nachmielenie, aczkolwiek nie przesłania ono innych znakomitych akcentów jakie ma do zaoferowania ten styl. Nasycenie niskie, odpowiednie dla gatunku.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-07 18:10:41

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 52
Goście 7,5 / ilość: 16
średnia 6,74/10 / ilość: 68

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
stresS
starstarstarstarstar

2019-10-24 19:01:51
Boli mnie, że muszę wystawić tak słabą ocenę dla piwa z mojego miasta. Wielkim fanem Stoutów nie jestem i to może też jest przyczyną, ale to piwo ma bardzo kwasowy posmak, co mi nie leży. Sam wygląd i zapach nienaganny, ale po 2 łyku już z trudem to pije. Raczej się zraziłem do tego stylu i już długo nie spróbuję.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
piwnysmakosz
starstarstarstarstar

2017-08-23 12:00:06
Kawa, czekolada gorzka i mleczna, kawa zbożowa, rozpuszczalna. Dla mnie w smaku była zbyt nachalny smak takiej rozpuszczalnej kawy. Nie jest źle, ale bez rewelacji, nie ma żadnych wad.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Robashenko
star

2017-06-25 17:25:23
Barwa czarna, nawet pod światło. W zapachu oraz w smaku przebija się kawa i chyba również aromat wędzonki. Sporo kwaskowatości, gorycz znaczna, odczuwalna dłuższą chwile. Piana raczej gęsta, ale opada szybko praktycznie do zera, zostawiając bardzo śladowe ślady na szklance. Nie czuć osadu. Małe wysycenie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Uzbek23
starstarstarstarstar

2017-03-23 23:47:14
Czarne, nieprzejrzyste, niezbyt imponujaca piana
Trochę wodniste. W smaku i zapachu czuć lekką wędzonkę. Przyjemne wysycenie
Lekka kwasowość, i hmm lekkie masło w posmaku?
Dość dobre, kwaśna kawa., tylko coś mi to masło nie daje spokoju, mam wrażenie, że język mam oblepiony nim
EDIT:
Diacetyl, dużo diacetylu
Warka 20.06.17
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010