Jan Olbracht Piernikowy Foch - Piernikowe z Nutą Rumu i Czekolady
Jan Olbracht Piernikowy Foch - Piernikowe z Nutą Rumu i Czekolady
Jan Olbracht Piernikowy Foch - Piernikowe z Nutą Rumu i Czekolady
% alk. 5.6
Blg 16.5
5902627011771addbarcode

Piernikowe piwo wzbogacone o aromat czekoladowych pralin z rumem. To sposób na chwilę relaksu w chłodny wieczór.
Dodał: Radnostyk - 2021-11-02 17:39:43

oceny Oceny

Użytkownicy 6,36 / ilość: 22
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,36 / ilość: 22

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jaro13
star

2022-03-26 16:40:53
Dostałem to piwo,nigdy bym go ni ekupił !
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2021-11-08 21:04:33
Kolor czarnej parzonej kawy, piana beżowa drobnoziarnista, aromat rumu z czekoladą, smak piernik w gorzkiej czekoladzie z rumem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-11-06 21:32:19
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu bardzo słodko, przyprawowo, goździki, cynamon, gałka muszkatołowa, kolendra, niezbyt czuję piernik, wanilia, czekolada, aromat rumu również obecny, wiśnia, generalnie świąteczny, ulepkowaty klimat. W smaku słodycz się potwierdza, w postaci jakby miodu połączonego z karmelem, aromat rumu i pseudoczekolada dodatkowo podbijają efekt ulepkowatości, na finiszu subtelna paloność, brak większej kontry kwaskowej, przyprawy chwilę utrzymują się na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Jan Olbracht, etykieta w czerwonej kolorystyce, ciekawie i klimatycznie wykonana graficznie, dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 13.10.2022. Przyprawowy ulep z posmakiem rumu, wszystko na sztucznych aromatach i to odbija się na efekcie końcowy. Ciężko dopić całą butelkę, jest zdecydowanie za słodko. Ode mnie 4 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 4 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-11-02 00:52:50
Wygląd: brunatne z rubinowymi refleksami, piana spora, brzydka, grubopęcherzykowa, szybko się redukuje, ale korona przynajmniej zopstaje lacing żaden
Zapach: Niby człowiek wiedział, ale się trochę łudził, że dodadzą aromatu rumu (takiego jak dodają polscy producenci nalewek i wódek patrz obrzydliwa Żołądkowa Kolonialna z aromatem rumu), ale czekoladę uzyskają ze słodów. Co za problem? No, k*rwa, jest problem, bo taniej i szybciej jest walnąć aromat do ciasta taki a'la Magnus czy Ciechan. Sztuczny aromat czekolady to jeden z najbardziej odpychających, ale jest coś gorszego, sztuczne aromaty ciężkich alkoholi, np. whisky czy rumu, które nawet obok nich nie stały. Nie wiem, który pienik tak ochydnie pachnie, ale pewnie jakiś najtańszy z dyskontu, taki o terminie przydatności do spożycia 5 lat.
Smak: W smaku już czuć miód, pytanie dlaczego nie czuć go było w ich śliwkowym, czy naprawdę się zepsuło? Myślałem początkowo, że może dodali go przed fermentacją, ale nie, po prostu dosłodzili nim piwo. Smakuje jak taki dyskontowy dunkel lager, np. z Kauflandu za 2 zł, do którego ktoś by dodał sztucznego aromatu do ciasta i miodu na osłodę. Śliwkowe nie miało gazu, to jest przesycone dwutlenkiem węgla. Może to i dobrze, przynajmniej nie muli. Czuć gałkę, ziele angielskie, kolendrę, ale nie czynią one tego piwa lepszym, zwłaszcza biorąc pod uwagę ten plastelinowy posmak od aromatu do ciasta. To jest poziom Jagiełły, Sulimaru, Ciechana. Piję je z pokala sygnowanego grafiką i nazwą Piernikowy Foch, kupionego bodaj w 2016. Podczas mycia pękł i jest to jego ostatnie użycie, symboliczne, bo trafi do śmietnika tak jak piwa Olbrachta trafiły do kibla. Pokazuje to ścieżkę Olbrachta, który zaczynał jako regionalny, dosyć wcześnie (jak na regionalniaki) poszedł ścieżką kraftu, a w 2021 kupuje najtańsze aromaty do ciasta w hurtowni i leje je do kadzi.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.