Jan Olbracht Legenda Króla
Jan Olbracht Legenda Króla
Jan Olbracht Legenda Króla
% alk. 11.0
Blg 24.0
brak koduaddbarcode

Piernikowy RIS. Rosyjski Imperialny Stout Piernikowy. Pasteryzowane, niefiltrowane. Zawiera słód jęczmienny i płatki owsiane. Połączenie RIS-a z piwem piernikowym. Ciekawy i szlachetny aromat zawdzięcza wielomiesięcznemu leżakowaniu w beczkach dębowych po whisky szkockiej i dodatku przypraw piernikowych.
Dodał: Marianek - 2017-09-12 08:52:52

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 6
Goście 9 / ilość: 2
średnia 8,63/10 / ilość: 8

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-12-24 00:21:05
Kolor ciemnobrunatny wpadający w czerń. Piana beżowa, niezbyt intensywna, stopniała do krążka na powierzchni.
Aromat intensywny. Ciemne, palone słody mieszają się z nutą piernikową i sherry. Czuć wiśnię w czekoladzie, wchodzi też nuta alkoholowa/likierowa. Piernik z przyprawą goździkową i cynamonową jednakowoż rządzi.
W smaku jest lekko słodkawe. Palone nuty kawowe i czekoladowe kontrowane są piernikową słodyczą oraz karmelkiem i colą. Całość wygładza wsad płatków owsianych. Na finiszu czuć lekki kwasek jak u wiśni. Goryczka na poziomie niskim, głównie jest zasługą palności i alkoholu. Do tego lekka alkoholowa nuta, a dalej odrobina drewnianych i waniliowych.
Piwo jak na swój ekstrakt nie jest zbyt gęste. Jest nawet zaskakująco wysoce pijalne. Wysycenie jest trochę za wysokie jak na RIS.
Do ideału brakuje większej paloności i przede wszystkim goryczki. Jak dla mnie ? zbyt wiele tej słodyczy. Choć nie powiem, zapach jest całkiem przyjemny.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-10 16:37:25
Browar Jan Olbracht Staromiejski doczekał się \"sztosa\".
Oko: czerń i to bez refleksów, piana beżowa, wysoka i gęsta.
Nos: likierowa wersja piernika plus kawa, czekolada, palone słody. Bardzo ładnie się to komponuje. Charakter RIS-a na pierwszym planie, a przyprawy korzenne dopełniają.
Smak: również bardzo zbalansowany, jak zapach. Jest sporo słodyczy, podkręconej przez przyprawy, ale to wszystko kontrowane przez wytrawność palonych słodów. Pojawia się też goryczka typu palonego. Alkoholu nie czuć, tylko bardzo przyjemne grzanie w gardle. To piwo aspiruje do miana ?sztosu?. Bardzo ułożone, gęste na języku.
do tego bardzo ładna butelka, opakowanie tekturowe. Wszystko to nadaje wizualnie już zapowiada, że mamy w rękach niebanalny trunek.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010