Jan Olbracht Donar
Jan Olbracht Donar
Jan Olbracht Donar
% alk. 8.0
Blg 18.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Gęste i oleiste piwo w stylu koźlak dubeltowy, o mocnym i bogatym smaku składającym się z akcentów: obfito- słodowych, chlebowych, pszenicznych, bananowych przeplatanych z ziołami- mocno zauważalnymi pochodzącymi z chmielowego aromatu, dojrzałych owoców, retensowo alkoholowymi-intensywnymi, lecz raczej nie odpychającymi, karmelowymi, drożdżowymi. Słodycz "surowo- słodowa"(zostaje również jako posmak po piwie na kubkach smakowych) , przeplata się z wyraźną kwaskowatością oraz alkoholem- zaniżając pijalność. W zapachu zauważalne nuty: karmelowe, bananowe, pomarańczowe i innych owoców, słodowe, pszeniczne,owocowe, ziołowe- przyjemne i obfite. Kolor: błotno- brązowy pod światło bursztynowy- nieprzejrzysty z bardzo dużym zmętnieniem. Piana obfita, drobno-pęcherzykowa, koloru beżowo-brązowo-białego, średnio ciemnego, intensywnie i grubo oblepia szkło.

Składniki: woda; słody: ciemny Pszeniczny, Monachijski, Carapilils, Wiedeński, Caragold, Carafa, suchy ekstrakt słodowy Muntos jasny, suchy ekstrakt słodowy pszeniczny Muntos; chmiel: Perle; drożdże: całość odfermentowana szczepem WB-06.
Dodał: PiwowarWWA - 2014-04-04 11:26:48

oceny Oceny

Użytkownicy 7,56 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,56 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jerry_Brewery
starstarstarstar

2014-05-12 22:35:01
Banany, zboże i karmel - tego szukajcie w tym klasycznym już piwku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Kamil_93
starstarstarstarstar

2014-04-16 14:00:10
Barwa ciemno brązowa, nieprzejrzysta. Piana słaba, lekko kremowa, dziurawi się, ale dobrze oblepia szkło. Zapach pszeniczny z akcentami koźlaka. W smaku przeważa pszeniczniak z nutami bananowymi, w mniejszym stopniu czuć koźlaka oraz lekkie nuty słodowe.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Rovaty
starstarstarstarstar

2014-04-15 22:13:15
Piana beżowa, niska, szybko znika. Barwa brązowa z rubinowymi refleksami, dosyć mętna. W aromacie dominuje czekolada w tle trochę paloności. W smaku też nuty czekoladowe, trochę pszenicy. Nie jestem fanem gatunku, jednak to nawet mi podchodziło.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-04-13 16:20:18
Charakteryzuje się ciemno-brązową, zmętnioną barwą.Piana kremowa, niska i nietrwała.Tworzą ją drobne pęcherze, które szybko opadają i sprawiają dziurawienie się niskiej warstwy.Piana mocno oblepia szkło.W aromacie kwiaty, pszenica, nuty alkoholowe i słodowo-czekoladowe.W smaku alkohol, posmak typowy dla piwa pszenicznego, czyli kwiaty z odrobiną banana, na finiszu lekko słodowo-zbożowy posmak.Wysycenie średnie. Ogólnie przyzwoite, nie jestem fanem takich piw, aczkolwiek wypiłem z przyjemnością.Przed tym piwem Olbracht miał sporą przerwę, mam nadzieję, że teraz ich ciekawe, nowe produkty będę pojawiały się częściej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.