Jan Olbracht & Bednary Thor
Jan Olbracht & Bednary Thor
Jan Olbracht & Bednary Thor
% alk. 6.5
Blg 16.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Piwo kooperacyjne, uwarzone przez Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego, oraz Browar Bednary z miejscowości o tej samej nazwie, znajdującej się w województwie Łódzkim, niedaleko Łowicza. Na etykiecie widnieje adres browaru z Piotrkowa Trybunalskiego, prawdopodobnie tam zostało uwarzone to piwo. Thor to piwo pasteryzowane i niefiltrowane w stylu Foreign Extra Stout, do którego podczas leżakowania zostały dodane opiekane płatki dębowe. Dzięki temu wzbogaciliśmy piwo o szlachetne nuty aromatu charakterystycznego dla alkoholi leżakowanych w dębowych beczkach. Autorami receptury są: Rafał Łopusiński (Bednary) oraz Wiktor Saczuk (Olbracht).

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Monachijski, Pszeniczny, Karmelowy, Barwiący, jęczmień palony; ChmielE: Challenger, Fuggles; Drożdże: Safale S-04.

Premiera piwa odbyła się 21 lutego 2015 roku.
Dodał: rogullo - 2015-04-07 09:56:15

oceny Oceny

Użytkownicy 6,61 / ilość: 18
Goście 6,5 / ilość: 2
średnia6,6 / ilość: 20

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-07-16 18:32:24
Piana beżowa, wręcz brązowa, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, dość wolno opadająca, zostawiająca ciekawy lacing, nadająca piwu fajny, kremowy posmaczek. Barwa mocno ciemna brunatna, wręcz czarna, nie klarowne. W zapachu kawowe, czekoladowe oraz wiśniowe akcenty, czuć również palone słody, bardzo przyjemny zapach. W smaku występują wszystkie akcenty wyczuwalne w zapachu , piwo jest nieźle kwaskowe, wiśniowo, goryczka na odpowiednim dla stylu piwa poziomie, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od Jana Olbrachta, etykieta inna niż wszystkie, pomysłowo zrobiona. Solidny Foreign Extra Stout, ciekawy efekt współpracy Jana Olbrachta z browarek Bednary utrzymująca się na podniebieniu kawa i czekolada to kolejny plus, w mojej opinii jednak ciut zbyt mocna kontra kwaskowa do słodowej, dlatego też 7+ ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2015-05-16 22:53:30
Piwo rozczarowuje! Aromat początkowo zdominował diacetyl, a potem były wyczuwalne tylko palone słody. W smaku z kolei silna paloność połączona z kwaskiem. Brak niemal goryczki. Efekt ściągania na bokach języka to efekt \"spalenizny\", wysycenia i alkoholu. Piwo wydaje się lekko wodniste. Finisz był męczący ...
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-03-08 22:20:28
Troszkę goryczki, paloności oraz wędzenia i byłoby idealnie. W obecnej konfiguracji nie jest źle, ale doczepić się można do nadmiernej mdłości spowodowanej słodzikową słodyczą. Natomiast piwo przez to jest lekkie i maksymalnie pijalne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-03-01 12:23:11
Barwa ciemno-brązowa, wpadająca w czerń, nieprzejrzysta.Zaobserwować można dużą ilość drożdżowych drobinek.Piana jasno-brunatna, ma dużo jaśniejszy kolor na górze.Po nalaniu formuje się dwucentymetrowa, szczelna kołderka, zbudowana z drobnych pęcherzyków.Opada powoli, przy końcu degustacji zostaje lekko podziurawiona, niska warstewka z grubszym pierścieniem.Co ważne, piana pozostawia bardzo ładne, grube, równe i trwałe firanki na szkle.Aromat wyraźny, dominuje nuta kakao, obecne też lukrecje, karmel i delikatne, śliskie waniliowo-laktozowe tło.W smaku bardzo aksamitne, lekko nasycone CO2.Ponownie dominuje posmak kakao, pojawia się skojarzenie z mleczną czekoladą.Piwo jest słodkie, wyczuć da się również nieznaczną paloność i cierpki, mleczno-kwaskowy posmak bliżej końca.Goryczka na średnim poziomie, nie odgrywa pierwszoplanowej roli w piwie.Pojawia się stosunkowo późno i długo się rozchodzi, przez co odczuć ją można jeszcze długo po ostatnim łyku piwa.Piwo nie jest złe, aczkolwiek brakuje bardziej wyrazistego smaku i aromatu.Wielkim plusem jest trwała i ładna piana.Natomiast zapach i smak to coś bardziej jak milk stout, ale taki lekki, mało treściwy.Niby wszystko na miejscu, ale zbyt delikatne.Słodycz nie jest skontrowana, brakuje bardziej wyrazistego smaku i solidnej goryczki.Gdzieś w tłe pałęta się lekki diacetyl.Ogólnie piwo nie było złe, ale do bardzo dobrego dużo mu brakuje.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.