zamknij Zostań patronem na patronite
Jako Złoty Łan APA
Jako Złoty Łan APA
Jako Złoty Łan APA
% alk. 5.5
Blg 13.0
IBU 55
5907804871414addbarcode


Skład: woda,słód jasny jęczmienny i pszeniczny, Chmiele amerykańskie: Amarillo, Mosaic i Cascade. Piwo górnej fementacji.
Dodał: David_Fly - 2018-12-30 18:00:51

oceny Oceny

Użytkownicy 6,27 / ilość: 26
Goście 7,91 / ilość: 22
średnia 7,02/10 / ilość: 48

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-12-16 10:36:02
4.50zł
Piwne Rewolucje

Aromat i smak to samo co mix Cornelius Apa i Ipa

Podsumowanie: ciekawe jest czy faktycznie jest to piwo z Piotrkowa czy robią je na miejscu?


awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-11 22:00:14
Wygląd: kolor miedziany, bo nieklarowne, piana całkiem ok., jakiś lacing
Zapach: naprawdę przyzwoity zapach chmieli amerykańskich, taki sztampowy jak większość polskich APA lub AIPA, nawet bardziej niż wiele wypustów polskiego kraftu
Chmiel: Piwo jest wariacją Sulimaru ich Cornelius APA uwarzonym dla Jako, trochę podbito ekstrakt i alko, nazywanie go American Strong Pale Ale to żena i świadczy o znajomości tematu przez Jako, a może po prostu nazwali je tak ponieważ zamówili mocniejszą wersję Cornelius APA i to pierwotnie była nazwa robocza (na kontrze po angielski nazywa się Dark Ale Beer ? no gratuluję!). Jako wyrób Sulimaru mogę je porównać do wyrobów tego browaru, widzę, że już opanowali drożdże, bo początkowo Cornelius APA potrafiło smakować jak weizen albo Belg (opanowali też słody). Tu mamy sztampową polską APA, smakowo nawet jak i AIPA, bo piwo jest dosyć pełne, słodkawe, karmelowe, do tego słodkie cytrusy, owoce tropikalne, nuta żywiczna i cebulowa. To piwo jest, umówmy się średnie, ale zaskakujące, że hurtownia i rozlewnia napojów z Kokanina potrafiła u koncerniaka (Sulimar ma wybicie ponad milion hekto) zamówić piwo, które w swojej klasie nie tylko nie odstaje od polskiego kraftu, ale wielu jego przedstawicieli przegania i to uznanych przedstawicieli, nie jakieś świeżo powstałe gówna. Jest pełnia, czuć, że to górniak, jest karmelek, jest w opór amerykańskich chmieli, jest konkret goryczka (nie to, co Żywiec / Heineken, Okocim / Calsberg czy Książęce / KP, czyli koncerny, które celowo ją pomijają, ale nawet nie to co paru kraftowców, którzy oszczędzają na surowcach, by kiedyś postawić swój własny browar). Jak będę miał ochotę na sztampowego przedstawiciela polskiego APA (nie sądzę, że prędko) to prędzej sięgnę po nie niż po przedstawiciela polskiego krafciku w tej nudzie, bo skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2018-08-28 21:29:00
Wygląd - kolor bursztynowy, ładna piana (ale szybko znika, lecz są krążki),trochę mętne i nieźle wysycone. aromat - karmel, świeże pieczywo, żywica i delikatne nuty cytrusów. Smak - żywica, świeży chleb, trochę słodyczy i nieco nut cytrusowych, niestety całość psują zbyt zalegająca goryczka i posmaki metaliczne.

Reasumując - piwo zostało nazwane przez producenta czy dystrybutora jako "american strong pale ale", lecz ja tu widzę coś jakby połączenie APA z EIPA. Dodam jeszcze, że to "ciemne" piwo, jak sugeruje napis na froncie, jest pijane i dość smaczne, ale też zbyt hybrydowe, by dać więcej niż 7 / 10 (oceniam warkę do 22.06.2019).
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-08-24 18:29:02
Katuje to piwo całe wakacje jest mega.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010