Jagiełło Marcowe
Jagiełło Marcowe
Jagiełło Marcowe
% alk. 5.5
Blg 13.0
IBU 28
5907764004440addbarcode
ulubione: 1

Piwo jasne o idealnej kompozycji słodów, szlachetnej goryczce oraz bursztynowej barwie. Świetny dodatek do dań. Składniki: woda, słody jęczmienne: pilzneński, pale ale, karmelowy, chmiele Sybilla i Marynka, drożdże.
Dodał: nietzsche - 2021-07-05 18:22:58

oceny Oceny

Użytkownicy 5,56 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia5,56 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2023-02-01 12:49:26
Warka 12.05.23. Sądząc po wpisach, to wielu entuzjastów tego piwa nie ma. Czy słusznie ? Butelka typowa dla piw tego browaru, typowa też etykieta i kapsel. Czy marcowe też typowe dla stylu ? W zapachu tak, pełne słodowo-chlebowe, chociaż już po chwili zaczynają dominować jakby alkoholowe nuty. Barwa mocno ciemnego złota, piana beżowa i trwała. Zapach z pokalika jeszcze bogatszy niż z butelki, pojawiły się też jakby owocowe smużki, a zniknął alkohol. W smaku jest goryczka na pierwszym planie, słodowości na dalszym, a ja wolę gdy w ,,marcowym,, jest akurat odwrotnie. No jest dość przeciętnie, jak dla mnie oczywiście, smak trochę jakby ,,tępy,, i mało aksamitu tutaj. Jeśli lubicie marcowe bardziej goryczkowe, a mniej słodowe, to się nie zawiedziecie, bo obiektywnie już podsumowując, Jagiełło Marcowe to naprawdę dobre piwo, przynajmniej ta akurat warka.
awatar
WaldemarS
starstarstarstarstar

2022-03-07 20:00:02
Warka 27.06.2022. Brązowa butelka, etykieta z kontrą i firmowym kapslem typowe dla browaru Jagiełło w tym przypadku nic szczególnego. Piwo klarowne w barwie ciemnego złota bądź bursztynu z wyraźnym zapachem słodowym i słodkim karmelowym. Piana również ciemnozłota, z początku wysoka, ale szybko opada, wyraźnie zaznaczony lacing. W smaku karmel dominuje na słodem i chmielami kończąc wszystko długą goryczką i wyczuwalnym alkoholem. Czuć wyraźnie, że piwo jest ubogie w ciało i będąc gładkim, to wypada skromnie, czegoś tu więcej brakuje. Po wypiciu dwóch butelek czułem przesadnie nagazowany napój z karmelową goryczką na finiszu i długo potem, a to stanowczo za mało aby dać dobrą ocenę. 4/10.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 4 )
awatar
Wojtula8
starstarstarstar

2022-02-04 21:51:51
Na nosie przyjemnie, lekko jest wyczuwalny aromat kory drzewnej. W smaku karmelowe, miłe aromaty chmielowe, gładkie. Finisz goryczkowy
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2021-10-05 20:45:10
Bursztynowy klar. Piana spora, wpadająca w lekką żółć. Aromat słodowo karmelowy.
Nawet pełne. Jednak do pojawienia się goryczki kompletnie bez wyrazu. Pustka z gazem.
Goryczka nawet nawet, ale sama w sobie nie stanowi jeszcze o piwie.
Za mało charakterne.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.