Jagiełło Magnus Wiśniowy
Jagiełło Magnus Wiśniowy
Jagiełło Magnus Wiśniowy
% alk. 6.0
Blg 14.2
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Kolejne po Czekoladowym smakowe piwo z Browaru Jagiełło. Piwo prawie całkowicie pozbawione goryczki, z bardzo ładną, gęstą i trwałą pianą. Posmak wiśniowy przełamuje słodycz czekolady i karmelu zwykłego Magnusa, na bazie którego piwo zostało stworzone. Jest to doskonała kompozycja dopełniona głębokim, klarownym brązowym kolorem, ze wspaniałymi wiśniowymi przebłyskami.
Dodał: admin - 2011-03-04 09:30:38

oceny Oceny

Użytkownicy 6,3 / ilość: 40
Goście 6,89 / ilość: 27
średnia 6,54/10 / ilość: 67

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tomamisz8
starstarstarstarstar

2017-09-21 17:28:34
To co od biedy sprawdza się w Magnusie czekoladowym ( smak, wygląd) całkowicie zawodzi w wiśniowym. Trudno nazwać to piwem, czy nawet napojem piwnym. Ot gazowana (marnie) woda o smaku czekoladki wiśniowej. Na razie koniec przygody z magnusami.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 2, zapach: 3, wygląd: 5 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-09-28 09:40:15
Drugie, po Raciborskim spośród 175 opisywanych na portalu piw, którego nie byłem w stanie dopić. Magnus w wersji wiśniowej okazał się niebywale niepijalnym trunkiem o mocno ulepkowatym charakterze. W smaku przypomina alkoholową bombonierkę typu wiśnie w likierze, która na wskutek wysokiej temperatury zmieniła swój stan skupienia. Alkoholowość beznadziejnie zamaskowana pomimo zaledwie 6.0%, strach pomyśleć jak by to smakowało z belgijskimi stężeniami. Barwa piwa ciemnorubinowa, klarowna aczkolwiek raczej nieprzejrzysta. Piana to kolejny słaby punkt piwa, biała czapa praktycznie nieobecnie pomimo względnie wysokiej temperatury podania. W aromacie od samego początku sporo mdłej słodyczy, sporo wiśni i ta rozpuszczalnikowa ordynarna alkoholowość. Karmelowa baza plus wiśnie nie zrobiły tutaj roboty, czyniąć to piwo wyjątkowo trudno konsumowalnym. Z przyjemnością podzieliłem się Magnusem ze swoją dziewczyną, niestety jej odbiór był równie negatywny, przez co zawartość szklanki wylądowała w zlewie. Po rewelacyjnym wiśniowym Krieku od Lindemansa zachciało mi się ponownie wiśni w bardziej budżetowym wydaniu, teraz już wiem by omijać tą serie szerokim łukiem.
oceny Oceny użytkownika:
2 ( smak: 1, zapach: 3, wygląd: 5 )
awatar
sonim
starstarstarstar

2014-11-14 19:46:24
Kolor bardzo ciemny - hebanowy. Piana beżowa drobnoziarnista znika po minucie osadzając się na ściankach. Zapach kompotu wiśniowego bardzo zachęca do spróbowania. Smak tradycyjnie jak od browaru Jagiełło za słodki. Jeśli chodzi o posmak wiśniowy - bardzo przyjemny ale jakby niezbyt naturalny, fajnie komponuje się z ciemnym piwem tylko po co ten cukier??? Niby piwo a smak wiśni w czekoladzie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Bock
starstarstarstarstar

2014-10-05 01:12:27
Kolor ciemny, rubinowy, piana szybko opada. Zapach w pierwszej chwili ładny wiśniowy. Smak: początkowo wiśnia i gorzka czekolada, na koniec lekka kakaowa goryczka. Niestety stan ten trwa strasznie krótko, i w połowie piwa pozostaje już tylko sama słodycz.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010