Inne Beczki Topaz
Inne Beczki Topaz
Inne Beczki Topaz
% alk. 4.8
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 5

Uwarzone przez warszawski browar kontraktowy Inne Beczki, który warzy w czeskim minibrowarze Koníček w Vojkovicach. Topaz to nasza odpowiedź na klasyczne piwa pszeniczne. Tradycyjne połączenie słodów pszenicznego i pilzneńskiego, złamaliśmy intensywnym chmieleniem australijską odmianą Topaz. Topaz to American Weizen, o gęstości początkowej 12°BLG i zawartości alkoholu 4,8%. Zastosowano słody pszeniczny i pilzneński oraz chmiele Topaz i Sladek. Całość produkcji według receptury Marcina Pietranika i Mojmíra Velkýego została uwarzona w czeskim minibrowarze Koníček w Vojkovicach.
Dodał: Shinodin - 2015-07-09 11:50:48

oceny Oceny

Użytkownicy 6,19 / ilość: 21
Goście 5,6 / ilość: 5
średnia 6,08/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2017-12-07 10:40:49
zapach cytrusowy, jakis powiedzmy grejfrut, troche perfum, kwiatowo, mało nut waizenowych, minimalne masło, gorycz mocna, srednio-mocno zalegająca, ogólnie piwo dobre ale nic szczególnego, cena chyba z jakieś 7-9 zł
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-09-10 23:25:41
Zapach : typowy dla weizena tj. goździki , drożdże , banan

Smak : tutaj mocno nagazowany ten weizen , wytrawny i ten gaz aż przeszkadzający miejscami , sporo go jest aczkolwiek piany brak , po chwili znika niczym w słabym lagerze. Nie jest słodki i zamulający.

Sporo wytrawności , duże nagazowanie , coś innego niż klasyk choć mnie do siebie nie przekonało to piwo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2017-09-07 22:21:02
No, z tym chwaleniem się australijskim chmielem na etykiecie (Topaz) to trochę na wyrost, bowiem aromat jak w klasycznym, niezłym, niemieckim hefe-weizenie z rodzaju tych wytrawniejszych i bardziej fenolowych. Przynajmniej w butelce. Czyli - sporo orzeźwiającego i lekkiego aromatu goździków połączonych jest z pszeniczną nutą słodową. Brakuje bananowej słodyczy którą bardzo lubię w weizenach, ale na szczęście po przelaniu do szkła ów banany pojawiają się i tworzą piękną harmonijną całość. Goździk, banan, lekka słodowość. Klasyka. Natomiast wraz z ogrzewaniem się piwa pojawia się też chmiel w postaci nut cytrynowych, limetkowych bądź trawy cytrynowej. Wow.

Piwo o zmętnionej, jasnopomarańczowej barwie. Ładny, jasny kolor i równomierne zmętnienie, choć na dnie szkła opadło trochę drożdżowych kłaczków. Piana niezbyt ładna jednak. Średnio bąbelkowa, opadająca w średnim tempie do cieniutkiej warstewki. Brakuje zbitej, kremowej i obfitej piany jaką powinien mieć hefe-weizen.

Wysoko nasycone, wytrawne aż do kości, orzeźwiające i wyraźnie kwaskowate już w pierwszym łyku. To bardzo lubię. Być może to zasługa po części chmielu, a być może nie, ale piwo wyraźnie cytrynowe wręcz. Goryczka niska, aftertaste z kolei to klasyczne i dobrze znane nutki goździka. Bardzo orzeźwiające, niesamowicie pijalne. Pozbawione zbędnej słodyczy i słodowej pełni.

Totalnie nie mam do czego się przyczepić w kwestii aromatu i smaku. Piwo idealnie trafiło w mój gust, a mówi to osoba która wręcz uwielbia piwa pszeniczne i ma co do nich wysokie oczekiwania. Wydawać by się mogło że hefe-weizen niczym nie potrafi zaskoczyć, jednak dobrze uwarzony jest równie przepyszny co nie jedna IPA czy RIS ;)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-20 21:08:39
W zapachu banan łączy się z cytryną, czarną porzeczką, borówką i truskawką, do tego lekka żywiczność i liść jeżyny. Ładnie, słodko łączy się borówka i truskawka z bananem, może i jakieś ciemne winogrono daje się wyczuć. Sporo nut drożdżowych, pieprznych, przyprawowych i kolendrowych.
Jasna słomka, mlecznie mętne, spora piana, ale brzydka, minimalny lacing.
Piwo wytrawne, bardzo drożdżowe, nawet delikatnie słonawe, ostre, zbożowe, udaje treściwe, bo jest puszyste, wręcz mączne, ale jest lekkie, wodniste, przy czym nie przypomina mi Weizena, nie ma nut bananowych i goździkowych, sporo się tu dzieje jak na pszeniczniaka, to muszę przyznać, ale Weizen? To już prędzej jakaś belgijska wariacja na temat amerykańskiego Wheata, bo jest przyprawowe, pieprzne, trochę chlebowe, delikatnie mleczne. Spora kwaskowość, goryczka średnia, taki jest odbiór, bo jest ładna, krótka, z chmielu znów cytryna i czarna porzeczka, trochę liścia jeżyny i jakiegoś zielska. Fajne, choć pachnie fajniej niż smakuje, bo nie smakuje jak weizen.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010