iKi Beer Yuzu
iKi Beer Yuzu
iKi Beer Yuzu
% alk. 4.2
8717524420017addbarcode
ulubione: 2

iKi to świeże, jasne piwo z zieloną herbatą i owocem Yuzu. To pochodzący z Dalekiego Wschodu owoc, który wyróżnia się ze względu na jego piękny zapach. Piwo iKi wypełnia usta czystym, pełnym smakiem umami. Doceniane jako aperitif. Pasuje do potraw z kurczaka, sushi, makaronu i kapusty. W 2007 roku, piwo iki zdobyło nagrodę innowacyjności w konkursie IFE.
Dodał: admin - 2014-06-03 08:35:38

oceny Oceny

Użytkownicy 5,7 / ilość: 10
Goście 5,86 / ilość: 7
średnia5,76 / ilość: 17

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2021-08-18 21:34:32
Moja butelka miała moc 4,5 %. Lekkie, ryżowe piwo, lekko kwaskowate, owocowe. Bardzo dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-10-15 15:41:14
Piana bielutka, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około półtora centymetra, powoli dziurawiąca się, zostawiająca śladowy lacing na szkle. Barwa ciemniejsza piaskowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, zmętnione. W zapachu zdecydowane nuty słodowe i zbożowe, dopiero dalej gdzieś w tle niewyraźnie majaczy cytryna. W smaku jest podobnie, przede wszystkim ryż i łagodna zbożowość, cytryna nadaje lekkiej kwaskowości, goryczka znikoma, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel fajny, bo dedykowany tylko dla tego piwa, etykiety nie ma, jest za to stała naklejka na butelce w japońskim stylu, prezentuje się całkiem ciekawie. Warka 10.09.2017. Cytryna yuzu szmery bajery, ale szału to tutaj nie ma...bardzo skromne w jakiekolwiek aromaty japońskie piwo wyprodukowane w Holandii....cena wygórowana, a doznania smakowe przeciętne. Piwo to nie ma wielu wad, ale zalet też brak. Jestem pewien, że iki beer znajdzie swoich fanów, bo nie jest to złe piwo, jednak jak dla mnie jest to zdecydowanie za mało, 6 z minusem z mojej strony.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-05-04 11:25:38
Barwa: Słomkowo-cytrynowa, średnio zmętniona.

Piana: W kolorze białym, powstaje około dwucentymetrowy kożuch po przelaniu do szkła. Formują ją głównie średnie pęcherzyki. Dosyć szybko obniża się do centymetrowej warstewki, która również szybko się podziurawiła. Do końca degustacji zostały wątłe wyspy i minimalny pierścień. Piana zostawia na szkle śladowe firanki, które są cienkie, mało rozległe i nietrwałe.

Aromat: Raczej delikatny, kwaskowe akcenty cytrynowe, następnie zioła i przyprawy. Skojarzenie z jakimś ziołowym naparem, lub zieloną herbatą. Z czasem nuty ziołowo-fenolowe przysłaniają aromat cytryny.

Smak: Mało wyrazisty, nieco wodnisty. Delikatne akcenty cytrynowe łączą się z ziołowym tłem. Goryczka o niskim natężeniu, szybko zanika. Piwo jest puste w smaku.

Nasycenie: Wysokie, może być.

Komentarz: Bardzo przeciętne piwo. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się szału. Aczkolwiek to piwo jest zbyt puste, mało wyraziste. Gdyby ten smak i aromat, który jest w tym piwie był o kilka razy intensywniejszy, mogłoby wyjść coś ciekawego, wartego uwagi. Na plus ładna grawerowana butelka i dedykowany kapsel.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.