Huvila X-Porter
Huvila X-Porter
Huvila X-Porter
% alk. 7.0
Blg 17.5
brak koduaddbarcode

X-Porter Huvila ma głęboki czarny kolor z brązową pianą. Lekko orzechowy, czekoladowy zapach. W smaku podobnie, ale toffi wybija się na pierwszy plan. Posmak potem zamienia się w jeżyny i czekolada z toffee. To rzadkość, w nie wielu najlepszych bałtyckich porterach są jakieś jeżyny. Nasz bohater zadebiutował na festiwalu piwa w San Diego Intl 2010! Jest on dostępny z beczki i butelki w barach i restauracjach na terenie Finlandii. Od 2011 roku X-Porter Huvila jest również dostępny w sklepach w Estonii.
Dodał: Shinodin - 2015-08-27 07:55:32

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 2
Goście 9 / ilość: 1
średnia9 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
NicK
starstar

2016-11-13 23:00:10
Zapach - Bardzo intensywny, czekoladowy, kawowy o silnym aromacie orzechowym. Przypomina bardzo zapach słodkich pralinek. Bardzo przyjemny, zbalansowany. Ocena 9,2/10.

Piana - Puszysta, wysoka, drobna, beżowa. Redukuje się wolno do umiarkowanie, oblepia szkło. Zarąbista.

Barwa - Brunatne, niemal czarne, z przebłyskami rubinu.

Smak - Głęboko czekoladowy, orzechowy (świeże, nieco goryczkowate jeszcze orzechy włoskie), kawowy i palony. Nie ma tej 'ciężkości' gatunkowej, co nasze wiodące portery bałtyckie, ale smak bardzo wyrazisty. Słodycz nieduża, alkoholu praktycznie nie czuć. Zdecydowany w odbiorze trunek, o mocnym, palonym, goryczkowatym smaku. Do tego dochodzą wyraźne czekoladowo - kawowo - orzechowe nuty, które spinają wszystko w zgrabną całość. Jak na osobę przyzwyczajoną do naszych 'bałtyków', brakuje nico zawiesistości, ale doznania smakowe bardzo pozytywne. Ocena 8,6/10.

Ocena ogólna 8,7/10. Bardzo fajne piwo o wspaniałym i intensywnym aromacie, buzujące od smaków i doznań. Do pełni szczęścia brakuje jakiegoś ostatecznego akcentu - może posmaku śliweczki, lub jakiejś innej owocowej, słodszej nutki. Przydałoby się też więcej ciałka.
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-05-28 11:05:59
W butelce aromat zdominowany przez bardzo intensywnie orzechowy zapach. Poza tym sporo nut palonych słodów oraz lekka nutka czekolady w tle.
Piwo o niemalże czarnej barwie, ze obfitą, drobno oczkową, jasnobeżową pianą. Opada powoli, pozostaje gęsta czapa piany do końca picia.
Piwo w zasadzie smakuje podobnie jak pachnie. Wysoka goryczka w charakterze popiolowym, piołunowym. Lekki czekoladowy, słodki aftertaste. Alkohol w zasadzie prawie nie wyczuwalny.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.