Huta Piwa Zielone
Huta Piwa Zielone
Huta Piwa Zielone
% alk. 5.9
Blg 16.5
IBU 55
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, niepasteryzowane. Drugie z serii piw nowohuckich. Piwo uwarzone we współpracy z piwowarami domowymi Piotrem Przemirskim oraz Kacprem Kulpą.
Dodał: aain - 2016-01-26 12:37:40

oceny Oceny

Użytkownicy 5,67 / ilość: 3
Goście 9 / ilość: 2
średnia7 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-11 07:50:51
Pyszne, rasowy, bogaty FES
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-11-05 00:17:36
Kolor brunatny, mocno nieklarowny
Zapach: nieszczególny, lekki, zboża palone, trochę takiej w pozytywnym tego słowa znaczeniu spalenizny i coś czego byś się w Stoucie nie spodziewał, estry kwiatowe, a konkretnie dziki bez.
Ale smak to jest poezja, oj gęsto się tu robi, słody palone, karmel, skórka chleba (jak przy zacieraniu dekokcyjnym), ciemny chleb razowy, pumpernikiel, owoce: suszona śliwka (i to mnie nie dziwi), ale tu góruje nad nią multiwitamina (na litość boską, w Stoucie?!), gorzka czekolada, kawa (taka bardziej rozpuszczalna czerwona Nesca niż dobra arabica z ekspresu, ale jednak), ono jest dodatkowo pikantne (choć w składzie nie ma chili) i pieprzne, lekko przyprawowe (ziele angielskie, gałka muszkatołowa), a także jednocześnie delikatnie kwaskowate.
Goryczka towarzyszy temu piwu od drugiego kroku, aż do końca, ale jest tak dobrze skontrowana, że lekko wyczuwalna. IBU 55 (\"Złota Jesień\" z Twigga, którą wypiłem wcześniej miała 25 i była naprawdę gorzka, to przy niej nie jest w ogóle).
Ktoś mógłby pomyśleć, że za dużo tu się dzieje, ale nie, ono jest aksamitne, wszystkie wymienione smaki idealnie się uzupełniają. Ja uwielbiam takie ?zupy?, szkoda, że się kończą ;)
Mało chmielowe, ale poszli w niemieckie Magnum, na moc, poza tym od Stouta jakoś chmielowości nie wymagam.
Zaliczyłem z tych nowohuckich piw wszystkie, Młodości, Słoneczne i ostatnie Złotą Jesień, a Zielone przeleżało trochę w lodówce, bo się go bałem, a okazało się najlepsze
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.