zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Huppendorfer Weizenbier
Huppendorfer Weizenbier
Huppendorfer Weizenbier
% alk. 5.2
brak koduaddbarcode

Hefeweizen warzony przez restauracyjny browar z Huppendorfu obok Königsfeld.
Ponad 15 lat temu nasi piwowarzy postanowili podejść do tematu piwa pszenicznego. Temat został przetestowany, zagłębiony i zatwierdzony. Z tego eksperymentu, o wyniku którego w tym samym stopniu przekonali się piwowarzy i piwosze, w 1999 r. jasny Hefeweizen stał się stałym produktem w asortymencie Huppendorfer.
Warzone z 60% słodu pszennego i fermentowane drożdżami górnej fermentacji, zapach banana i goździka przyjemnie kręci w nosie, a zaokrągla je lekka goryczka - głosi opis producenta.
Dodał: nietzsche - 2019-01-01 09:50:03

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-02-05 23:47:15
Wygląd: dosyć klarowne jak na weizena, ale długo trzymane w pionie, piana żenująca, nie dość, że niezbyt obfita, to jeszcze redukuje się do zera w parę sekund
Zapach: delikatny, lekko ziemisty i piwniczny, biszkoptowy, chlebowy, lekki goździk na szczęcie jest, no nie jest to zapach typowego niemieckiego weizena, ale to Badenia-Wirtembergia, nie Bawaria ;)
Smak: gładziutkie, lekko słodkawe, ale ma też i delikatną goryczkę i posmak chmielu, lekko bananowe, ale raczej chlebowe, herbatnikowe, wysycenie, o dziwo jak na weizena, niskie, ale tu nie przeszkadza, w smaku też nuta ziemista, piwniczna, też i trochę zbożówa. Pite tu przed terminem, więc na pewno powtórzę świeższe, ale i tak jest dobre, nietypowe jak na niemieckie weizeny, bardzo delikatne, a jednak obfitujące w wiele wrażeń.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 3 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010