Hornbeer Carribean Rumstout
Hornbeer Carribean Rumstout
Hornbeer Carribean Rumstout
% alk. 11.0
IBU 85
brak koduaddbarcode

Russian Imperial Stout z duńskiego browaru Hornbeer, leżakowany w beczkach po rumie. Piwo jest w kolorze jet black, nalewa się z cienką warstwą bardzo ciemnej piany, która znika szybciej niż się pojawiła. W subtelnym i złożonym aromacie możemy wyczuć czekoladę, wanilię, oraz niestety alkohol. Ogólnie rzecz biorąc aromat obiecuje piwo złożone i masywne. Niestety, nie do końca tak jest. Piwo nie jest tak pełne, jak większość jego ekstraktowych rówieśników. Daje się we znaki również alkohol, który drażni podniebienie - tylko tutaj można doszukać się wpływu rumu.
Dodał: Esteban - 2015-01-19 10:47:58

oceny Oceny

Użytkownicy 8,13 / ilość: 8
Goście 9 / ilość: 1
średnia 8,22/10 / ilość: 9

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-05-05 19:01:06
Najlepszy imperialny stout, jaki piłem w życiu. Kolor czerń niczym smoła, a piana mega ciemna bezowa i do tego wysoka ale niezbyt trwała, a do końca degustacji zostaje jako nikły krążek. Zapach cudowny: mega palone słody ? dominacja kawy espresso, gorzka czekolada oraz solidna dawka rumu, wanilii, ze szkła robi się bardziej słodko, a z butelki jest bardziej kawowo-rumowo. Smak niebotyczny. Znakomicie zbalansowane piwo, wyczuwalne wszystkie aromaty jak w zapachu plus słodycz dębiny i leciutko kramelek. Alkohol z czasem wyczuwalny. Jest też goryczkowy akcent, ale bardziej od palonych słodów, niż chmielu. Pozostaje w postaci gorzkiego kakao na języku. Jest tez kwaskowość typowa dla palonych słodów.
Koncepcja piwa z dolewaniem rumu jest kontrowersyjna (powinno być leżakowane w beczkach po rumie) i niestety, ten dodany alkohol wychodzi, choć nie meczy. Piwo bardzo dobre, ale gdyby zrobili wg. zasad kraftu, to byłoby jeszcze lepsze.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Wiles
starstarstarstarstar

2016-04-09 17:33:40
Barwa czarna jak smoła, piękna i niezwykle trwała piana zostawiająca ładny lacing - czyli wizualnie jest doskonale! W aromacie czekolada, owoce w czekoladzie, odrobina paloności. W smaku przede wszystkim goryczkowa paloność, czekolada i kawa. Alkohol znakomicie ułożony. Piwo sprawia wrażenie całkiem pełnego. "Balckhorne" zrobił na mnie ciut większe wrażenie, ale "Carribean..." zdecydowanie nadal jest piwem z górnej półki. Polecam!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010