Hopkins Black Jack
Hopkins Black Jack
Hopkins Black Jack
% alk. 9.0
Blg 21.0
5905669967327addbarcode
ulubione: 1
cena: 8,50 zł

Jako browar nadmorski, nie mogliśmy nie zaproponować Wam naszej interpretacji porteru bałtyckiego. Warkę, poza solidną dawką ciemnych słodów, mającą zapewnić głębię smaku, doprawiliśmy intrygującym dodatkiem: cukierkami kukułkami.
Przyjemną goryczkę zapewnia polski chmiel.

Składniki: woda; słody: Monachijski, Pilzneński, Karmelowy 30, Karmelowy 300, Żytni, Czekoladowy, Caraspecial II; chmiel: Marynka; dodatki: cukier, cukierki kukułki, płatki jęczmienne, jęczmień prażony; drożdże: W-34/70.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Zalecana temperatura spożywania 9-15°C.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: risik - 2017-05-11 11:22:22

oceny Oceny

Użytkownicy 7,67 / ilość: 12
Goście 7 / ilość: 1
średnia 7,62/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-04-14 23:21:40
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu na pierwszym planie faktycznie nuty kukułkowe, alkoholowa woń, kawowe oraz czekoladowe akcenty, w tle palone klimaty i może coś z suszonych owoców. W smaku kukułka nadal dominuje na podniebieniu, piwo przyjemnie rozgrzewa przełyk, jest słodkie i ma gładką fakturę. Niestety po ogrzaniu ewidentnie ujawnia się alkoholowy posmak, który nieco obniża walory smakowe, karmel i czekolada, nie najgorsza kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta dość kolorowa, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 12.04.2018. Leżakowałem około roku z nadzieją na ułożenie się i nabranie charakteru i... raczej się zawiodłem, piwo jest słodkie, kukułkowe, ma mało cech charakterystycznych dla typowego portera bałtyckiego, dodatkowo ta alkoholowa woń... Wyrób ciężki w odbiorze, na leżak raczej się nie nadaje. Jak dla mnie lekki zawód, spodziewałem się więcej po browarze Hopkins. Kukułka zdominowała smak, co niestety nie jest pozytywem w tym akurat przypadku... Z ciężkim sercem ale muszę wystawić 6 z plusem, choć chciałbym więcej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-05-14 16:22:49
Oko: prawie czerń, piana ciemnobeżowa solidna, wysoka, zostawia do końca degustacji krążek
Nos: od razu wyczuwalna kukułka, ale spod niej silna baza słodowa ? czekolada (między deserowa a gorzką), kawa.
Smak: Jak dla mnie ładne połączenie walorów porteru bałtyckiego z cukierkami. Te nie zdominowały piwa. Dużo się w nim dzieje. Mamy czekoladowość połączoną z kawą do tego słodycz kukułkowa, kontrowana przez goryczkę od palonych słodów i chmielu (Marynka). Do tego dochodzi lekka kwaskowość od palonych słodów. Dobrze zbalansowane, a mnie przypomina czasy dzieciństwa, bo za PRL-u chyba lepsze były te cukierki (bardziej rumowe a nie cukrowe jak teraz).
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-05-07 21:17:34
Nie powiem, ciekawy eksperyment. Wygląda porterowo, piana niemal nie istnieje. W zapachu jest słodko fajnie i przychodzi na myśl kukułek. W smaku natomiast jest chyba za słodko, goryczki nie ma, wysycenia też nie bardzo, alkoholu też nie czuć, bardzo delikatnie rozgrzewa, ale jest stanowczo za słodkie, jakby się jadło całą paczkę kukułek. Jest to coś ciekawego i nawet udanego, no ale 0,5l to chyba za dużo jak na jedną osobę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010