Hopkins Angelene
Hopkins Angelene
Hopkins Angelene
% alk. 7.8
Blg 17.5
IBU 38
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Brytyjski styl - polski charakter, czyli stout po naszemu. Bogate ciało słodowe rozbudowaliśmy o prażone zboża i płatki dębowe. Polskie nuty podkreśla suska sechlońska, czyli tradycyjnie preparowana śliwka. Dzięki susce i dębinie piwo uzyskało unikatową wędzonkę. Całości żywiczno - korzenne aromaty, nadają szlachetny polski chmiel.
Dodał: Shinodin - 2016-07-26 23:19:47

oceny Oceny

Użytkownicy 7,6 / ilość: 10
Goście 7,67 / ilość: 3
średnia 7,62/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2016-08-15 18:57:52
Fajnie wyważone, nie czuć alkoholu a tylko konkret: dużo czekolady, kawy, paloność muśnięte delikatną wędzonką oraz kakao. Mimo wysokiej mocy nie jest pełne i oleiste, a bardzo pijalne dla miłośników stoutów, dla tych nie lubią będzie zbyt wymagające.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-07-21 15:25:57
Piana beżowa drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się, zostawia ciekawy lacing na szkle. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, dość mętne. W zapachu świetne nuty palone, czekoladowe i kawowe, suszone owoce, wędzonka, aromat jest naprawdę bardzo wyraźny, najbardziej przebija się śliwka. W smaku intensywne palone klimaty, świetna kontra kwaskowa, a w niej wyczuwalna moc suski, goryczka zaznaczona lecz prawidłowo nie gra tu głównej roli, czekolada, kawa, wiśnia, prażone zboża nadają wędzony posmak... Wszystko pięknie się łączy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły biały, etykieta dobrze opisana, w klasycznym dla Hopkinsa stylu, podoba mi się ich wykonanie. Extra Foreign Stout z dodatkiem śliwki suski w moim odczuciu był świetnym pomysłem, dobre proporcje sprawiły, że piwo pomimo wysokiego woltażu jest nieźle pijalne, kwaskowe tak jak lubię. Póki co chyba najlepsze piwo z gdyńskiego browaru Hopkins, zasłużona 8 ode mnie, ląduje w ulubionych, a i polecę nie tylko na rozgrzanie w chłodne dni.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010