Hopium Winston CherryChill
Hopium Winston CherryChill
Hopium Winston CherryChill
% alk. 6.6
Blg 16.0
IBU 30
brak koduaddbarcode

Kolejne ciekawe piwo z browaru Hopium, który znajduje się w miejscowości Nowy Drzewicz, w gminie Wiskitki, w województwie mazowieckim. Jest to niewielki, stacjonarny browar, mający swoją siedzibę w dawnej mleczarni. Założycielami browaru są Bartek Dach i Kuba Sujkowski. Pierwszy z Panów jest doświadczonym piwowarem domowym i to On odpowiada za receptury piw oraz ich warzenie. Pierwsze piwo z tego browaru zadebiutowało w czerwcu 2015 roku i była to Ostra Szycha - APA z ostrą papryczką. Do tej pory browar nie posiada jeszcze linii do butelkowania piw, więc wszystkie Ich piwa można spróbować jedynie z kega. Charakterystyczne nazwy piw z browaru Hopium nawiązują do znanych osobistości z różnych dziedzin. Łatwo się domyśleć, iż tym razem nazwa piwa nawiązuje do Winstona Churchilla - brytyjski polityka, mówcy, stratega, pisarza i historyka, malarza, dwukrotnego premiera Zjednoczonego Królestwa, laureata literackiej Nagrody Nobla, honorowego obywatela Stanów Zjednoczonych. Piwo w stylu Belgian Speciality Fruit Beer z dodatkiem wiśni i cynamonu. Brak jakichkolwiek innych informacji o składzie tego piwa.
Dodał: stacher93 - 2016-04-21 18:13:21

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,33 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-04-21 19:40:59
Drugie piwo, którego próbowałem z tego browaru. Wypiłem tylko kilka łyków, małą porcję, ponieważ wiedziałem, że z większą mógłbym mieć problem. Wiśnie nie są moimi ulubionymi owocami, tym bardziej w piwie i to jeszcze w dodatku z cynamonem. Całość smakowała trochę jak tanie wiśniowe wino/nalewka z delikatnym fenolowym tłem i słodko kwaskowym posmakiem. Goryczki w piwie praktycznie nie było. Damskie, nieco przekombinowane piwo, którego mógłbym nie dopić w wersji 0,5l. Ciekawe piwa ma ten browar, ale akurat to nie było nic nadzwyczajnego.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.