Hopito Citra Sunrise
Hopito Citra Sunrise
Hopito Citra Sunrise
% alk. 4.8
Blg 12.0
5903357304027addbarcode
ulubione: 5

Uwarzone przez Browar Hopito.
Piwo pszeniczne, które orzeźwia cytrusowym aromatem wzbogaconym zestem z cytryn, limonką i pomarańczą oraz chmielony na zimno amerykańskim chmielem Citra.
Powo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody pszeniczne, słody jęczmienne, chmiele, drożdże, dodatki (zest z cytryn, limonek, pomarańczy).
Dodał: Barcelonismo - 2018-07-12 10:51:12

oceny Oceny

Użytkownicy 5,91 / ilość: 11
Goście 8 / ilość: 2
średnia 6,23/10 / ilość: 13

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-03-11 18:45:32
Piana w kolorze écru. Główna struktura drobno-pęcherzykowa. W miarę szybko opadająca do minimalnego kożucha czyli praktycznie do zera. Lacing w postaci subtelnych \"firanek-falbanek\". Barwa ciemnej słomki - zmętniona. W aromacie mało wyraziste jak na \"Citrus Wheat\". W zasadzie to tylko słody i chlebowość możemy wyczuć w tej warce oraz lekki miód. W smaku również głównie na podłożu chlebowo lekko miodowym z lekką kontrą kwaskową. Goryczka praktycznie zerowa. Słaba produkcja \"Hopito\" ...
Wysycenie: średnie
Warka do: 13.03.2019
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 4 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-12-06 19:28:56
Piwo o niezbyt intensywnym aromacie. Wyczuwalne nuty landrynkowe, biszkoptowe, w tym przypadku wręcz czuć keks tj. ciasto z suszonymi skórkami cytrusów, które zresztą w składzie są użyte. Tak więc biszkoptowo cytrusowo, słodkawo, landrynkowo z lekką nutą zbożowo miodową która może wynikać bądź z prze pasteryzowania bądź z utlenienia.

Piwo o złotej barwie, delikatnie zmętnione, z niezbyt obfitą, białą pianą zbudowaną ze średniej i dużej wielkości bąbelków. Zmętnienie równomierne. Prezencja na plus.

Słodkawe, biszkoptowo ciasteczkowe, z lekko wyczuwalnymi nutami cytrusowo iglastymi. Wytrawny finish, niska goryczka, przyjemny grejpfrutowo gorzkawy aftertaste.

Średnio udane piwo, w którym dość wyraźna biszkoptowość i słodowość w połączeniu z zestem cytrusów (limonek, cytryn i pomarańczy) dała w efekcie piwo o aromacie i smaku... keksa. Słodkawe, dość płaskie, nisko nasycone dwutlenkiem węgla, mało wyraziste, z niską jak na styl goryczką. Albo utlenione (premiera pół roku temu), albo nieco przepasteryzowane.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-09-20 22:22:55
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu niewyraźne nuty cytrusowe, słodowe oraz zbożowe klimaty, coś jakby waniliowe akcenty, nie jest to na pewno mocno aromatyczne piwo. W smaku się to potwierdza, karmel na pierwszym planie, dalej bardzo zamglone cytrusy, goryczka iluzoryczna, praktycznie żadna, słaba kontra kwaskowa, niewiele się tu dzieje, brak pszenicznych aromatów ... wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w barwnej kolorystyce, w miarę dobrze opisana. Warka 13.03.2019. Pierwsze moje piwo od browaru Hopito i powiem szczerze jest to bardzo słaby, ubogi w smak American Wheat niby z dodatkiem zestu z cytrusów, którego wcale nie czuć. Jedno z gorszych piw w tym stylu jakie miałem okazję degustować, mało pszenicy, mało cytrusów, mało smaku... Więcej niż 4 na pewno nie dam, zdecydowanie nie zachęcił mnie browar Hopito...
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010