Hobsons Manor Ale
Hobsons Manor Ale
Hobsons Manor Ale

Warzone przez Hobsons Brewery z niedużego, angielskiego miasta Cleobury Mortimer, z hrabstwa Shropshire. Browar ten został założony w roku 1993 przez rodzinę Davisów. W ciągu dwudziestu dwóch lat działania Hobsons Brewery stał się dobrze prosperującym, zrównoważonym browarem z wieloma nagrodami na swoim koncie. Severn Valley Railway to zabytkowe brytyjskie koleje, które są stale wspierane przez Hobsons Brewery. Stąd właśnie zabytkowa lokomotywa na etykiecie tego piwa. Hobsons Manor Ale to Bitter - Hoppy Amber Ale. Piwo zdobyło następujące medale: Złoto 2014 - Stockholm Beer & Whisky Festival Competition, Srebro 2012 - Atlanta Cask Ale Tasting Competition, Brąz 2007 - CAMRA West Midlands Bottled Beer Competition. Manor to gorzki Amber Ale ze świeżym orzeźwiającym smakiem i wyrazistym, herbatnikowym podłożem. Warzone z lokalnych, najlepszych słodów oraz wykończone chmielem Challenger i Cascade. Z tyłu butelki, obok etykiety znajduje się naklejka, która wskazuje jak powinno smakować i wyglądać to piwo. Złota barwa, cytrusowy aromat, ostry smak z wysoką goryczką oraz przyzwoitą słodyczą.
Dodał: stacher93 - 2015-06-02 19:27:57

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-05-06 11:06:49
Barwa: Jasno-złota, zamglona, z dużą ilością drożdżowych farfocli.

Piana: W kolorze białym, po nalaniu formuje się trzycentymetrowa warstwa, którą tworzą średnie pęcherzyki. Wydaje się sprężysta, lecz szybko krzaczy się przez zwiększenie objętości pęcherzyków. Opada nierówno, tworzą się duże szpary i bąble. Zostaje do końca w postaci cienkiej, lekko przecierającej się warstewki z nieco grubszym pierścieniem. Zdobienie szkła na niskim poziomie, ślady są wątłe, cienkie i nietrwałe.

Aromat: Umiarkowanie-intensywny. Angielskie akcenty słodowe mieszają się z ziołami i nieco odrzucającym aromatem lizolowo-szpitalnym.

Smak: Ciekawy, dużo lepszy niż aromat. Lekka podstawa słodowa, następnie zioła i fenole. Nasuwają się skojarzenia z zieloną herbatą oraz żywicą i lasem iglastym. Kwaskowość uzupełnia się ze słodyczą. Dużym plusem jest intensywna, nieco zalegająca i ściągająca herbaciana goryczka. W smaku piwo jest ciekawe i niebanalne.

Nasycenie: Średnie, z czasem niższe. Ok.

Komentarz: Trochę zaskakujące piwo, zbyt jasne na Amber Ale. Aromat bardzo mi się nie podobał, apteczny, odrzucający. Smak zaskoczył swą treścią, był złożony i wielowymiarowy. Ładna oprawa, etykiety z wysokiej jakości papieru. Przyzwoite piwo warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 4, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010